W niedzielę była premier, europoseł Beata Szydło spotkała się z mieszkańcami gminy Miedźna.
Wyrok sądu nakazujący przywrócenie do pracy zwolnionych w 2019 roku pracowników Castoramy, a jednocześnie członków Solidarności, pokazuje, jak ważne i potrzebne jest zrzeszanie się pracowników w związki zawodowe.
Marianna Schreiber w rozmowie z Krzysztofem Stanowskim zdradziła, jak doszło do tego, że postanowiła założyć partię "Mam dość 2023".
Podczas Marszu Marszu Upamiętnienia ofiar rzezi Wołyńskiej mężczyzna wyjął z plecaka niewybuch. Do zdarzenia doszło na wysokości Krakowskiego Przedmieścia 64. Do sieci trafił filmik z incydentu.
Na wysokości budynku przy Krakowskim Przedmieściu 64 policja ewakuowała uczestników Marszu Upamiętnienia Ofiar Rzezi Wołyńskiej i osoby przebywające w promieniu 200 metrów. Policja informuje, że sytuacja jest bardzo poważna i apeluje o omijanie tego rejonu.
W poprzednim tygodniu na spotkaniu z młodymi zwolennikami Platformy w Szczecinie przewodniczący Donald Tusk zapowiedział po wygranych wyborach pilotaż 4-dniowego tygodnia pracy.
Niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ („FAZ“) w poniedziałkowej publikacji wskazuje, że choć odwołanie przez Kijów kontrowersyjnego ambasadora w Niemczech Andrija Melnyka jest uzasadniane jako "rotacja dyplomatyczna", to pojawiają się głosy, że może oznaczać to gest wobec Polski.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nadał miastu Przemyśl honorowy tytuł Miasta-Ratownika - poinformowało w poniedziałek biuro prezydenta Ukrainy.
Decyzją sądu do pracy w Castoramie przywrócono do tej pory troje związkowców z Solidarności. Wojciech Kasprzyk, Marek Trochimowicz i Ewa Michalska opowiedzieli nam, jaką drogę przeszli w ciągu ponad 900 dni, kiedy toczyły się ich procesy, a oni pozostawali bez pracy - pisze Marcin Krzeszowiec w swoim reportażu opisującym historię przywróconych do pracy działaczy "Solidarności" pracujących w Castoramie, którzy zostali wcześniej zwolnieni dyscyplinarnie. Ten jakże jaskrawy przykład obrony pracowników przez związek zawodowy jest tematem numeru najnowszego "Tygodnika Solidarność".
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wniósł do parlamentu projekt ustawy o specjalnym statusie obywateli Polski na Ukrainie - poinformowało w poniedziałek biuro prezydenta Ukrainy.
Ekonomista prof. Leszek Balcerowicz udzielił wywiadu "Wirtualnej Polsce" w którym wieszczy poważny kryzys dla finansów publicznych Polski. Co ciekawe, więcej niż o samym wywiadzie mówi się w mediach społecznościowych o zachowaniu profesora, który miał - zdaniem dziennikarza prowadzącego rozmowę - w toku autoryzacji m.in "wywrócić do góry nogami swoje wypowiedzi".
„Decyzji politycznej nie ma, ale analizujemy tę sytuację i optymalnym rozwiązaniem byłoby przeniesienie wyborów samorządowych na wiosnę 2024 r., ale w tej sprawie konsultujemy to z Pałacem Prezydenckim” – mówił w poranku „Siódma 9” sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.
Andrij Melnyk, kontrowersyjny były ambasador Ukrainy w Niemczech nie miał ostatnio dobrej passy. Po jego wypowiedzi relatywizującej Rzeź Wołyńską został skrytykowany przez środowiska żydowskie i odwołany ze stanowiska. Dziś, w rocznicę Krwawej Niedzieli Rzezi Wołyńskiej, zwrócił się do Polaków.
Media społecznościowe obiegły zdjęcia, na których widać efekt serii ataków na rosyjskie składy broni. Ukraińcy zbombardowali je amerykańskimi HIMARS-ami, robiąc prawdziwe spustoszenie.
Plotkarski portal pomponik twierdzi, że dotarł do kolejnej kobiety "będącej obiektem zainteresowania Tomasza Lisa".
Na okupowanym przez Rosję Półwyspie Krymskim, a także w zajętych przez wroga Chersoniu i Melitopolu na południu Ukrainy działa ruch oporu pod nazwą "Żółta wstążka"; podziemna organizacja zajmuje się m.in. rozpowszechnianiem proukraińskich ulotek i plakatów - oznajmiło w poniedziałek przedstawicielstwo prezydenta Ukrainy na Krymie.
Nowe buty, nowe czołgi, wymiana myśliwców i analizy wywiadowcze prowadzone przez sztuczną inteligencję – niemieccy politycy zapowiedzieli na początku czerwca specjalny fundusz modernizacji Bundeswehry. Powszechnie zostało to odebrane jako odwrócenie trendu zmniejszania wydatków na obronę. A tymczasem...
Sztab Generalny Sił Zbrojnych Białorusi ponownie zagroził Polsce uderzeniami rakietowymi w odpowiedzi na prowokacyjną politykę "krajów zbiorowego Zachodu" - podaje ukraińska agencja UNIAN, którą cytuje portal niezależna.pl.
Informacje o stanie zdrowia Władimira Putina elektryzują opinię publiczną. "Traci pamięć i ledwo widzi. I właśnie dlatego musi wygrać wojnę. Musi zdążyć zanim umrze. To ma być jego spuścizna" - mówił Kurt Volker, były amerykański dyplomata w programie "Conflict Zone" niemieckiej stacji Deutsche Welle.
Wojna na Ukrainie trwa już ponad cztery miesiące. Rosyjscy żołnierze wysłani na front są coraz bardziej zmęczeni intensywnymi działaniami zbrojnymi. Brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że wojskowi są wycieńczeni psychicznie i fizycznie od nieustających walk.