Ministerstwo Zdrowia opublikowało dobowy raport zakażeń wirusem SARS-CoV-2.
Premier Mateusz Morawiecki, podczas dzisiejszej konferencji, odniósł się zarówno do orzeczenia TK ws. aborcji eugenicznej, jak i do trwających w tej sprawie protestów.
Dawid Wildstein odniósł się do wczorajszych zamieszek zwolenników aborcji, którzy zgromadzili się wieczorem na pl. Trzech Krzyży w Warszawie i m.in. szturmowali kościół oraz atakowali osoby broniące wejścia do świątyni.
Wczoraj doszło do dramatycznych scen na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Protestujący przeciwko orzeczeniu TK dewastowali kościół św. Aleksandra broniony przez Roberta Bąkiewicza i członków stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W obrońców rzucano szkłem, są ranni. Do sprawy odniosła się mistrzyni olimpijska Zofia Klepacka.
Dziennikarka TVP Info pytała ludzi, czy podoba im się dewastowanie kościołów przez demonstrujących zwolenników aborcji eugenicznej.
Wiceminister infrastruktury Marcin Horała komentował dziś w TVP Info sprawę szefa mniejszości niemieckiej w Gdańsku. Przypomnijmy, że Roland Hau w swej internetowej wypowiedzi pyta, czy gdańszczanie chcą być zależni od Warszawy.
Policjanci z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali we wtorek Cezarego K. Były współpracownik Roberta Lewandowskiego jest podejrzany o kierowanie gróźb wobec piłkarza, które miały go zmusić do zapłaty 20 mln euro - poinformowała Prokuratura Regionalna w Warszawie.
Ustawa nadal dopuszcza możliwość przerywania ciąży w przypadku, gdy stanowi ona zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, a także gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego m.in. gwałtu - powiedziała PAP we wtorek prezes TK Julia Przyłębska.
Po zatwierdzeniu w poniedziałek przez Senat 48-letnia Amy Coney Barrett dołączy do składu Sądu Najwyższego. Katoliczka z 9-osobowej rodziny będzie w nim najmłodsza, co na lata może zapewnić w tym gremium przewagę konserwatystom.
Lewaccy bojówkarze aborcjoniści zaatakowali dziś kościoły. Jedną ze świątyń, którą usiłowali zaatakować był klasztor na Jasnej Górze, święte miejsce Polaków. Do ataku nie dopuściła policja, kibice i wierni
Dziś jednym z atakowanych przez agresywnych lewackich bojówkarzy kościołów była katedra na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, gdzie kibice Lecha Poznań obronili kościół. W sieci jest dostępny film z zajścia.
Uważam, że feministkom, a zwłaszcza tym polskim, przydałaby się szybka powtórka z historii ich własnej doktryny. Feminizm nie jest bowiem jakimś tam „ogólnym ruchem na rzecz kobiet”, a stanowi bardzo konkretną wizję ideologiczną.
Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał przesłankę eugeniczną do aborcji za niekonstytucyjną, środowiska "progresywne" wpadły w furię, a bojówki aborcjonistów zaatakowały kościoły i zakłócały Msze Święte. Dramatyczne wydarzenia miały miejsce wokół kościoła św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży, gdzie kościoła przed lewackimi bojówkarzami broniła Straż Narodowa.
Przed ambasadą RP w Kijowie odbyła się demonstracja Ukraińców solidarnych z Polską i wyrokiem polskiego Trybunału Konstytucyjnego uznającego przesłankę eugeniczną do aborcji za niekonstytucyjną.
W sieci pojawiło się nagranie, na którym kibice Lecha Poznań bronią kościoła na Ostrowie Tumskim przed bojówkami aborcjonistów
Pojęcie dialogu zakłada pewną równoprawność podmiotów. Równoprawność przynajmniej na potrzeby dialogu. Trudno o dialog, kiedy ktoś wykręca nam rękę lub trzyma pistolet przy naszej skroni. Wtedy jest możliwy co najwyżej dyktat, który dialogu jest parodią. I tak Rada Dialogu Społecznego została skonstruowana przy założeniu równości podmiotów, czyli strony rządowej, pracodawców i strony społecznej. Członkowie RDS byli powoływani i odwoływani przez głowę państwa na równych prawach.
Pod kościołem św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży doszło do ataku lewicowców na Straż Narodową.
Prof. Andrzej Nowak w rozmowie z portalem wpolityce.pl ocenił, że protest przeciwniczek i przeciwników zaostrzenia ustawy aborcyjnej to „protest barbarzynek, brodatych wojowniczek, które chcą zniszczyć Kościół”.
W związku z sensacyjnymi nagłówkami dotyczącymi wsparcia Policji przez Żandarmerię Wojskową w zakresie działań związanych z COVID-19 przypominam, że analogiczne decyzje były wydane wiosną tego roku - oświadczył rzecznik rządu Piotr Müller odnosząc się do komentarzy w mediach społecznościowych.
Nie jestem zadowolony z ostatniej zmiany Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej aborcji. Albo raczej: i się z niej cieszę, i się nie cieszę, i mnie martwi. I nie wiem nawet, co o niej sądzić. Wiem jednak, co sądzić o kłamstwach aborcjonistów.