Bezpośrednio po meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata w Tiranie z Albanią nie udało się przeprowadzić wywiadu ze strzelcem jedynego gola Karolem Świderskim. Na początku rozmowy TVP posypały się w jego kierunku butelki.
Ten człowiek wydawałoby się, że powrócił w niezbyt wymagającym momencie, a jednak chwilę później okazuje się, że mamy sytuację presji migracyjnej, mamy sytuację dot. problemów z UE i ten polityk stawia się zawsze po stronie przeciwników Polski – twierdzi szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.
Gdyby wybory do parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 40 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska na 26 proc. głosów, a trzecie miejsce zajęłaby Polska 2050 z 12 proc. – wynika z sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
W sobotę papież Franciszek otworzył, mający trwać dwa lata, proces drogi synodalnej. W najbliższy weekend Synod ma zostać otwarty m.in. w polskich metropoliach. Do udziału w grupach synodalnych zaproszenia są wszyscy wierni.
Uprawomocnił się wyrok nakazujący marszałkowi Mazowsza Adamowi Struzikowi przeproszenie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za opublikowanie w 2019 r. na Twitterze jego wizerunku upodobnionego do wizerunku Adolfa Hitlera - dowiedziała się w poniedziałek PAP od pełnomocnika wicepremiera.
Funkcjonariusz policji Matthew Schrenger został zawieszony w pracy na cztery miesięcy po tym, jak uczestniczył w modlitwie pod kliniką aborcyjną. Mężczyzna pozwał Departament Policji w Louisville w stanie Kentucky za podwójne standardy wobec policjantów zaangażowanych w ruchy BLM i LGBT oraz tych popierających ruch pro-life.
Coraz bardziej spadają zapasy gazu w Niderlandach i jak podkreślają eksperci Holandia nie jest w tym odosobniona. „Obserwując wysokie ceny gazu w lecie wiele państw wstrzymywało się z zakupem oczekując, iż ceny spadną” – uważa prof. Martien Visser z Hanze University of Applied Sciences Groningen.
Zatrzymanie publicysty „Do Rzeczy” Rafała Ziemkiewicza na londyńskim lotnisku Heathrow, a następnie odesłanie go do kraju doskonale pokazuje kilka niepokojących zjawisk, które warto odnotować. Sam fakt należy oczywiście uznać za skandaliczny.
Papież Franciszek przyjmie na audiencji pod koniec października prezydenta USA Joe Bidena- zapowiedział we wtorek nuncjusz apostolski w Waszyngtonie arcybiskup Christophe Pierre. Biden przyjedzie do Rzymu na spotkanie przywódców G20 w dniach 30-31 października.
Minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin oświadczył we wtorek po spotkaniu z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Francji (CEF), że księża mają obowiązek informowania wymiaru sprawiedliwości o przypadkach pedofilii, mimo tajemnicy spowiedzi.
Uczestniczki Powstania Warszawskiego: Wanda Traczyk-Stawska i Anna Przedpełska-Trzeciakowska spotkały się we wtorek z liderem PO Donaldem Tuskiem. Rozmowa dotyczyła m.in. niedzielnej demonstracji pod hasłem "Zostaję w Unii", na której obie przemawiały.
W miniony weekend miałem zaszczyt poznać Andy'ego Ngo, amerykańskiego dziennikarza, który od lat dokumentuje przestępstwa Antify. Mogłem mu pokazać Warszawę – tyle, na ile było czasu – i posłuchać o jego doświadczeniach z rozróbami organizowanymi przez Antifę. Towarzyszyłem mu też podczas ostatnich demonstracji w Warszawie: tej prounijnej i propolskiej. Dla niego były to pierwsze demonstracje, jakie widział w Europie.
Rosnące w zawrotnym tempie ceny energii elektrycznej stanowią coraz bardziej poważny problem nie tylko dla Europy, ale także dla świata. Unia Europejska, która od lat lansuje program dekarbonizacji i przejścia na odnawialne źródła energii poprzez politykę Zielonego ładu czy proponowanych ostatnio absurdalnych zmian zawartych w projekcie „Fit for 55”, zmierza coraz szybciej do katastrofy energetycznej.
- Jego głównym zadaniem wydaje się być wykopywanie coraz głębszych podziałów. To jest człowiek, który jest totalnie sfrustrowany, który nie może znieść tego, że w Polsce sprawy pod rządami Zjednoczonej Prawicy idą w dobrym kierunku - powiedziała europosłanka Jadwiga Wiśniewska.
Działania reżimu Alaksandra Łukaszenki wymagały zdecydowanej reakcji rządu - podkreślił szef MSWiA Mariusz Kamiński po przyjęciu przez rząd projektu dotyczącego budowy zapory na granicy. Takie zabezpieczenie sprawdziło się już w innych krajach; sprawdzi się i u nas - podkreślił.
We wtorek mija 90 lat od odsłonięcia słynnego pomnika Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro. Posąg, który miał upamiętniać setną rocznicę niepodległości Brazylii, jest dziś jednym z najpopularniejszych monumentów na świecie.
Dziś w meczu piłki nożnej reprezentacja Polski zmierzy się z Albanią. Spotkanie zostanie rozegrane w Tiranie. Przed meczem miało dojść do awantury.
Upubliczniony w zeszłym tygodniu raport niezależnej komisji, powołanej na wniosek francuskiego episkopatu, wywołał wstrząs nie tylko we Francji, ale odbił się echem w całym Kościele. Okazało się bowiem, że w ciągu ostatnich siedmiu dekad ofiarami wykorzystywania seksualnego nieletnich ze strony księży padło we Francji ok. 216 tys. osób. Komisja zaproponowała pewne rozwiązania prewencyjne, niektóre z nich jednak wywołały poważne kontrowersje w środowisku kościelnym.
Aleksander Łukaszenka poprzez presję migracyjną stara się zdestabilizować sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Polska Straż Graniczna każdego dnia odnotowuje setki prób nielegalnego przekroczenia granicy.
- To jest hodowanie drugiego Cyby. Nikt nie wprowadził do polskiej polityki tylu złych emocji jak Tusk po przegranych wyborach prezydenckich w 2005 roku - napisał na Twitterze europoseł PiS, Joachim Brudziński.