W podanym dziś przez stację TVP Info sondażu przedwyborczym zarysowuje się znaczne wysunięcie do przodu notowań Prawa i Sprawiedliwości. Wśród ugrupowań startujących do Parlamentu Europejskiego PiS wyprzedza drugą w kolejności KE o prawie 7 proc..
Dominika Wielowieyska na łamach GW oskarżyła prezesa PiS o rozpoczęcie kampanii przeciwko środowiskom LGBT. W mediach społecznościowych rozpoczęła się dyskusja.
Na ekrany kin wchodzi film o św. Faustynie zatytułowany "Miłość i miłosierdzie". Portal Innpoland zamieścił artykuł autorstwa Konrada Bagińskiego zatytułowany: "Dlaczego KGHM i PFN finansują "Miłość i miłosierdzie"? Państwowe pieniądze na religijne filmy". "Fabularyzowany dokument przedstawia "naukowe dowody" na to, że św. Faustyna Kowalska faktycznie widziała Jezusa..." - rozpoczyna autor. Dalej opisywane są losy św. Faustyny i opinie na temat reżysera filmu, który według autora tekstu miał służyć jako egzorcysta - ciekawe, gdyż w Kościele katolickim egzorcystami mogą być jedynie kapłani - a potem, informuje p. Bagiński, reżyser Michał Kondrat "został radnym PiS na warszawskim Żoliborzu".
Internet obiega straszny film nagrany przez uczestników manifestacji Żółtych Kamizelek we Francji, na którym policjant z bliskiej odległości rozpyla gaz prosto w twarz niepełnosprawnego mężczyznę ubranego w żółtą kamizelkę.
Republikanie mogę mówić o udanym tygodniu - najpierw oddalone zostały zarzuty, które stawiono sztabowi Donalda Trumpa dot. rzekomej współpracy z Rosją, potem oskarżenie wobec o malwersacje finansowe wobec adwokata gwiazdy porno zarzucającej Trumpowi seksualne przestępstwa. Na tym tle ciekawe jest redakcyjne stanowisko znanej z niechęci do obecnego prezydenta USA stacji CNN.
Cezary Krysztopa był gościem TVP Info i odpowiadał na pytania o zagrożenia, które nieść może za sobą nowe ustawodawstwo unijne znane pod nazwą ACTA2.
Anna Maria Żukowska, rzecznik Sojuszu Lewicy Demokratycznej, koalicjanta Platformy Obywatelskiej w wyborach europejskich zwróciła się do prezydenta Warszawy z apelem.
Wielu internautów, publicystów i blogerów datę 26 marca 2019 roku okrzyknęło symbolicznym końcem wolności słowa w Internecie. Dyrektywa dotycząca praw autorskich, zwana potocznie ACTA2, została przyjęta przez Parlament Europejski stosunkiem głosów 348 do 374. Za przyjęciem dyrektywy głosowali m.in posłowie Platformy Obywatelskiej - mimo, iż partia ta swoimi oficjalnymi kanałami w mediach społecznościowych wyrażała zdecydowany sprzeciw wobec tej dyrektywy.
Polskie przedsiębiorstwo PESA złożyło kolejne odwołanie od decyzji warszawskich władz ws. przetargu na stołeczne tramwaje.
Korespondent TVP w Berlinie zwrócił uwagę na kilka szczegółów z prawnego systemu w Niemczech.
Ambasador RP w Izraelu znany jest z rozmaitych aktywności na polu promocji Polski i budowania porozumienia polsko-izraelskiego. Dziś wystąpił z niespodziewanym pomysłem.
Gościem Roberta Mazurka w RMF FM był liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Między prowadzącym a gościem wywiązał się ciekawy dialog.
Brytyjski Partii Konserwatywnej Daniel Kawczynski zwrócił się do Polaków z prośbą o pomoc w sprawie brexitu. Poseł Izby Gmin w liście do parlamentarzystów polskich pisze o groźbie podziału celnego Zjednoczonego Królestwa ze względu na irlandzki backstop, na który brytyjscy politycy nie chcą wyrazić zgody.
Europoseł Jacek Saryusz-Wolski skomentował możliwe reperkusje przegłosowanego wczoraj w Parlamencie Europejskim dokumentu znanego jako ACTA2.
Radni jednego z powiatów województwa lubelskiego - Świdnika - przyjęli uchwałę mającą chronić mieszkańców przed ideologią LGBT.
Dziennikarka "Newsweeka" Renata Grochal zadała partii Wiosna pewne pytanie...
Poseł Arkadiusz Mularczyk zareagował na opinię ambasadora Nikela na temat reparacji wojennych od Niemiec.
Po wczorajszym przegłosowaniu przez Parlament Europejski ustawy znanej pod obiegową nazwą ACTA2, premier Mateusz Morawiecki skomentował...
– To sytuacja wybitnie niestandardowa, by rozpocząć ekshumację, proces naukowy, dowodowy i go nie skończyć. To bzdura, że szczątków wyznawców judaizmu nie można odkopywać. Takie ekshumacje były robione. A ludzie, którzy w Jedwabnem zginęli, są dzisiaj wykorzystywani do niecnych celów, do wyłudzenia pieniędzy. Cały ten proces zmierza do tego, aby Polaków zmusić, tak jak Szwajcarów, do nienależnego wypłacenia Żydom odszkodowań. Poprzez manipulację, wykorzystywanie opinii publicznej, opinie pseudo-historyków, oni nas testują i chcą zrobić to samo, co zrobili z kontami finansowymi w Szwajcarii – powiedział w rozmowie z portalem Tysol.pl Wojciech Korkuć, grafik, plakacista, autor wielu okładek "Tygodnika Solidarność". Rozmawiał Robert Wąsik.
30 lat. Tyle musiało minąć, aby szczeciński pion śledczy IPN wystąpił z wnioskami o uchylenie immunitetów siedmiu sędziom i prokuratorom z okresu PRL. Czy to sprawiedliwość po latach?