Igor Tuleya, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, w rozmowie z Iwoną Kurtyką, roztoczył przed sobą dość ponurą prognozę na przyszłość.
Komisja Europejska opublikowała dane dotyczące prognozy wzrostu gospodarczego na 2019 rok na terenie Unii Europejskiej.
Niedawno publikowaliśmy film, na którym widać wyrzuconego z sali ucznia w rozmowie ze wzburzonym nauczycielem. Sprawa działa się w szkockiej szkole, a spór dotyczył ilości występujących płci. Jak się okazuje, ucznia zawieszono w szkolnych zajęciach na znacznie dłużej.
Do szokujących wydarzeń doszło w Stanach Zjednoczonych. "Nowojorska para wytacza sprawę klinice płodności [CHA Fertility Clinic] po tym, jak poprzez metodę in vitro zaszczepiono im niewłaściwe zarodki; z pozwu wynika, że klinika wiedziała o pomieszaniu zarodków i próbowała to ukryć" - podała stacja CBS.
Gościem Agnieszki Gozdyry w Polsat News była Aleksandra Dulkiewicz. Podczas rozmowy na temat reformy edukacji prezydent Gdańska wprost stwierdziła, że za wzrost liczby samobójstw wśród młodzieży odpowiedzialny jest PiS.
Dominika Cosic, korespondenta TVP w Brukseli, poinformowała o możliwych ruchach dotyczących dalszego przydziału stanowisk w Parlamencie Europejskim.
Działacz miejski walczący z dziką reprywatyzacją poinformował o uniewinnieniu w jednej ze spraw, które wytoczyły mu osoby i podmioty, na których szkodę miał działać.
Bar "Kebab" postanowił uczcić swoje urodziny i zaprosić klientów na taką oto imprezę...
Za magazynem "CEOWORLD" The World Index podał listę krajów, które są najlepsze do zakładania nowych przedsiębiorstw i poszukiwania nowych modeli biznesowych.
"Czy Zofia Klepacka przeprosi 5 letniego, transpłciowego Bartka za słowa o walce z osobami LGBT+?" - zatytułowano artykuł na portalu naTemat.pl. Materiał powstał na podstawie filmu Rafała Betlejewskiego.
Grzegorz Kuczyński, dziennikarz specjalizujący się w sprawach rosyjskich, poinformował o ciekawych ruchach politycznych w Rosji, powiązanych z oskarżeniem o szpiegostwo na rzecz Polski.
O nowych układach, nowych urzędnikach, Ursuli von der Leyen i jej kontrowersyjnych poglądach, o projekcie armii europejskiej oraz niepokojących kontaktach z Rosją.
W trakcie jednego z niedawnych zachodnich marszów promujących homoseksualizm i sadomasochizm na jednym z plakatów zawarty został ukrywany dotąd cel ideologów LGBT+ i stojących za nimi środowisk: "Nie jesteśmy tutaj, aby się podobać. Jesteśmy po to, aby zniszczyć społeczeństwo". Dokładnie to samo hasło ogłaszali kilkakrotnie już co bardziej radykalni imamowie w zachodnioeuropejskich meczetach: Allah jest wielki, zniszczymy Wielką Brytanię, zniszczymy Francję.
Bez względu na to, jak zakończy się obsada stanowiska przewodniczącego Komisji Europejskiej, jesteśmy świadkami zmiany obyczajów w Brukseli. Podczas szczytu przywódców państw i szefów rządów przywódcom czołowych państw unijnych (Niemcy, Francja, Holandia, Hiszpania) nie udało się przeforsować ustalonej przez nich już na szczycie G20 w Japonii kandydatury socjalisty Fransa Timmermansa na szefa KE. Niemała w tym zasługa premiera Mateusza Morawieckiego, który potrafił skupić wokół tego projektu państwa Grupy Wyszehradzkiej. Co prawda były problemy ze Słowacją, która pod rządami premiera Petera Pellegriniego poddana jest silniejszej od innych presji swoich socjaldemokratycznych przyjaciół z Hiszpanii i Holandii.
Nie cierpię upałów. No nie cierpię. Szczególnie tych powyżej 30 stopni Celsjusza. Fakt, że nie cierpię również dużych mrozów. Lubię pewien zakres temperatur. Gdybym jednak miał do wyboru mróz poniżej 30 stopni i upał powyżej 30 stopni, to naprawdę wolałbym mróz.
– Pracownicy [o obecności LGBT w firmie - red.] wolą nie mówić, albo mówią gdzieś szeptem, w jakichś prywatnych rozmowach. Kiedy miałem tego dosyć i zgłosiłem kierowniczce, że chcę iść na urlop na żądanie, zaczepił mnie kolega, pytając: „Przecież miałeś pracować, dlaczego idziesz do domu?” i ja odpowiedziałem, że nie będę brał udziału w tych rzeczach, które się dzieją. Uspokajał mnie z dziwnym wyrazem twarzy: „Cicho, cicho…”. Niby wszystko jest pięknie, wszystkich szanujemy i tolerujemy, ale ludzie się gdzieś tam boją, ludzie czują podskórnie, jakie jest nastawienie firmy – mówi w rozmowie z Cezarym Krysztopą zwolniony z IKEI pan Tomasz. Dziś publikujemy obszerne fragmenty wywiadu. Całość w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność".
Z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski wynika, że prezydent Andrzej Duda jest zdecydowanym liderem wyścigu po fotel prezydencki następnej kadencji.
Bartosz Arłukowicz poskarżył się w TVN24 na "patriotycznych hejterów"
- Komuniści czują się tam [na Westerplatte-red.] jak u siebie, bo to rzeczywiście jest takie miejsce. Państwo musi odebrać ten teren koniecznie, żeby uhonorować jego obrońców - mówił legendarny opozycjonista PRL Krzysztof Wyszkowski, który był dzisiaj gościem na antenie TVP Info.
Aktorka znana nie tylko z występów na scenie, ale mocno liberalnych poglądów i wspierania tzw. "obrońców demokracji" Magdalena Cielecka wyznała w rozmowie z magazynem "Elle", że nie wyklucza, iż... mogłaby zakochać się w kobiecie.