Jeden z mostów na warszawskim Wawrze może nosić imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – projekt przegłosowali radni Koalicji Obywatelskiej. Teraz projekt trafi do Rady Miasta Warszawy.
Kandydatka Platformy Obywatelskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich Małgorzata Kidawa-Błońska od piątku jest na Wyspach Brytyjskich, gdzie spotyka się z tamtejszą Polonią i mówi m.in. o… miejscowościach ze znakami wjazdu dla osób o innej orientacji seksualnej.
Socjolog i publicysta, a od poprzedniego roku także poseł na Sejm RP z list Lewicy Maciej Gdula w rozmowie z portalem gazeta.pl odniósł się do działań rządu PiS ws. reformy wymiaru sprawiedliwości.
Ten i inne rysunki znajdziesz w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność
Po tym jak wybuchła afera wokół wypowiedzi dziennikarzy Dzień Dobry TVN, którzy dość niepochlebnie wypowiadali się na temat gwiazdy koreańskiego popu Jungkooka, w efekcie czego zwolniony został dziennikarz, którzy przeprowadzał sondę uliczną a Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik musieli przepraszać, zdaje się że na celownik wojowniczych fanów trafiło Radio Zet.
„Nic nie pamiętam, to było tak dawno. Wykonywałem tylko rozkazy przełożonych. Osobiście czuję, że zachowywałem się w porządku” - tak kilka lat temu tłumaczył się przed sądem ppłk bezpieki Wiktor Leszkowicz, nie mniej okrutny od swojego szefa – płk bezpieki Józefa (Goldberga) Różańskiego. Leszkowicz - krwawy ubek z katowni przy ul. Rakowieckiej w Warszawie nigdy nie odpowiedział za swoje zbrodnie.
Dziś o północy czasu brukselskiego, czyli również polskiego, "Brexit" staje się faktem. Staje się dzięki referendum, w którym Brytyjczycy 23 czerwca 2016 roku opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej. Za opuszczeniem UE opowiedziało się wówczas 52 proc. głosujących. Formalny wniosek o wyjście z UE rząd w Wielkiej Brytanii złożył 29 marca 2017 roku. A oto jak komentuje się w sieci to historyczne wydarzenie
Dziś o północy czasu brukselskiego, czyli również polskiego, "Brexit" staje się faktem. Staje się dzięki referendum, w którym Brytyjczycy 23 czerwca 2016 roku opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej. Za opuszczeniem UE opowiedziało się wówczas 52 proc. głosujących. Formalny wniosek o wyjście z UE rząd w Wielkiej Brytanii złożył 29 marca 2017 roku.
Wczoraj Marszałek Grodzki gościł w podkarpackim Krośnie, gdzie spotkał się z licealistami - Nigdy nie zabiegałem o zaszczyty, ale zawsze mnie wybierano na gospodarza klasy czy starostę roku - mówił
Między innymi na tzw. "patelni" w Warszawie zbierano podpisy pod obywatelskim projektem ustawy "STOP 447". W sumie zebrano około 220 tysięcy podpisów.
W powojennej historii USA przez długi czas nie było miejsca na bohaterów ratujących Żydów. Jednym z nich był niejaki Varian Fry.
Dziś o północy czasu kontynentalnego i o godz. 23 czasu brytyjskiego Zjednoczone Królestwo pożegna się po 47 latach z Unią Europejską. Na ulicach Londynu została przygotowana specjalna scena, odbywają się tańce i śpiewy, ale są też tacy, którzy uważają, że jest to najsmutniejszy dzień w historii Wielkiej Brytanii.
Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" wyraziło gotowość do rozmów na „Forum dla Praworządności” pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk. Stowarzyszenie chce jednak, aby najpierw spełniono „początkowe warunki”.
O tym, że 30-letnia tenisistka spodziewa się dziecka, poinformowała sama zainteresowana za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Kandydat na prezydenta Polski Szymon Hołownia opublikował na mediach społecznościowych film, w którym zachęca Polaków przebywających na emigracji w Zjednoczonym Królestwie do powrotu do Polski.
Do piątku w Polsce na oddziały szpitalne trafiło kilkanaście osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem z Wuhan. U żadnej z nich nie wykryto wirusa. Pod ścisłą kontrolą sanepidów jest obecnie 500 osób.
– Razem z Justyną Glusman spotkaliśmy się dziś z wiceszefem KE ds. klimatu i przyjacielem Polski Frankiem Timmermansem – pisze na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Kandydatka Platformy Obywatelskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich Małgorzata Kidawa-Błońska odbędzie dzisiaj spotkania z brytyjską Polonią.
- Jako osoba dorosła, mam prawo sobie zajarać (marihuanę - red.) kiedy chcę. Tak samo, jak mam prawo napić się lampki wina - mówiła na antenie Polsat News Beata Maciejewska, posłanka na Sejm RP IX kadencji, wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Lewicy.
Jak informuje wiceszefowa rosyjskiego rządu Tatiana Golikowa, na terenie Rosji wykryto dwa pierwsze przypadki zarażonych koronawirusem z Wuhan.