"500 plus" nakręca branżę turystyczną Wiadomości
"500 plus" nakręca branżę turystyczną

Program Rodzina 500+ nakręca branżę turystyczną. Według statystyk Travelplanet.pl od czerwca do końca września na wakacje z biurami podróży wyjechało o 20 proc. rodzin więcej niż w podobnym okresie 2015 roku!

Rzecznik Prasowy Link 4 Marek Baran tłumaczy dlaczego rosną ceny polis OC Wiadomości
Rzecznik Prasowy Link 4 Marek Baran tłumaczy dlaczego rosną ceny polis OC

Marek Baran tłumaczy czytelnikom Tysol.pl dlaczego rośnie cena ubezpieczeń samochodowych OC. Ceny ubezpieczeń pojazdów mechanicznych rosną stale od 2015 roku. Dwa lata temu wzrosły o 20, 30 proc. ale były też towarzystwa, które podniosły stawki o 50 proc. W roku 2016 średnie ceny ubezpieczania samochodu osobowego w dużym mieście wzrosły o 120%.

Mateusz Morawiecki: nie ma żadnych propozycji podniesienia podatków z 19 do 40 proc Wiadomości
Mateusz Morawiecki: nie ma żadnych propozycji podniesienia podatków z 19 do 40 proc

Zapowiedz ma związek z planowaną przez PIS reformą systemu podatkowego. Dziś Mateusz Morawiecki oświadczył, że reforma wejdzie w życie w 2018 roku. Nie spowoduje podniesienia niektórych podatków do 40proc

Od marca 2017 roku wyższe emerytury i renty Wiadomości
Od marca 2017 roku wyższe emerytury i renty

Od 1 marca 2017 roku nastąpi waloryzacja wszystkich emerytur i rent. Najniższe emerytury, renty rodzinne i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy zostaną podniesione do 1000 zł.

Waldemar Kozioł o Brexicie: Złotówka osłabi się wobec głównych walut Wiadomości
Waldemar Kozioł o Brexicie: Złotówka osłabi się wobec głównych walut

Wróciła debata o Brexicie. Z tego powodu publikujemy wywiad jaki parę miesięcy wcześniej przeprowadziliśmy z dr Waldemarem Koziołem z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Zdaniem eksperta złotówka jako pieniądz kraju peryferyjnego osłabi się wobec głównych walut.

Nowe regulacje UE dotyczące nawozów sztucznych mogą uderzyć w polskie firmy Wiadomości
Nowe regulacje UE dotyczące nawozów sztucznych mogą uderzyć w polskie firmy

Polska jest obecnie największym producentem nawozów w UE. Dlatego też wszystkie regulacje powodujące wzrost kosztów produkcji nawozów przyczyniają się do zmniejszenia rentowności polskich firm, w tym szczególnie Grupy Azoty.

PZU planuje kupić udziały w Banku Pekao SA Wiadomości
PZU planuje kupić udziały w Banku Pekao SA

PAP ujawnił poufną informację o rozpoczęciu negocjacji przez PZU SA z UniCredito na temat zakupu części udziału PKO SA. Informacja została ujawniona po tym jak amerykańska gazeta The Wall Street Journal, powołując się na anonimowe źródła, napisała, że prowadzone są negocjacje między partnerami. Amerykanie napisali, że strony uzgodniły kluczowe warunki sprzedaży. W ramach proponowanej transakcji PZU zapłacić ma około 11 mld zł (2,8 mld dol.) za około 30 proc. akcji Banku Pekao. UniCredito ma obecnie 40,10 proc. akcji Pekao. Chęć sprzedaż akcji przez UniCredito ma prawdopodobnie związek z trudną sytuacja na włoskim rynku finansowym.

Jacek Gacoń: Inwestując oszczędności, warto zachować zdrowy rozsądek Wiadomości
Jacek Gacoń: Inwestując oszczędności, warto zachować zdrowy rozsądek

Specjalista finansów Jacek Gacoń radzi czytelnikom TYSOL.PL jak rozsądnie inwestować własne pieniądze. - Czerwona lampka powinna się nam zapalić w chwili, gdy gwarantowane oprocentowanie przewyższa rynkowe stawki. Nawet jeśli nie jesteśmy obeznani z rynkiem finansowym, warto zajrzeć do rankingów lokat prezentowanych na wielu portalach czy blogach finansowych - mówi Gacoń.

Prace nad kwotą wolną od podatku Wiadomości
Prace nad kwotą wolną od podatku

W Ministerstwie Finansów prowadzone są prace nad poprawką dotyczącą kwoty wolnej od podatku. Wiceszef resortu Leszek Skiba zapewnił, że ubiegłoroczny werdykt Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie zostanie wykonany w 2018 roku.

Debata planowanej reformie ochrony zdrowia na antenie TVP Info Wiadomości
Debata planowanej reformie ochrony zdrowia na antenie TVP Info

1 października w Debacie TVP Info eksperci rozmawiali o problemach ochrony zdrowia w Polsce i pożądanych kierunkach jej reformy. Jednym z gości anteny TVP Info była Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Zdrowie NSZZ „Solidarność”.

Plan Morawickiego w specjalnym zespole Rady Dialogu Społecznego Wiadomości
Plan Morawickiego w specjalnym zespole Rady Dialogu Społecznego

6 października odbyło się pierwsze posiedzenie doraźnego zespołu problemowego Rady Dialogu Społecznego ds. Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Przedstawiciele resortu rozwoju zaznaczyli, że oczekują uwag partnerów społecznych, bez których dokument nie zostanie przekazany do dalszych prac.

Co najmniej 10 zł podwyżki i nie mniej niż 1 tys. zł emerytury Wiadomości
Co najmniej 10 zł podwyżki i nie mniej niż 1 tys. zł emerytury

Minimalna waloryzacja emerytur nie będzie niższa niż 10 zł. Najniższe świadczenie, tak wypłacane przez ZUS, jak i przez KRUS, nie będzie niższe niż 1000 zł. Takie propozycje resortu rodziny pracy i polityki społecznej na 2017 r. przedstawił związkom zawodowym i pracodawcom w Radzie Dialogu Społecznego wiceminister Marcin Zieleniecki.

Polska straciła miliardy Wiadomości
Polska straciła miliardy

W zeszłym roku budżet państwa stracił na skutek działania zorganizowanej przestępczości ponad 60 miliardów złotych – ujawnił minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Ekonomiczny Nobel przyznany Wiadomości
Ekonomiczny Nobel przyznany

Oliver Hart i Bengt Robert Holmström zostali laureatami tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Naukowcy zostali wyróżnienie za pracę nad tzw. teorią kontraktu.

Sejm zgodził się na ratyfikację porozumienia klimatycznego ONZ Wiadomości
Sejm zgodził się na ratyfikację porozumienia klimatycznego ONZ

Sejm upoważnił prezydenta RP do ratyfikacji porozumienia klimatycznego ONZ. Porozumienie zobowiązuje wszystkie państwa m.in. do ograniczania emisji CO2. Walczyć z emisją CO2 można będzie nie tylko poprzez np. zamykanie elektrowni opartych na konwencjonalnych źródłach ale również poprzez zalesianie terenów i utrzymywanie lasów. nOgraniczanie emisji CO2 ma przyczynić się do ograniczenia globalnego ocieplenia.

Wiceminister A Piotrowski: Istotnych podwyżek cen energii z tytułu reorganizacji górnictwa nie będzie Wiadomości
Wiceminister A Piotrowski: Istotnych podwyżek cen energii z tytułu reorganizacji górnictwa nie będzie

Wiceminister energii Andrzej Piotrowski zapowiedział dziś w Sejmie, że nie przewiduje Istotnych podwyżek cen energii z tytułu reorganizacji górnictwa. "Nie ma powodów do obaw, żadnych istotnych podwyżek cen energii z tytułu reorganizacji górnictwa nie będzie. System będzie bardziej stabilny" - powiedział wiceminister.

Sejm przyjął uchwałę ws. umowy handlowej z Kanadą CETA, Do ratyfikacji potrzeba będzie 2/3 głosów Wiadomości
Sejm przyjął uchwałę ws. umowy handlowej z Kanadą CETA, Do ratyfikacji potrzeba będzie 2/3 głosów

Dziś Sejm przyjął uchwałę ws. umowy handlowej z Kanadą (CETA). Uchwała dotyczy m. in przyszłego sposobu ratyfikowania umowy CETA. Posłowie przyjęli, że Sejm będzie ratyfikował umowy CETA większością 2/3 głosów. Klubu Kukiz'15 wnioskował aby umowę CETA przyjąć w drodze referendum ale ten wniosek sejm odrzucił. Za uchwałą było 326 posłów. Przeciw 90, wstrzymało się 11.

Wartość aktywów OFE we wrześniu spadła o 1 proc. do 142,8 mld zł Wiadomości
Wartość aktywów OFE we wrześniu spadła o 1 proc. do 142,8 mld zł

Wartość aktywów OFE spadła we wrześniu o 1 proc. do 142,8 mld zł, czyli Fundusze wypracowały ujemne stopy zwrotu, a ich średnia wyniosła -0,9 proc. Oznacza to, że wartość przyszłych emerytur ludzi odkładających pieniądze w OFFe nie zwiększyła się a zmniejszyła.

Upadłość SKOK Skarbiec Wiadomości
Upadłość SKOK Skarbiec

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że Sąd Rejonowy w Gliwicach ogłosił upadłość Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej „Skarbiec” w Piekarach Śląskich.

Wsparcie dla Jastrzębskich Zakładów Remontowych Wiadomości
Wsparcie dla Jastrzębskich Zakładów Remontowych

290 mln zł z środków Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców (JZR) zostanie przekazanych do Jastrzębskich Zakładów Remontowych będących spółką zależną Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W tej sprawie podpisano specjalną umowę z Ministerstwem Skarbu Państwa. Skorzystają na tym kopalnie „Budryk” i „Knurów-Szczygłowice”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe