Jacek Ozdoba, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu określił "strajk przedsiębiorców" mianem "prowokacji", przypominając podobne zajścia z okresu prób dokonania przez opozycję puczu sejmowego.
Jak podała na Twitterze dziennikarka "Gazety Polskiej" i portalu "Niezależna.pl", sprawa molestowania nagłośniona w filmie "Zabawa w chowanego" przez Tomasza Sekielskiego, znajduje się w policyjnym archiwum, a przeciwko sprawcy od ponad dwóch lat toczy się śledztwo.
Od poniedziałku ponownie otwarte mogą być salony fryzjerskie, restauracje, a także "wyspy" w galeriach handlowych - wynika z rozporządzenia premiera opublikowanego w sobotę w Dzienniku Ustaw. Ich działalność będzie jednak ograniczona w związku z koronawirusem.
Jak podaje warszawska policja, na Placu Zamkowym powstało nielegalne zgromadzenie, którego uczestnicy nie chcąc rozejść się pokojowo, dopuścili się agresji wobec funkcjonariuszy policji. Zgromadzenie odbywa się w ramach tzw. "strajku przedsiębiorców", domagających się całkowitego odmrożenia gospodarki.
Sprawa pedofilii w różnych grupach społecznych, wraca raz za razem. Za sprawa środowisk wrogich Kościołowi sprawa pedofilii w łonie Kościoła instytucjonalnego wraca zwykle przed kolejnymi wyborami, ale nie oznacza, to, że problem nie jest realny. Zarówno problem samej pedofilii, jak i niemocy instytucjonalnej w zakresie jej wykrywania i karania. Postanowił się nim zająć Instytut Kultury Prawnej Ordo Iuris
Joachim Brudziński stanął w obronie wolności ekspresji artystycznej i swobodnej intepretacji zdarzeń, uznając zdjęcie z radiowej Trójki informacji o wygranej Listy Przebojów przez piosenkę Kazika pt. "Twój ból jest lepszy niż mój" za przejaw "głupoty albo złej woli".
Poseł do Parlamentu Europejskiego, była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga skomentowała na antenie Polskiego Radia 24 działania Parlamentu Europejskiego w sprawie polskiego wymiaru sprawiedliwości.
Edyta Górniak zaprasza ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego do wzięcia udziału w publicznej debacie na temat szczepionek.
Brytyjscy naukowcy rozpoczną testy mające sprawdzić, czy psy są w stanie węchem wykryć osoby zakażone koronawirusem, jeszcze zanim zaczną one wykazywać symptomy choroby.
Dziennikarz i publicysta Wojciech Reszczyński uznał na antenie Polskiego Radia 24 zamianę kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego za "dobrą zmianę" dla Platformy Obywatelskiej, ale nie dla Polski.
"Stara ekipa" w Sądzie Najwyższym robi wszystko, żeby nie dopuścić do wyboru I prezesa SN - ocenił w sobotę wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, komentując obrady Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN. Ocenił także, że dochodzi do "niedopuszczalnych ataków" na sędziego Kamila Zaradkiewicza.
Robert Smoktunowicz, były polityk Platformy Obywatelskiej stwierdził, że wystawienie Rafała Trzaskowskiego w wyścigu o fotel prezydenta tylko wzmocni pozycję Andrzeja Dudy.
Pewnie myśleli, ze skoro mam swoje zastrzeżenia do sposobu wdrażania demokracji liberalnej to jestem po ich stronie. Zawsze uważałam, że Kaczyński jest niebezpieczny – uważa aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna Joanna Szczepkowska.
Sytuacja na Śląsku jest opanowana, jest pod kontrolą - przekonywał w Katowicach premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu sztabu kryzysowego. Zapewniał również, że nie ma mowy o izolacji województwa śląskiego.
Po pierwszym, negatywnym wyniku testu, najstarsza w Polsce, 103 letnia pacjentka szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu, u której stwierdzono obecność koronawirusa, przygotowuje się na opuszczenie szpitala.
Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę to obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda wygrałby je w pierwszej turze – wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator na zlecenie portalu DoRzeczy.pl.
Prymas Polski abp Wojciech Polak skomentował film Tomasza Sekielskiego pt. "Zabawa w chowanego" poruszający problem pedofilii w Kościele.
Według nieoficjalnych doniesień "Super Expressu", część działaczy Koalicji Obywatelskiej opowiadała się za pomysłem poparcia Władysława Kosiniaka-Kamysza w wyborach prezydenckich.
Leopold Tyrmand był antylewicowym aktywistą pod koniec swojego życia. Przypominanie tego nie było mile widziane przez polską lewicę intelektualną, która wybierała sobie z życiorysu ojca tylko to, co dla niej było wygodne – twierdzi syn Leopolda Tyrmanda, Matthew Tyrmand.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – wraz z wieloma instytucjami kultury w całym kraju – zaplanowało szereg wydarzeń z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.