Była minister edukacji, za swoich rządów ciekawie wypowiadała się na temat pracy nauczycieli...
Warszawskie kuratorium stworzyło formularz, poprzez który można zgłosić się do pomocy przy egzaminach, których terminy są zagrożone przez strajk ZNP. Chodzi oczywiście o osoby z uprawnieniami pedagogicznymi.
Kurator Barbara Nowak podsumowała pierwszy dzień strajku z Małopolsce.
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i jednocześnie kandydat socjalistów na przewodniczącego tej instytucji, aktywnie angażuje się w kampanię wyborczą do PE w Polsce. Choć sam ten fakt wydaje się być niezwykle kontrowersyjny, ponieważ urzędnik ten piastuje stanowisko w strukturach unijnych, co teoretycznie zobowiązuje go do bezstronności, to jeszcze ciekawsze są okoliczności tego kampanijnego zaangażowania. Do sprawy odniósł się Piotr Semka.
Korespondentka TVP w Brukseli Dominika Cosic komentowała rozpoczęcie przed Trybunałem Sprawiedliwości EU rozprawę Komisji Europejskiej przeciwko Polsce.
Prezydent zwrócił się do protestujących nauczycieli.
Profesor zwyczajny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, historyk, wykładowca nauk politycznych, przewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, peerelowski opozycjonista, członek Narodowej Rady Rozwoju działającej z powołania prezydenta Andrzeja Dudy zadeklarował pomoc przy przeprowadzaniu egzaminu, który uczniowie mają odbyć 15 kwietnia.
Wszystkie Olsztyńskie internaty zostały zamknięte z powodu strajku postkomunistycznego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Przyjezdni uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 "pocałowali klamki".
- APEL DO UCZNIÓW: Protestujemy w trosce o Waszą przyszłość! Macie prawo, by uczył Was dobrze wykształcony nauczyciel, człowiek z pasją, który ma dla Was czas, a nie musi dorabiać po godzinach. Drogie Uczennice, drodzy Uczniowie! Prosimy, zrozumcie nas! - pisze na Twitterze Związek Nauczycielstwa Polskiego
Jan Hartman, filozof, znany ze swojego politycznego zaangażowania i poparcia dla kazirodztwa, wyraził swój entuzjazm dla strajku postkomunistycznego Związku Nauczycielstwa Polskiego, kolejnej nadziei "obrońców demokracji".
Witold Waszczykowski był gościem dzisiejszego „Kwadransu Politycznego” na antenie TVP1. Były szef MSZ oznajmił, że chętnie pomoże przeprowadzić lekcje lub przypilnować uczniów podczas strajku nauczycieli.
„Wiodące media” przypuszczają kolejne ataki – „Solidarność nie protestuje razem z innymi związkowcami. Stawia swoje warunki i wydaje się być bliższa porozumieniu z rządem” – twierdzi TVN24. To przede wszystkim nieprawda; związkowcy nauczycielskiej Solidarności, owszem, nie biorą w jasyr dzieci, mówią, że sprawy dorosłych trzeba załatwić między dorosłymi, ale również głodują w obronie postulatów nauczycieli. A że Solidarność stawia „swoje warunki”? No stawia. Ponieważ uważa je za słuszne.
Tomasz Budasz jest prezydentem pierwszej stolicy Polski od grudnia 2014 r., a od 2006 r. działa w Platformie Obywatelskiej.
Były prezydent udostępnił dalej film, w którym redaktor naczelny tygodnika NIE drwi z ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.
Lider partii KORWiN, która wraz z narodowcami, Grzegorzem Braunem, Liroy’em oraz Kają Godek tworzą komitet wyborczy Konfederacja na wybory do europarlamentu, umieścił na swoim Twitterze kontrowersyjny wpis.
Wojciech Kudelski opuścił Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach, po tym jak 1 kwietnia został ugodzony nożem przez 38-letniego Dejana S.
Manifestanci złożyli petycję w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii na Placu Trzech Krzyży.
Wraz ze strajkiem, który rozpoczął się w poniedziałek, na polskich mediach społecznościowych pojawiło się coraz więcej komentarzy zwracających uwagę na hipokryzję polityków popierających obecnie środowiska nauczycielskie.
Cezary Krysztopa, red. naczelny portalu Tysol.pl i publicysta "Tygodnika Solidarność" był dzisiaj gościem na antenie TVP Info. Rozmowa dotyczyła strajku nauczycieli. "Jest wielką zagadką, czym to wszystko może się skończyć. Efekty mogą być zaskakujące w szczególności dla tych, którzy zaplanowali tę sytuację jako kolejną odsłonę "ciamajdanu" - mówił redaktor.
"W Europie prawa i wolności związkowe, w tym prawo do strajku, podlegają ograniczeniom. I tak, w czerwcu 2018 niemiecki Trybunał Konstytucyjny orzekł, że urzędnicy państwowi (w tym także nauczyciele) nie mają prawa do strajku" - przypomina prof. Genowefa Grabowska.