Na razie groźba weta w sprawie unijnego budżetu zadziałała na tyle, że prezydencja niemiecka zabrała to, co leżało na stole negocjacyjnym, i mówi o powrocie do rozmów - ocenił w poniedziałek wicerzecznik PiS Radosław Fogiel .
- Twoja seksualność może uczynić cię wrogiem państwa w Polsce - to tytuł tekstu opublikowanego na łamach "Japan Times" z 22 listopada 2020 roku. Sprawę nagłaśnia red. naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk. Łatwo jednak sprawdzić, że tekst jest przedrukiem z agencji Bloomberga napisanym przez polskich dziennikarzy - Marka Strzeleckiego i Dorotę Bartyzel.
Na oknach Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego SORNO w Starych Babicach przy kilka dni, co najmniej do niedzieli, naklejone były plakaty Strajku Kobiet, w tym jeden z zawartym w hashtagu napisem „To jest wojna!” - informuje portal wpolityce.pl.
W dzisiejszym świecie, niestety również, a może przede wszystkim w świecie Zachodu, o wolność, a szczególnie wolność słowa, coraz trudniej. Francuscy publicyści proszą nas o pomoc w tym zakresie. A znaczek "Solidarności" zobowiązuje. Ciągle nie ma na świecie symbolu, który bardziej kojarzyłby się z wolnością. Dlatego, również w ramach europejskiej solidarności, francuscy publicyści znajdą u nas miejsce i przestrzeń realizacji swojej wolności słowa... À Angers, Guillaume Bernard lance un appel à l’unité et à la solidarité des catholiques : « Notre route est toute tracée »
Redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk po raz kolejny cytuje zagraniczne media krytykujące polski rząd. Tym razem przywołał artykuł z japońskiej prasy.
Chiny wzywają do stworzenia globalnego systemu certyfikatów zdrowotnych w formie uznawanych na całym świecie kodów QR, by ułatwić podróże międzynarodowe w czasie pandemii Covid-19 – oświadczył przywódca ChRL Xi Jinping na szczycie grupy G20.
O tym, że święta Bożego Narodzenia będą inne niż zeszłoroczne, nie trzeba nikogo uświadamiać. Senator Bosacki zapytał na Twitterze, czy jego sześcioosobowa rodzina będzie mogła je spędzić razem, choć przepisy w tej sprawie są jasne.
Mówimy głośne tak Unii Europejskiej i głośne nie karcącym mechanizmom; jesteśmy za przestrzeganiem europejskich traktatów - napisał w poniedziałek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
- Mamy 15 002 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek rano. Zmarło 156 osób. W ciągu doby wykonano ponad 27,4 tys. testów.
Światowa Organizacja Zdrowia przestrzega przed zbyt szybkim luzowaniem obostrzeń. Europa może stanąć w obliczu trzeciej fali koronawirusa.
Podczas niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Wiśle kilka razy wiatr dawał się we znaki skoczkom i organizatorom. Kłopoty z warunkami atmosferycznymi komentowali dziennikarze Eurosportu, kpiąc przy tym z premiera Mateusza Morawieckiego.
- Składamy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nawoływania do nienawiści (256 kk) - informuje w mediach społecznościowych mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris. Sprawa dotyczy skandalicznej grafiki z płonącym kościołem opublikowanej przez Warszawski Strajk Kobiet.
Szczepionka na koronawirusa, przesiewowe testy w niektórych regionach Polski, restrykcje na święta Bożego Narodzenia to główne tematy rozmowy ministra zdrowia z red. Robertem Mazurkiem.
Zdaniem Roberta Biedronia Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe "chowają głowę w piasek" wobec sprawy rezolucji PE, która ma popierać protesty Strajku Kobiet. Kąśliwie odpowiedział mu lider PO Borys Budka.
Rząd Zjednoczonej Prawicy nie zamierza wyprowadzać Polski z Unii Europejskiej, a przynajmniej nie w ciągu najbliższych 10 lat - pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna". Jak wyjaśnia, tak wynika z projektu strategii "Sprawne i nowoczesne państwo 2030", do którego dotarł dziennik.
Posłowie PSL po czwartkowych głosowaniach w Sejmie mają dość współpracy z ludźmi Pawła Kukiza, którzy poparli PiS-owską uchwałę wspierającą weto w sprawie unijnego budżetu - czytamy w poniedziałkowej "Gazecie Wyborczej".
- Zniszczono wystawę o Wyszyńskim i Wojtyle! W nocy z 21 na 22 listopada zniszczono wystawę "Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia", która wisiała na ogrodzeniu kościoła pw. Św. Józefata Kuncewicza w Rejowcu - pisze IPN Lublin
Prof. Genowefa Grabowska, prorektor w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, była dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego udzieliła wywiadu Dziennikowi Zachodniemu. Była pytana o kwestie dotyczące wiązania funduszy europejskich z tzw. "praworządnością" i polsko-węgierskiego weta
Kilkadziesiąt tysięcy osób wzięło udział w zorganizowanych w 50 hiszpańskich miastach w niedzielę protestów przeciwko zatwierdzonej przez parlament ustawie oświatowej. Dopuszcza ona edukację seksualną 6-latków i konieczność zdobycia przez nich "wiedzy na temat różnorodności seksualnej”.
Niemiecka prezydencja we współpracy z Parlamentem Europejskim usiłowała wprowadzić mechanizm "fundusze za praworządność" - Kompromisowy tekst rozporządzenia ws. uwarunkowania funduszy unijnych od przestrzegania praworządności został potwierdzony większością kwalifikowaną państw członkowskich - poinformował na Twitterze rzecznik stałego przedstawicielstwa Niemiec, Sebastian Fischer. W ramach tego "kompromisu" możliwe byłoby odbieranie funduszy pod byle pretekstem, oraz szantaż w zakresie np. dopuszczalności aborcji czy przywilejów LGBT. Polska i Węgry w odpowiedzi zawetowały budżet UE. W tej sprawie wypowiadał się w TVP Info partner Roberta Biedronia i poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek.