Polscy czołgiści jadą do Korei szkolić się na czołgach K2. Pierwsze Czarne Pantery jeszcze w tym roku w Polsce

Polska podjęła działania w celu modernizacji i dozbrojenia polskiego wojska. W związku z tym siły pancerne mają jeszcze w tym roku zostać wzmocnione za sprawą zakupu czołgów K2 Czarna Pantera.
 Polscy czołgiści jadą do Korei szkolić się na czołgach K2. Pierwsze Czarne Pantery jeszcze w tym roku w Polsce
/ Czołg K-2 Black Panther / Wikipedia CC BY-SA 3,0 Simta

Wcześniej jednak Polscy czołgiści zostaną wysłani do Korei Południowej, gdzie mają przejść szkolenie na wyżej wspomnianych maszynach.

Czołgi K2 Czarna Pantera najprawdopodobniej trafią do Poznania, gdzie prowadzone są szkolenia obsługi tego typu pojazdów. Aktualnie właśnie w stolicy Wielkopolski Polacy nabywają umiejętności w obsłudze amerykańskich czołgów Abrams.

– Niedługo pierwszy nasz zespół jedzie do Korei, by poznawać tajniki obsługi czołgów K2 – mówił gen. dywizji Maciej Jabłoński.

Dostawy jeszcze w tym roku?

Pierwsze dostawy czołgów mają trafić do Polski jeszcze w 2022 roku. Na ich temat głos pod koniec lipca bieżącego roku zabrał szef MON – Mariusz Błaszczak.

– W ramach umowy ramowej, która została podpisana, zamówimy 1000 czołgów K2, zamówimy ponad 600 armatohaubic K9, zamówimy także 3 eskadry samolotów FA-50 – mówił wówczas minister Mariusz Błaszczak.

 – Można powiedzieć, że już zamówiliśmy właśnie taką broń. Dlaczego taka broń? Dlatego, że wyciągamy wnioski z tego, co dzieje się na Ukrainie. Wyciągamy wnioski z tego, w jaki sposób atakuje agresor, w jaki sposób Rosja zaatakowała. Widzimy, że na polu walki w dzisiejszych czasach olbrzymie znaczenie mają wojska pancerne i artyleria, stąd też decyzja o wzmocnieniu tego rodzaju sił zbrojnych – mówił szef MON.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom Wiadomości
Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom

Dziś piłkarze polskiej reprezentacji piłki nożnej wygrali mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem Wiadomości
Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem

Dziś polska reprezentacja piłki nożnej wygrała mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

To kłamstwo. Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi Wiadomości
"To kłamstwo". Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi

Niemiecki dziennikarz skrytykował Polskę w sprawie naprawy na naszym terytorium niemieckiej broni przekazanej na użytek Ukrainie. Prędko na jego zarzuty odpowiedział Stanisław Żaryn – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP.

Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. lagi na Robercika (WIDEO) Wiadomości
Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. "lagi na Robercika" (WIDEO)

Wojciech Szczęsny zabrał głos po wygranym meczu reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską. Bohater dzisiejszego spotkania odniósł się do "lagi na Robercika".

Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO] Wiadomości
Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO]

Zaskakujące nagranie trafiło do internetu. Jeden z kibiców na meczu Polska - Arabia Saudyjska nagle postanowił ściągnąć swoją koszulkę. Widok może zadziwiać.

Nie żyje minister spraw zagranicznych Białorusi Wiadomości
Nie żyje minister spraw zagranicznych Białorusi

Nie żyje Uładzimir Makiej – minister spraw zagranicznych Białorusi. Polityk miał 64 lata. Wiadomość o śmierci Makieja poinformowało MSZ Białorusi.

Angela Merkel skompromitowana w oczach Niemców Wiadomości
Angela Merkel skompromitowana w oczach Niemców

Jak wynika z przeprowadzonego w tym tygodniu w Niemczech sondażu, zdecydowana większość obywateli nie chciałaby powrotu Angeli Merkel na stanowisko szefa rządu - poinformowała w sobotę agencja dpa.

Bardzo mocne słowa Morawieckiego. To chora logika Rosji Wiadomości
Bardzo mocne słowa Morawieckiego. "To chora logika Rosji"

"Putin chce odebrać życie milionom ludzi, by Rosja była wielka. Nie możemy na to pozwolić. Nigdy nie poddamy się temu barbarzyńskiemu reżimowi i zawsze będziemy wspierać Ukrainę" - zapewnił Morawiecki.

Mamy to! Polska wygrywa z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze Wiadomości
Mamy to! Polska wygrywa z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze

Polska wygrywa w swoim drugim meczu podczas mundialu w Katarze. Spotkanie z Arabią Saudyjską zakończyło się wynikiem 2-0. Bramki strzelili: Piotr Zieliński i Robert Lewandowski.

W tym sondażu PiS deklasuje resztę stawki. Fatalny wynik KO Wiadomości
W tym sondażu PiS deklasuje resztę stawki. Fatalny wynik KO

35 procent Polaków uważa, że Prawo i Sprawiedliwość to partia, która najskuteczniej spełni swoje obietnice wyborcze - wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe