Sąd w Katowicach zajmie się we wtorek sprawą 4-letniej dziewczynki, nad którą opiekę po śmierci matki chce przejąć ojciec dziecka - obywatel Belgii. W poniedziałek kurator sądu w Radomiu, gdzie obecnie przebywa 4-latka, wstrzymał wykonywane czynności związane z jej odebraniem babci.
Jak poinformował portal Press.pl amerykański fundusz inwestycyjny KKR ogłosił, że przejmie wszystkie, rozproszone u prywatnych akcjonariuszy akcje koncernu Axel Springer.
Rada Dialogu Społecznego, jej status i działalność to ważny krok naprzód w budowaniu społecznej gospodarki rynkowej w Polsce. Istotny jest przepis wprowadzający patronat Prezydenta RP nad Radą. Ale wciąż nie mamy żadnych skutecznych narzędzi do wprowadzania w życie dialogu społecznego zapisanego w konstytucji. Porozumienia wypracowane przez partnerów w RDS nie są wiążące dla strony rządowej – mówi w rozmowie z Teresą Wójcik Piotr Duda, Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. To właśnie Radzie Dialogu Społecznego, która obchodzi swoje 5. urodziny, poświęcony jest najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”.
Damien Perquis, były reprezentant Polski w piłkę nożną, postanowił zakończyć karierę.
Wobec braku działań lokalnych władz lewaccy bojówkarze założyli sobie w Seattle tzw. Strefę Autonomiczną Capitol Hill, od angielskiego skrótu CHAZ. Jedną z ambicji "komuny" jest żywnościowa samowystarczalność. Dlatego założyli sobie "ogródek"...
Działaczka antyaborcyjna Kaja Godek twierdzi, że będąc w Szpitalu Praskim została rozpoznana przez jedną z lekarek i jak twierdzi, gorzej potraktowana. Wezwana została policja
Magdalena Ogórek nie będzie już współprowadziła programu TVP Studio Polska, zastąpi ją dziennikarka TVP Małgorzata Opczowska. Współprowadzącym program pozostaje Jacek Łęski.
Tomasz Terlikowski skomentował list biskupa Edwarda Janiaka, biskupa kaliskiego, który został wysłany do biskupów. – Kompromitacja. Tak najkrócej określić można to, co napisał do biskupów biskup Edward Janiak. Kompromitacja nie tylko siebie samego, ale także polskiego Episkopatu, a także Kościoła hierarchicznego – ocenił list Terlikowski.
Klub PiS złożył w poniedziałek w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych wydanych z naruszeniem prawa stołecznych decyzji reprywatyzacyjnych. Chodzi m.in. o usprawnienie procedury przyznawania odszkodowań dla lokatorów.
W poniedziałek dziennikarz i publicysta Wojciech Wybranowski ogłosił na Twitterze, iż właśnie zakończył dzisiaj wieloletnią współpracę z prawicowym tygodnikiem "DoRzeczy".
Stowarzyszenie Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych Regionu Dolnego Śląska apeluje o poparcie kandydatury Andrzeja Dudy w tegorocznych wyborach prezydenckich.
Jak donosi korespondentka radia RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon, Komisja Europejska grozi "wstrzymaniem dotacji regionom w Polsce, które ogłosiły strefy wolne od LGBT". - Nie możemy finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości... - miała powiedzieć komisarz Vera Jourova. Problem w tym, że takie strefy w Polsce nie istnieją, a pogłoski o nich są efektem fake newsa rozpowszechnionego przez działacza LGBT Barta Staszewskiego, który poprzykręcał tabliczki "strefa wolna od LGBT" do tablic z nazwami miejscowości, porobił zdjęcia i okłamał w ten sposób światową opinię publiczną
- Prezydent Warszawy ucieka od tej kwestii, że nie chce o tej sprawie rozmawiać, unika lokatorów i ciągle reprezentuje interesy układu reprywatyzacyjnego, tych którzy chcą wyrzucać lokatorów z domu, a nie tych, którzy są lokatorami, stroną słabszą, która nie zawsze może i potrafi się bronić - mówił aktywista miejski Jan Śpiewak na konferencji prasowej.
Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska włączyła się do światopoglądowej dyskusji nt. LGBT - zwróciła uwagę, że "może błędem [środowisk LGBT - red.] jest organizowanie agresywnych seksualnych parad na ulicach". Po napisaniu tego tweeta wylała się na nią fala krytyki ze strony dotychczas przychylnych jej środowisk, a sama dziennikarka musi tłumaczyć się ze swoich słów.
Dwa największe autorytety w polskiej polityce to dla mnie papież Jan Paweł II i śp. prezydent Lech Kaczyński - mówił w poniedziałek w Lublinie na spotkaniu w ramach trwającej kampanii wyborczej ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda.
W niedzielę 14 czerwca, w 80. rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów do KL Auschwitz, redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk opublikował wpis, w którym pisał, iż "Naziści wysłali w latach 1933-1945 5-15 tys. homoseksualistów do obozów koncentracyjnych, w tym do Auschwitz". Do sprawy odniósł się na Twitterze korespondent TVP w Berlinie, Cezary Gmyz.
PGNiG zawarło z Gazpromem aneks do kontraktu jamalskiego, w którym m.in. uzgodniono, że 1 lipca 2020 r. rosyjski koncern zwróci ok. 1,5 mld dol. nadpłaty za gaz dostarczany po 1 listopada 2014 r. Zwrot nakazał wyrok arbitrażu.
Polityk PSL syn Władysława Bartoszewskiego był gościem radiowej Jedynki, podczas rozmowy ocenił, że Rafał Trzaskowski nie chce debaty z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, ponieważ "boi się, że spadnie mu poparcie". W jego ocenie wyborcy pownni móc poznać różnice pomiędzy kandydatami.
W programie TVP „Studio Polska” posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek poinformowała, że jest osobą biseksualną. Wyznanie to skomentował goszczący w studiu Adam Borowski, działacz opozycji demokratycznej i niepodległościowej w PRL. - Macie jakąś fiksacje obnosząc się publicznie ze swoją seksualnością. Mnie nie obchodzi, co pani robi w łóżku - mocno skomentował działacz.
B. premier Belgii Elio Di Rupo powinien najpierw zwrócić uwagę, jak są traktowani chrześcijanie m.in. w Belgii – podkreślił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, pytany o reakcję Di Rupo na wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy nt. ruchu LGBT.