Unia Europejska powinna udzielić mocniejszego wsparcia protestującym Polkom – uważa liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart.
Według ustaleń mediów szef rządu Mateusz Morawiecki pilnie oczekuje wyjaśnień ws. wczorajszych wydarzeń podczas Marszu Niepodległości. W związku z tym zostało zwołane posiedzenie prezydium Komitetu Politycznego PiS.
Komisja Europejska przedstawiła w czwartek strategię UE na rzecz równości osób LGBTIQ. To pierwszy tego typu dokument, który mówi m.in. o rozszerzeniu katalogu przestępstw w UE o homofobiczną mowę nienawiści oraz o uznawaniu rodzicielstwa "tęczowych" par.
Pomiędzy znaną restauratorką i celebrytką Magdą Gessler, a piosenkarką (kojarzoną w ostatnim czasie głównie z koronasceptycyzmem) Edytą Górniak wywiązała się mocna dyskusja dotycząca pandemii Covid-19.
Bronisław Komorowski jest zakażony koronawirusem - podał w czwartek Onet.pl. W rozmowie z portalem były prezydent poinformował, że ma stan podgorączkowy i kaszle.
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie dotyczące podpalenia mieszkania, do którego doszło na skutek rzuconej racy. Wizerunki osób mających związek z tym przestępstwem zarejestrowały kamery.
Domagamy się dymisji Komendanta Głównego Policji Jarosława Szymczyka, który jest osobiście odpowiedzialny za wczorajszą agresje policji, strzelanie do dziennikarzy oraz nie wpuszczanie samochodów na trasę – powiedział dziś szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.
Liczymy, że przez te trzy tygodnie blisko będziemy mieli sytuację opanowaną – mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek i dodaje, że jeśli krzywa dziennych zakażeń zostanie wypłaszczona, to istnieje możliwość częściowego powrotu uczniów do szkół po 29 listopada.
Na Marszu Niepodległości został postrzelony fotoreporter Tygodnika Solidarność. Według relacji Tomasza Gutrego, który ma 74 lata i pracuje w "TS" od wczesnych lat dziewięćdziesiątych, a przemiany solidarnościowe dokumentuje fotograficznie od wczesnych lat osiemdziesiątych, miał do niego strzelić z kilku metrów policjant. Gumowy pocisk utkwił w twarzy naszego fotoreportera, który obecnie przebywa w szpitalu.
Pogłębienie się ogólnych nieprawidłowości, dotyczących niezależności wymiaru sprawiedliwości w Polsce, nie uzasadnia automatycznej odmowy wykonania wszystkich europejskich nakazów aresztowania, wydanych w tym państwie UE – stwierdził w opinii rzecznik generalny TSUE.
Mamy 22 683 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie w wyniku COVID-19 oraz współistnienia COVID-19 wraz z innymi schorzeniami zmarło 275 osób – wynika z najnowszego raportu resortu zdrowia.
PiS może liczyć na poparcie 32 proc. wyborców, KO - 29 proc., Lewica - 15 proc., Konfederacja - 9 proc., a PSL - 7 proc. - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Po uwzględnieniu startu w wyborach parlamentarnych ugrupowania Szymona Hołowni, PiS poparło 31 proc., a 29 proc. Polskę 2050.
- Policja jest wyposażona w środki przymusu i w sytuacjach szczególnych może tej broni używać. Czy wczoraj powinna? Trudno powiedzieć. Są bardzo różne filmy i materiały, które wskazują na przekroczenie granic dopuszczalności użycia broni, chociażby zachowanie wobec dziennikarzy i to nie tylko w przypadku pana Tomasza - mówił w czwartek w komentarzu dla Radia Gdańsk red. naczelny "Tygodnika Solidarność" Michał Ossowski.
Gościem w "Rozmowie Piaseckiego" na antenie TVN24 był profesor Andrzej Horban, główny doradca premiera do spraw COVID-19. - Istnieje obawa, że szybciej przechorujemy koronawirusa, niż uchroni nas szczepionka - wskazał profesor.
Kardynał Stanisław Dziwisz w oświadczeniu dla włoskiej agencji Ansa stwierdził, że stawiane mu zarzuty są "zniesławiające" i mają na celu podważenie jego "pokornej" służby na rzecz Świętego Jana Pawła II. Zapewnił, że nigdy nie przyjmował pieniędzy.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski został hospitalizowany w związku z Covid-19 - informuje w czwartek portal Ukraińska Prawda. W szpitalu przebywa też szef biura prezydenta Andrij Jermak, u którego także wykryto zakażenie SARS-CoV-2.
Wydałem polecenie, by wydział kontroli zajął się sprawą zranienia fotoreportera na Marszu Niepodległości - napisał w oświadczeniu Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej. Dodał, że broni gładkolufowej użyto wobec chuliganów, w przypadku fotoreportera był to "nieszczęśliwy wypadek".
Pan Tomasz Gutry to człowiek historia. Solidarnościowe przemiany, potem podziemie, dokumentował za pomocą zdjęć dla różnych mediów, w tym oczywiście podziemnych. Od wczesnych lat dziewięćdziesiątych dla Tygodnika Solidarność. Jest najstarszym współpracownikiem Tygodnika. Jako patriota i fotoreporter z krwi i kości był też bodaj na każdym Marszu Niepodległości, dokumentując podniosłą atmosferę jakże inną od często kłamliwych relacji "wiodących mediów". I w tym roku swoim ogromnym aparatem fotograficznym zdążył zrobić kilka zdjęć zanim przy Rondzie deGaulle'a w Warszawie policjant postrzeli go w twarz.
Minister MSWiA Mariusz Kamiński w rozmowie telefonicznej z przewodniczącym „Solidarności” Piotrem Dudą wyraził ubolewanie z powodu incydentu z postrzeleniem fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego. Zadeklarował szybkie wyjaśnienie sprawy, w związku z którą zostało już wszczęte postępowanie wyjaśniające. Z informacji przekazanych ministrowi Kamińskiemu przez Komendanta Głównego Policji wynika, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.
Na Marszu Niepodległości został postrzelony fotoreporter Tygodnika Solidarność. Według relacji Tomasza Gutrego, który ma 74 lata i pracuje w "TS" od wczesnych lat dziewięćdziesiątych, a przemiany solidarnościowe dokumentuje fotograficznie od wczesnych lat osiemdziesiątych, miał do niego strzelić z kilku metrów policjant. Gumowy pocisk utkwił w twarzy naszego fotoreportera, który obecnie przebywa w szpitalu, gdzie czeka go operacja. Teraz Komenda Stołeczna Policji przeprasza.