Czechy z dostępem do morza. Do 2025 roku Praga będzie wolna od rosyjskiej ropy Wiadomości
"Czechy z dostępem do morza". Do 2025 roku Praga będzie wolna od rosyjskiej ropy

Czechy do 2025 roku mają być niezależne od rosyjskiej ropy. Wszystko to za sprawą naftociągu TAL, który niesie dla Pragi możliwość odcięcia się od dostaw ze wschodu - pisze Przemysła Ciszak na łamach portalu Money.pl

Nowa sieć fast foodów w Polsce. Czy zagrozi McDonald's? Wiadomości
Nowa sieć fast foodów w Polsce. Czy zagrozi McDonald's?

W 2023 roku na polskim rynku pojawi się nowa sieć restauracji typu fast food. Firmy Restaurant Brands International oraz McWin planują otworzyć kilkaset lokali w Czechach, Rumunii, a także w Polsce.

Wiadomości
Czy złotemu grozi bolesna korekta?

Ostatni miesiąc był dla polskiej złotówki stosunkowo dobrym okresem. Co ciekawe, ostatnie posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej w drugim tygodniu listopada nie przyniosło większych rewelacji i poziom stóp procentowych został podtrzymany, mimo to polska złotówka umocniła się jeszcze w trakcie przemówienia prezesa NBP Adama Glapińskiego.

Wiadomości
Cyfrowe przyspieszenie dzięki Funduszom Europejskim

Ponad 91% deklaracji podatkowych za 2021 r. złożono elektronicznie, z czego 11,3 mln przez usługę Twój e-PIT. Do serwisu e-Urząd Skarbowy logowano się ponad 73 mln razy, a ponad 10 mln osób korzystało z Internetowego Konta Pacjenta. Wszystkie te e-usługi i wiele innych ważnych inwestycji cyfrowych wspierają Fundusze Europejskie. Jakie jeszcze możliwości przyniesie nam nowy program Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy?

Wiadomości
Transakcje na rynku energii. Tak ustala się cenę prądu

Niemal codziennie w debacie publicznej i prywatnych rozmowach przewija się temat cen energii. Od czego zależy cena prądu? Jakie mechanizmy ją kształtują? I co ma największy wpływ na wysokość cen energii?

Najwyższy w historii rating Orlenu. Jest komentarz Daniela Obajtka Wiadomości
Najwyższy w historii rating Orlenu. Jest komentarz Daniela Obajtka

„Podniesienie długoterminowej oceny PKN Orlen to efekt skutecznie przeprowadzonych akwizycji, budujących stabilny i silny koncern multienergetyczny” – zauważył w środę na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Wiadomości
„Walczymy o Polską Niezależność”. PKEE wypowiada wojnę rosyjskiej dezinformacji

Na początku października wystartowała ogólnopolska kampania informacyjna Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej pt. „Walczymy o Polską Niezależność”, której celem jest przygotowanie polskiego społeczeństwa na falę rosyjskiej dezinformacji w sferze energetyki.

Wiadomości
Ile prądu zużywają Twoje sprzęty domowe? Sprawdź, by „Mądrze korzystać z energii!”

Urządzenia elektryczne w naszych domach pochłaniają różną ilość energii, ale jak sprawdzić, które z nich najmocniej wpływa na nasze rachunki? Odpowiedź na to pytanie dostarcza nowa kampania PGE pod hasłem „Mądrze korzystaj z energii!”, dzięki której sprawdzisz, ile energii zużywa każdy sprzęt elektryczny w twoim domu.

Nieoficjalnie. Planowane cięcia? „Powstanie CPK stoi pod znakiem zapytania” Wiadomości
Nieoficjalnie. Planowane cięcia? „Powstanie CPK stoi pod znakiem zapytania”

Program wielkich inwestycji strategicznych jest uznawany za jeden z okrętów flagowych rządów Prawa i Sprawiedliwości. Do zaskakujących informacji w sprawie najważniejszego jego elementu – budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, miał dotrzeć portal Wprost.

Według danych KE wskaźnik koniunktury gospodarczej w Polsce rośnie Wiadomości
Według danych KE wskaźnik koniunktury gospodarczej w Polsce rośnie

Wskaźnik nastrojów w polskiej gospodarce (Economic Sentiment Indicator - ESI) w październiku wzrósł do 88,6 pkt. z 88,2 pkt. we wrześniu - wynika z danych Komisji Europejskiej.

Zarząd Agory planuje grupowe zwolnienia. Ruszyły konsultacje Wiadomości
Zarząd Agory planuje grupowe zwolnienia. Ruszyły konsultacje

Zarząd koncerny Agora S.A. poinformował o podjęciu uchwały ws. konsultacji dotyczących zwolnień grupowych.

Armia Putina niszczy infrastrukturę Ukrainy. Ukraina przeprowadza pierwszą próbę importu energii z UE. Udaną Wiadomości
Armia Putina niszczy infrastrukturę Ukrainy. Ukraina przeprowadza pierwszą próbę importu energii z UE. Udaną

W czwartek Ukraina przeprowadziła pierwszą, udaną próbę importu energii elektrycznej ze Słowacji. Współpraca w tym zakresie z krajami UE może pomóc Kijowowi przezwyciężyć skutki rosyjskich ataków na ukraińską infrastrukturę energetyczną - powiadomiła gazeta internetowa Ukrainska Prawda.

Tauron: Klienci mają zagwarantowaną ciągłość dostaw gazu, a zmiana sprzedawcy odbędzie się bez zmiany warunków Wiadomości
Tauron: Klienci mają zagwarantowaną ciągłość dostaw gazu, a zmiana sprzedawcy odbędzie się bez zmiany warunków

Klienci mają zagwarantowaną ciągłość dostaw gazu, a zmiana sprzedawcy odbędzie się bez zmiany warunków – zapewniła we wtorek spółka Tauron PE w reakcji na wypowiedź wicepremiera Jacka Sasina, który zaapelował do prezesa przedsiębiorstwa o cofnięcie decyzji dot. wypowiadania umów na gaz.

Dekapitacja branży. USA uderzają w Chiny. Amerykanie pracujący dla Chińczyków odeszli jednego dnia Wiadomości
"Dekapitacja branży". USA uderzają w Chiny. "Amerykanie pracujący dla Chińczyków odeszli jednego dnia"

Stany Zjednoczone wprowadziły restrykcje na sprzedaż półprzewodników i sprzętu do produkcji chipów do Chin, ograniczając w ten sposób dostęp tego kraju do krytycznych technologii.

PKN Orlen przejmie udziały w niemieckiej rafinerii? Ma konkurenta? Wiadomości
PKN Orlen przejmie udziały w niemieckiej rafinerii? Ma konkurenta?

Według nieoficjalnych informacji kilku niemieckich źródeł PKN Orlen jest zainteresowany przejęciem udziałów niemieckiej rafinerii Schwedt.

Wiadomości
W jakich branżach najłatwiej o pracę w Rawie Mazowieckiej?

Rawa Mazowiecka to niewielkie miasto położone w województwie łódzkim. Jest bardzo dobrze skomunikowane zarówno z Warszawą przez S8, jak i z Łodzią przez drogę krajową nr 72. Znaczne inwestycje w ciągu ostatnich kilku lat spowodowały, że w obszarze miejskim rozwinął się przemysł i handel. W jakich branżach najłatwiej jest znaleźć tam pracę? Podpowiadamy.

Prezes PGE: Apeluję do samorządowców, aby kupowali węgiel u nas i redystrybuowali go do swoich mieszkańców Wiadomości
Prezes PGE: Apeluję do samorządowców, aby kupowali węgiel u nas i redystrybuowali go do swoich mieszkańców

W środę 28 września na Nabrzeżu Dworzec Drzewny znajdującego się na terenie Port Gdański Eksploatacja odbyła się konferencja prasowa Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, poświęcona importowi węgla realizowanego przez Grupę PGE. Na miejscu obecny był także Łukasz Greinke, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

Wiadomości
Niezależności energetyczna KGHM wsparta współpracą z Rumunią

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu prezesi KGHM Polska Miedź SA i SN Nuclearelectrica SA podpisali niewiążące memorandum o współpracy (MOU).

Wiadomości
[TYLKO U NAS] "Jesteśmy strategicznym partnerem Sił Zbrojnych" - wywiad z prezesem PZL-Świdnik Jackiem Libuchą

- Patrząc czysto biznesowo, jesteśmy firmą z kapitałem zagranicznym, zlokalizowaną w Polsce, z polską kadrą menadżerską, produkującą głównie na polski rynek i rynki ościenne, której załoga jest polska. Dla mnie to jest polski zakład – mówi Jacek Libucha, prezes zarządu PZL Świdnik w rozmowie z Konradem Wernickim.

Zwodowany został drugi gazowiec LNG do użytku PGNiG Grazyna Gesicka Wiadomości
Zwodowany został drugi gazowiec LNG do użytku PGNiG "Grazyna Gesicka"

Jak poinformowało dzisiaj Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w koreańskiej stoczni Hyundai Heavy Industries w Ulsan został dziś zwodowany gazowiec LNG "Grazyna Gesicka" [pisownia oryginalna].

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe