– Wielu sędziów będzie pracować i starać się, w gąszczu złych przepisów, poradzić sobie z nawałem spraw – mówiła w Polskim Radiu 24 była szefowa resortu sprawiedliwości sędzia Barbara Piwnik.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podała termin pierwszej tury wyborów prezydenckich.
Kilka lat temu w Pietrzykowicach na Śląsku doszło do zbiorowego gwałtu na 17-latce. Wśród oskarżonych, a potem skazanych mężczyzn znajdował się syn znanego polityka Polskiego Stronnictwa Ludowego - byłego wicewojewody. W pierwszej instancji sąd potraktował gwałcicieli wyjątkowo łaskawie. O sprawie informuje program "Kasta" emitowany w TVP Info.
Zuznanna Falzmann ogłosiła wczoraj zakończenie współpracy z telewizją publiczną. Od tamtej pory trwają spekulacje, gdzie podejmie pracę była korespondent w Waszyngtonie - Tysiące relacji, wywiadów, programów i rozmów z niesamowitymi ludźmi na całym świecie. Po 22 latach pracy w telewizji podjęłam decyzję że czas na nowy rozdział w życiu zawodowym. Przepięknie dziękuję Państwu za wszystkie spotkania przed kamerą i za kamerą. I do zobaczenia - pisała wczoraj Zuzanna Falzmann
Super Express opublikował kolejny materiał na temat byłej premier Beaty Szydło, w którym opisuje jaki wynajmuje hotel. według Super Expressu hotel jest luksusowy - "Kumpel miażdży Szydło za noclegi w pałacu. Podał konkretną kwotę" - pisze Super Express. Pisząc o "kumplu" brukowiec ma na myśli... Bogusława Sonika, europosła Koalicji Obywatelskiej - Sensacja Super Express! Szydło zatrzymała się w hotelu, w którym mieszka wielu europosłów, również z Polski. Telewizor, śniadanie w cenie, szok! Czy nikt z inspiratorów tego tematu nie zatrzymywał się w podróży, w hotelu? Kto i po co wymyśla takie głupie teksty? - komentowała wcześniejsze publikacje Beata Szydło
Jak donosi portal Onet.pl, przed sądem w Olsztynie zapanowało zamieszanie. Przed budynkiem zgromadzili się protestujący skandujący "dziękujemy", a zawieszony wczoraj w obowiązkach przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego sędzia Paweł Juszczyszyn przyszedł do pracy stwierdzając, iż Izba Dyscyplinarna nie jest sądem.
Posłanka Prawa i Sprawiedliwości wystąpiła do Ministerstwa Zdrowia o zmianę procedury dotyczącej aborcji, a konkretnie - aborcji eugenicznej.
Prof. Andrzej Rzepliński w rozmowie z Wirtualną Polską skomentował podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy dyscyplinującej sędziów. Nie obyło się przy tym bez obraźliwych określeń.
- Stocznia Gdańska jako Pomnik Historii musi być objęta skuteczną ochroną konserwatorską. Zabezpieczenie pamięci o wydarzeniach z 1980 roku jest naszą powinnością wobec przyszłych pokoleń. Cieszę się, że w tak ważnej sprawie umieliśmy się porozumieć – powiedziała wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Generalny Konserwator Zabytków prof. IH PAN Magdalena Gawin podczas konferencji prasowej poświęconej przedstawieniu procedury zgłoszenia wniosku o wpisanie Stoczni Gdańskiej na listę UNESCO. Podkreśliła, że to historyczne porozumienie podmiotów zainteresowanych rozwojem obszaru Stoczni przy jednoczesnym zachowaniu pamięci tego miejsca.
Jak donosi niemiecki dziennik ekonomiczny "Handelsblatt", Amerykanie szykują nowe sankcje na firmy biorące udział w projekcie Nord Stream 2, które mogą zamienić cały projekt w ruinę finansową.
Prezydent Donald Trump w Izbie Reprezentantów wygłosił swoje trzecie oficjalne przemówienie o stanie państwa. Przewodnicząca Izby - demokratka Nancy Pelosi - ostentacyjnie podarła dokument z treścią jego przemówienia.
- Hańba Prezydencie Duda! Wierzę, ze w maju Polacy rozliczą te 5 lat złej prezydentury i w Pałacu Prezydenckim zasiądzie PRAWDZIWY PREZYDENT - Takiego tweeta opublikowała Platforma Obywatelska
Kandydatka na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła w Polskim Radiu:\n„Polacy bardzo głośno i mocno mówią, że nie chcą migrantów, nie chcą obcokrajowców. A mówimy o milionie Polaków, którzy osiedlili się i pracują w Wielkiej Brytanii. Nie zakłamujmy. Przyczyną brexitu było także to, że Polacy zaczęli masowo pracować w Wielkiej Brytanii”. Czyli powinienem przeprosić Wielką Brytanię za rodaków przyczyniających się do wzrostu PKB tego kraju. Za to, że polska konsumpcja pierogów zaburza tradycyjną kulturę Pendżabu wielu londyńskich dzielnic.
Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że Andrzej Duda podpisał ustawy o reformie sądów. Ustawa nazywana jest przez opozycję, część środowiska sędziowskiego i liberalne środowiska "represyjną", czy "kagańcową", zaś przez rząd i zwolenników reformy wymiaru sprawiedliwości "ustawą dyscyplinującą" sędziów. Nowe prawo wejdzie w życie 14 po jego ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw. Decyzja wywołała lawinę komentarzy.
W rozmowie z dziennikarzami TVN24 i RMF FM wicemarszałek Sejmu i kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska skomentowała podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o sędziach. Nie obyło się przy tym bez zabawnej wpadki.
Kilka lat temu napisaliśmy razem z Katarzyną Murawską dla Tysola artykuł o Rudolfie Danelu, numer obozowy 125792. Pięć lat temu Rudi obchodził 100 lat. Redaktor Murawska opublikowała z nim długi wywiad o jego obozowych przeżyciach. Dziś już go nie ma. Zmarł w Chicago, ale jego ponadczasowa opowieść nigdy nie straciła swojej autentycznej wymowy.
- Andrzej Duda podpisał ustawy o reformie sądów - poinformował w Polskim Radiu 24 rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski. Decyzja ta, choć spodziewana, rozpaliła media, polityków i publicystów. Głos w sprawie zabrał Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który obwieścił, że "Polska zrobiła dzisiaj potężny krok w kierunku prawnego Polexitu".
W Polskim Radiu 24 rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że Andrzej Duda podpisał ustawy reformujące sądownictwo. Decyzję głowy państwa skomentował będący w studiu RMF FM były prezydent Bronisław Komorowski.
W Polskim Radiu 24 rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że Andrzej Duda podpisał ustawy o reformie sądów. Przedstawiamy pierwsze, gorące komentarze publicystów, polityków i internautów.
Zdajecie sobie sprawę z potęgi koreańskiego popu? Nie? Ja też sobie nie zdawałem. No może zdawałem sobie sprawę z tego, że coś takiego istnieje, ponieważ obok nurtu polityczno-społecznego na Twitterze są tam takie zakamarki, w których kwitnie różowe życie młodocianych fanów koreańskich piosenkarzy. Wszystko upstrzone jednorożcami, anielskimi buziami i słowami brzydkimi jak prezydium PZPR. Da się to omijać, chyba że czasem rządzi w trendach, wtedy irytuje bardziej.