Eurodeputowany Koalicji Obywatelskiej oraz były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski znowu szokuje. Tym razem zamieścił na Twitterze wulgarny wpis dotyczący wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.
Twierdzenie, że konkluzje unijnego szczytu nie mają znaczenia jest niepoważne; jest dokładnie odwrotnie, czego dowodem jest fakt, że w piątek Komisja Europejska przyjęła konkluzje Rady jako wytyczne do swojego postępowania - mówi w wywiadzie dla Interii premier Mateusz Morawiecki.
Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski mówił w rozmowie z DoRzeczy.pl m.in. na temat powodów, dla których SP zostaje w rządzie i koalicji.
Politolog prof. Antoni Dudek skomentował w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl kwestie zakłamywania przez propagandę PRL motywów decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego.
Dziś obchodzimy 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Z tej okazji portal tysol.pl transmitował uroczystości poświęcone tej tragicznej dacie. Tymczasem na profilu na Facebooku tygodnika "NIE" zamieszczono skandaliczne wpisy, które prowokują opinię publiczną.
Iwona Śledzińska-Katarasińska skomentował trwającą demonstrację Strajku Kobiet, która odbywa się w 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Posłanka KO musiała zmierzyć się z reakcjami internautów, którzy przypomnieli jej działalności w PZPR?
Na antenie TVP Info politycy dzielili się swoimi opiniami o stanie wojennym, w związku z 39. rocznicą jego wprowadzenia. Swoją wypowiedzią zaskoczyła wszystkich Anna Maria Żukowska
Dziś gościem Radia ZET był Leszek Miller. Wśród niektórych internautów oburzenie wywołał fakt zaproszenie na antenę byłego członka PZPR i przodującego polityka czasów PRL w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Warto zwrócić jednak uwagę na inny aspekt radiowej rozmowy.
Gościem Radia ZET był dziś były premier oraz były członek PZPR Leszek Miller. Wojciech Wybranowski skomentował zaproszenie byłego polityka reżimu PRL w dzień rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
Zmarł Dariusz Malinowski, najpierw basista, następnie także wokalista legendarnej punkowej grupy Siekiera.
Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do przypadającej dziś 39. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
Boże Narodzenie jest świętem narodzin Boga jako człowieka. Jest świętem życia, nadziei, wiary w lepszą przyszłość. Nie bez powodu jego symbolem jest nowo narodzona Dziecina. Tym bardziej bolesna jest nowa prowokacja radykalnych aborcjonistek....
Policja informuje o nielegalnym zgromadzeniu, które ma miejsce w centrum Warszawy. TVP mówi o kierowaniu się w stronę domu Jarosława Kaczyńskiego. Sprawę komentuje Cezary Gmyz.
Demonstranci m.in. z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i Strajku Przedsiębiorców wyruszyli w niedzielę po godz. 12 z Ronda Dmowskiego w kierunku Żoliborza, gdzie mieszka Jarosław Kaczyński. Policja zatrzymała manifestację w okolicach ul. Świętokrzyskiej.
Dzisiejsza 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, dała okazję przewodniczącemu PO Borysowi Budce, porównać czasy przeszłe z obecnymi. Na wypowiedź polityka zareagował dziennikarz Wojciech Wybranowski.
Trwają uroczystości 39. rocznicy wprowadzenie stanu wojennego. Tuż przed mszą świętą głos zabrał Jacek Pawłowicz, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę, pierwsze miejsce, po raz kolejny, zajęłoby PiS z poparciem 34 proc.; na drugim miejscu uplasowałaby się KO - 23,4 proc.; czołówkę zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 14,4 proc. - wynika z sondażu IBRiS dla WP.
Pomnik Lecha Kaczyńskiego znajdujący się w Szczecinie oklejono plakatami, na których widnieje m.in. Wojciech Jaruzelski. Podobne plakaty pojawiły się na siedzibie PiS.
W programie "Woronicza 17" podjęto m.in. temat wykupu grupy Polska Press przez PKN Orlen i sprawę bojkotu polskiej spółki paliwowej przez niektórych polityków opozycji.
Ministerstwo Zdrowia podało dobowy raport zakażeń i zgonów związanych z wirusem SARS-CoV-2.