Leszek Żukowski, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, wytoczył sprawę dyrektorowi Wojskowego Biura Historycznego prof. Sławomirowi Cenckiewiczowi. Adwokatem powoda jest mec. Roman Giertych. Pozwany Sławomir Cenckiewicz broni się sam. Dyrektor WBH oskarżony jest o sugerowanie powiązań Żukowskiego z SB. \n\n"Zamiast obrażać pamięć Żołnierzy Niezłomnych, niech Leszek Żukowski sam wytłumaczy się z własnej przeszłości, o której w kartotece SB możemy przeczytać: "Były tajny współpracownik, akta złożone w archiwum Wydziału C Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej Gdańsk do nr 2396 (IPN Kartoteka Ogólnoinformacyjna b. Biura "C" MSW)!" - napisał w tygodniku "Do Rzeczy" Cenckiewicz.\n\nRoman Giertych poinformował z kolei, że złożył pozew w imieniu Żukowskiego. "Podłe oszczerstwa zostaną ukarane" - napisał adwokat w 2018 roku.
Dziś podczas konferencji prasowej, min. zdrowia poinformował o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w Wuhan w Polsce.
Dawid Wildstein odniósł się do medialnego szumu wokół nagrania, jakie pojawiło się w sieci za sprawą europosła Dominika Tarczyńskiego, na którym polityk zaczepił w pociągu Adama Michnika.
W wczorajszym orzeczeniu sądu apelacyjnego w sprawie Władysława Frasyniuka, sprawę skomentował europoseł i były wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
W rozmowie z Marcinem zaborskim w RMF FM, kandydatka KO na prezydenta po raz kolejny przyznała, że jest za podniesieniem wieku emerytalnego.
Jan Pietrzak, który od dawna zaangażowany był w kwestię powstania monumentu upamiętniającego stulecie Bitwy Warszawskiej, mówił w Radiu Szczecin na temat obecnego projektu pomnika.
Ministerstwo zdrowia zwołało dziś pilną konferencję.
Muzeum Auschwitz na swojej stronie internetowej opublikowało list otwarty otwarcie uderzający w Barbarę Wojnarowską-Gautier. Barbara Wojnarowska-Gautier jest byłą Więźniarką Auschwitz i ofiarą okrutnych eksperymentów medycznych niemieckiego potwora dr Mengele.
Maria Nurowska pisarka i znany z kontrowersyjnych opinii żarliwy "obrońca demokracji", która chciała startować na senatora z list Koalicji Obywatelskiej, zdaje się że straciła złudzenia co do kandydatki KO na prezydenta...
Mec. Piotr Schramm, obrońca Władysława Frasyniuka, podał w mediach społecznościowych informację o uchyleniu przez sąd apelacyjny wyroku sądu pierwszej instancji ws. naruszenia nietykalności cielesnej policjantów przez jego klienta. Chodzi o zajścia z blokady miesięcznicy smoleńskiej przez Obywateli RP. Sam oskarżony sprawę komentuje dość buńczucznie. Ja jestem przekonany, że moje pokolenie, pokolenie Solidarności Sierpnia 80. roku, dopisuje postulat dwunasty: I się nie bać - podsumował Frasyniuk w rozmowie z Onetem. Fraza nawiązuje do okrzyku Frasyniuka "Je.ać pisiora! I się nie bać!"
Więcej rysunków znajdziesz w najnowszym numerze Tygodnika Solidarność
Słyszeliście o fake newsie dotyczącym tak zwanych stref wolnych od LGBT?. Nikt ich nigdy nie widział, ale niejaki Bart Staszewski, aktywista LGBT, poprzykręcał sobie do znaków drogowych z nazwami różnych miejscowości tabliczki z takimi napisami, porobił zdjęcia, wpuścił do sieci i hula. OKO.Press wysłało, jak samo zresztą przyznało w tytule, odpowiednie donosy do francuskich miast, które masowo i nie sprawdzając, w czym rzecz, „wypowiadają współpracę” miastom polskim.
Mer Moskwy Sergiej Sobianin poinformował, że miasto wprowadza w związku z epidemia koronawirusa specjalne środki ostrożności – codziennie mierzona będzie temperatura dzieciom w przedszkolach i w szkołach, również na rogatkach miasta staną patrole zaopatrzone w niezbędny sprzęt a na moskiewskich lotniskach obowiązkowemu badaniu podlegać będą wszyscy przylatujący. To nie pierwsze posunięcie władz rosyjskiej stolicy, które ma przygotować miasto na spodziewaną epidemię. Jednak o ile te działania nie budzą większych kontrowersji, to wcześniejsze zarządzenia doprowadziły do politycznego rosyjsko – chińskiego napięcia, a zdaniem niektórych analityków obnażyły tylko fasadowy i pozorny charakter rosyjsko – chińskiego „sojuszu strategicznego”.
Mec. Piotr Schramm, obrońca Władysława Frasyniuka, podał w mediach społecznościowych informację o uchyleniu przez sąd apelacyjny wyroku sądu pierwszej instancji ws. naruszenia nietykalności cielesnej policjantów przez jego klienta. Chodzi o zajścia z blokady miesięcznicy smoleńskiej przez Obywateli RP. Sprawę skomentował w rozmowie z Onetem sam oskarżony.
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński spotkał Adama Michnika w pociągu i wdał się z nim w rozmowę. - Pan pozdrowi brata panie redaktorze - mówił europoseł do Michnika, na co ten nie odpowiedział. Zachowanie polityka ostro skrytykował dziennikarz TVN Konrad Piasecki, na co równie ostro odpowiedział sam zainteresowany.
Od kilku lat toczy się w Polsce wojna o ludzkie umysły. Początkowo zaczęła się niewinnie, a nawet logicznie, od haseł równości, tolerancji czy walki z homofobią.
Trzy dni temu media obiegła informacja o próbie pobicia wolontariusza, który na Rondzie Wiatraczna w Warszawie zbierał podpisy pod kandydaturą obecnego prezydenta Andrzeja Dudy na prezydenta. Sprawca wyzywał wolontariusza, a przed pobiciem uchronili zbierającego podpisy przechodnie, w wyniku działania których człowiek w kominiarce i kapturze, zbiegł. Policja opublikowała dziś nagranie ze zdarzenia.
Stanisław Kania, ostatni z żyjących I sekretarzy Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej zmarł we wtorek na niewydolność serca i zapalenie płuc. Informację jako pierwsza podała "Gazeta Wyborcza". Stanisław Kania był komunistycznym aparatczykiem, który przeszedł wszystkie szczeble partyjnej kariery, począwszy od ORMO i współorganizacji sfałszowanego referendum w 1946 roku.
Z powodu podejrzenia obecności koronawirusa u dwóch uczennic poddano kwarantannie internat zespołu szkół w Policach, gdzie przebywa ponad 200 wychowanków i wychowawców.
Aleksandra Dulkiewicz w specjalnym filmiku podziękowała gdańszczanom za to, że rok temu wybrali ją na prezydenta miasta Gdańska. Uwagę komentatorów wzbudziło jednak miejsce, w jakim dokonano nagrania - jest to... Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.