Nowe nazwisko na liście zaszczepionych poza kolejnością. To były kapitan SB i były zastępca gen. Papały

"Wprost" dotarł do kolejnego nazwiska osoby zaszczepionej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym bez kolejki. Jest nim były kapitan Służby Bezpieczeństwa, Roman Kurnik.
W rozmowie z portalem Kurnik potwierdził, że został zaszczepiony w WUM wraz z małżonką najprawdopodobniej 31 grudnia 2020 r. Na pytanie, kto zaprosił go na szczepienie, Roman Kurnik odpowiedział: –Nie, nie, nie udzielam żadnych informacji.
„Wprost” ustalił, że razem z artystami został zaszczepiony były kapitan Służby Bezpieczeństwa i były zastępca ówczesnego Komendanta Głównego Policji gen. Marka Papały – Roman Kurnik. https://t.co/v6LqIyBneF
— WPROST.pl (@TygodnikWPROST) January 9, 2021
Kurnik był kapitanem Służby Bezpieczeństwa, po 1989 r. został dyrektorem Departamentu Kadr w Komendzie Głównej Policji. Mianowany na zastępcę Komendanta Głównego Policji gen. Marka Papały, a po wygranych przez AWS wyborach w 1998 r. odszedł do biznesu. Gdy w 2001 r. Sojusz Lewicy Demokratycznej wrócił do władzy, Kurnik został doradcą w gabinecie politycznym szefa MSWiA Krzysztofa Janika. Posadę stracił w 2002 po wybuchu tzw. afery starachowickiej.
/k