- W związku z szeregiem zniesławiających i szkalujących artykułów opublikowanych w „Gazecie Wyborczej" i portalu okopress.pl spółka R4S oraz Adam Hofman skierowali do Sądu Okręgowego powództwa o naruszenie dóbr osobistych i zapłatę przeciwko: Jackowi Harłukowiczowi, Wojciechowi Cieśli, Marcinowi Szumichorze, Sebastianowi Klauzińskiemu i Hannie Waśko. Dochodzona kwota wynosi 1.000.000 złotych oraz wnioski o zabezpieczenie żądanych kwot na składnikach majątkowych pozwanych - czytamy w oświadczeniu spółki R4S i Adama Hofmana, opublikowanym w mediach społecznościowych w piątek po południu.
Bardzo wyraźna większość sportowców powiedziała, że nie jest właściwe demonstrowanie lub wyrażanie swoich poglądów na polu rozgrywek – przekazała przewodnicząca Komisji Sportowców, Kirsty Coventry.
W niedzielę dojdzie do spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy: Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry oraz Jarosława Gowina – donosi serwis Wirtualna Polska.
Dla mnie osobistym rozczarowaniem było, że ta izba po decyzji TSUE o zamrożeniu jej postępowań dyscyplinarnych zdecydowała o kontynuowaniu swych prac – twierdzi wiceszefowa KE Vera Jourova.
Rzecznik Praw Pacjenta zadecydował ws. lekarza ze Słupska, który w obecności matki i rocznego dziecka, na zapytanie pielęgniarki, czy mogą wejść do poczekalni, powiedział: "wypierd... za szklane drzwi z tym małym skur...nem z mutacją…".
Przedterminowe wybory samorządowe należy przełożyć z powodu wciąż nieustabilizowanej sytuacji epidemicznej – ocenił GIS. Zalecana jest - jak podano w piątkowym komunikacie - druga dekada czerwca 2021 r. Na 9 maja wyznaczone są obecnie przedterminowe wybory prezydenta Rzeszowa.
Sezon letni zbliża się wielkimi krokami i miejmy nadzieję, że w najbliższe wakacje uda się wyjechać poza granice Polski. W tym artykule opowiemy Ci o tym, jak przygotować się do wyjazdu do Ameryki Środkowej i Południowej
Michał Wiśniewski był gościem ostatniego programu "Hejt Park" na antenie Kanału Sportowego. Słynny muzyk przyznał, że padł ofiarą zuchwałej kradzieży.
Solidarność sprzeciwia się podziałowi grupy energetycznej Tauron poprzez wydzielenie z niej aktywów wytwórczych opartych na węglu. W piątek związkowcy zaapelowali w tej sprawie do rządu i zarządu firmy o dialog, deklarując wolę merytorycznej dyskusji o transformacji energetyki.
Obserwowaliśmy przez wiele lat powstawanie grupy Tauron, zgadzaliśmy się z koncepcją tworzenia tej firmy, a dziś okazuje się nagle, że te prace, które trwały przeszło 10 lat stoją pod znakiem zapytania – mówi w rozmowie z Mateuszem Kosińskim zastępca przewodniczącego Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność” Adam Gliksman.
Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny poinformował w piątek, że kończy protest głodowy, który prowadził w kolonii karnej od 31 marca. "Zajmie to również 24 dni i mówią, że jest nawet trudniejsze, tak więc - życzcie powodzenia" - przekazał Nawalny.
- Papież Franciszek zadecydował, iż beatyfikacja Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września w Warszawie - głosi komunikat Archidiecezji Warszawskiej
Władze Ukrainy zaproponowały premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu pełnienie roli pośrednika w rozmowach Kijowa z Moskwą – oznajmił ambasador Ukrainy w Izraelu Jewhen Kornijczuk w izraelskiej telewizji i24NEWS.
Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie wyraziła w czwartek w nocy zgody na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie do prokuratury warszawskiego sędziego Igora Tuleyi w celu postawienia mu zarzutów dotyczących ujawnienia tajemnicy ze śledztwa. Sprawę skomentował z TV wPolsce europoseł Patryk Jaki.
Prezydent Andrzej Duda przechodził koronawirusa kilka miesięcy temu. Pozostawał wtedy w samoizolacji i pracował zdalnie. Zapewniał później, że jako ozdrowieniec będzie czekał na werdykt ekspertów, czy i kiedy się zaszczepić - Niezależnie, którą szczepionkę zaszczepienie zostanie mi zaproponowane, to będę mógł to spokojnie przyjąć. Zdecydowałbym się na zaszczepienie przeciw koronawirusowi każdą szczepionką, która jest w tej chwili proponowana w Polsce.
My jako związkowcy „Solidarności” potrafimy powiedzieć „dziękuję” i pochwalić. Dotychczas działania rządu w wielu obszarach były takie, że potrafiliśmy powiedzieć „dziękuję, to jest dobry kierunek”. Ale niestety dzisiejsza konferencja pokazuje, że panowie Soboń i Sasin kompletnie odlecieli. Nie chcą prowadzić dialogu społecznego – powiedział podczas konferencji prasowej ws. grupy TAURON szef Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.
We wszystkich zakładach należących do Grupy TAURON trwają spory zbiorowe. Dziś w Katowicach o godzinie 12:00 rozpoczęła się konferencja prasowa NSZZ "Solidarność" ws. Grupy TAURON. Głos zabrał m.in. przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” Jarosław Grzesik
We wszystkich zakładach należących do Grupy TAURON trwają spory zbiorowe. Dziś w Katowicach o godzinie 12:00 rozpoczęła się konferencja prasowa NSZZ "Solidarność" ws. Grupy TAURON. Głos zabrał przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” Dominik Kolorz.
Nie dalej jak wczoraj pojawiło się w komunikacie, że mylimy się z prawdą, że nie chce się z nami spotkać zarząd TAURON-u. Odsyłam do słownika, żeby dowiedzieć się, czym jest dialog, bo od ilości zapowiedzi i spotkań jeszcze się nic nie urodziło. Dialog wymaga szacunku od drugiej strony – zaczął podczas konferencji prasowej NSZZ "Solidarność"Waldemar Sopata, przewodniczący „Solidarności” w Tauron Wydobycie ZG „Sobieski”.
Posłowie KO chcą, by sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zajęła się sprawą sędziego Igora Tuleyi oraz ponad tysiąca innych sędziów i prokuratorów, którzy - w ich ocenie - są w Polsce prześladowani politycznie. Wniosek w tej sprawie ma do marszałek Sejmu trafić jeszcze w piątek.