W Bułgarii ogłoszono stan epidemii z powodu krztuśca. Jak poinformowało ministerstwo zdrowia w Sofii, w kraju odnotowano 843 zachorowania, w tym 80 proc. wśród dzieci w wieku do pierwszego roku życia. Ponad 60 chorych hospitalizowano.
Kilka miesięcy temu media obiegła informacja o poważnej chorobie Zbigniewa Ziobry. W sprawie pojawiły się nowe informacje.
Tuż po godz. 12 na placu Zamkowym rozpoczęła się organizowana przez NSZZ „Solidarność” demonstracja „Precz z Zielonym Ładem”. Mamy efektowne nagrania z drona.
Straż Graniczna regularnie publikuje raporty dotyczące incydentów na granicy polsko-białoruskiej.
Aktorka Dominika Ostałowska, którą widzowie najlepiej znają z serialu „M jak miłość”, podzieliła się osobistym wyznaniem.
Tuż po godz. 12 na placu Zamkowym rozpoczęła się organizowana przez NSZZ „Solidarność” demonstracja „Precz z Zielonym Ładem”.
W Warszawie odbyła się wielka demonstracja Solidarności przeciwko unijnej polityce Zielonego Ładu. Manifestacja rozpoczęła się na placu Zamkowym tuż po godz. 12.00. Wzięły w niej udział tysiące ludzi zgromadzonych pod barwami biało-czerwonymi i flagami Solidarności.
Media obiegła informacja o śmierci znanego muzyka i perkusisty. Dennis Thompson, związany z popularnym zespołem MC5, miał 75 lat.
Iga Świątek uczestniczy w turnieju Italian Open, który odbywa się w dniach 6–19 maja w Rzymie. W jednym z ostatnich wywiadów otrzymała od dziennikarza pytanie o życie prywatne.
Ponad 60 organizacji społecznych apeluje do Prezydenta RP w sprawie zmian w edukacji wprowadzanych przez minister Barbarę Nowacką. Proszą, aby prezydent uznał powstrzymanie demontażu polskiej oświaty za priorytet i przeciwdziałał mu dostępnymi sobie środkami.
Kilkanaście zastępów straży pożarnej gasi pożar składowiska odpadów niebezpiecznych w Siemianowicach Śląskich. Kolejne wozy strażackie dojeżdżają na miejsce. Słup czarnego dymu widać z okolicznych miast. Według wstępnych informacji palą się m.in. pojemniki z chemikaliami.
Media obiegły sensacyjne doniesienia w sprawie Dody. Fani piosenkarki mogą być mocno zaniepokojeni.
Księżna Kate, żona brytyjskiego następcy tronu księcia Williama, poinformowała niedawno, że jej styczniowy pobyt w szpitalu i przebyta operacja jamy brzusznej były związane z wykrytym u niej rakiem. Od tego momentu oczy całego świata skierowane są na Pałac Buckingham. Media bacznie śledzą każdy komunikat.
Tylko dziś, w czasie demonstracji, zebrano 150 tysięcy podpisów pod wnioskiem o referendum ws. Zielonego Ładu – poinformował w czasie przemówienia pod Sejmem szef Solidarności Piotr Duda. Trwa demonstracja Solidarności "Precz z Zielonym Ładem".
W mediach społecznościowych zawrzało. Wszystko przez opublikowany wpis Kuby Wojewódzkiego.
Premier Donald Tusk przedstawił nazwiska nowych ministrów.
Dziennikarka „Tygodnika Solidarność” Monika Rutke nie została wpuszczona do Sejmu. Powód? Koszulka z napisem „Precz z Zielonym Ładem”, którą miała na sobie.
„Czy to koniec Europy, jaką znamy?” Przyjdź na konferencję środowisk konserwatywnych i weź udział w debatach na temat przyszłości Europy.
Już w najbliższą sobotę, 11 maja, rozpocznie się 2. Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, organizowany przez Księgarnię Gadowski. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przy ul. J. Piłsudskiego 27 w Krakowie i potrwa do niedzieli 12 maja.
„Pozwy są skończone dla osób, które dopuszczały się hejtu. Będzie to dwóch polityków i dwóch dziennikarzy” – poinformował były szef MSWiA Marcin Kierwiński. Polityk Platformy Obywatelskiej zdradził jedno nazwisko.