Szef Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej poinformował o polepszającej z dnia na dzień sytuacji finansowej PŻM i jednocześnie w przeddzień rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie nowego statku o nazwie MS Solidarność.
Orkiestra uliczna w mieście Korfu, na greckiej wyspie o tej samej nazwie, przeszła ulicami grając pieśń polskich Legionów.
Senat przegłosował dziś projekt zmiany przepisów dotyczących podatku dochodowego. Ma od zostać obniżony z 18 do 17 proc. Ten sam projekt dwukrotnie podnosi koszty uzyskania przychodu, co skutkować będzie obniżeniem kosztów pracy.
Ideologiczna ofensywa jaką rozpoczął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisując w lutym 2019 r. deklarację LGBT+ wyhamowuje po zderzeniu ze stanowczym sprzeciwem społecznym. Jak poinformował media stołeczny ratusz, „miasto nie planuje wprowadzenia do szkół zajęć dodatkowych z zakresu edukacji seksualnej”. Jednocześnie wiceprezydent Renata Kaznowska przyznała na sesji Rady m.st. Warszawy, że w budżecie miasta na bieżący rok nie ma zaplanowanych środków na wdrażanie Deklaracji LGBT+. Środowiska LGBT wyrażają niezadowolenie
Polska stała się pierwszą ofiarą II wojny światowej cierpiąc prawie sześć lat pod okupacją, czemu towarzyszyły niezliczone okrucieństwa i niszczycielska polityka eksterminacji narodu polskiego, zwłaszcza ludności żydowskiej – piszą niemieccy i polscy biskupi w dokumencie pt. „Ze wspólnej pamięci rodzi się inspiracja dla wspólnej teraźniejszości i przyszłości” w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska".\nJózef Piłsudski
Jak co roku od kilku lat polscy internauci przypominają z okazji rocznicy napaści Niemiec na Polskę 1 września 1939 roku o konieczności wypłaty Polsce reparacji
Jutro 1 września, pierwsza niedziela miesiąca. Będzie ona dniem, w którym obowiązuje ograniczenie handlu.
- Mieszkańcy Sadyby przez całe lato skarżą się na nieznośny smród. Twierdzą, że to rozkładające się odpady organiczne z pobliskiej sortowni śmieci - czytamy w warszawskiej Wyborczej
Premier Morawiecki bierze dziś udział w obchodach 39. rocznicy Porozumień Sierpniowych.
Wicepremier Gliński obecny jest dziś na obchodach 75. rocznicy wyzwolenia Holandii spod okupacji niemieckiej. Przed obchodami min. Gliński złożył wieniec na polskim cmentarzu w miejscowości Axel. Wicepremier mówił o polskich saperach, którzy zginęli wyzwalając miasteczko.
Z oficjalną wizytą do Polski przybył dziś prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
W przeddzień 80. rocznicy niemieckiej napaści na Polskę, która rozpoczęła II wojnę światową, Prezydent RP Andrzej Duda rozmawiał z niemieckim "Bildem".
Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski i rabin Shmuley Boteach - fundator Światowej Sieci Wartości - opublikowali w "New York Post" wspólny tekst zatytułowany: "Dlaczego Polacy i Żydzi powinni stać razem, aby zaznaczyć początek II wojny światowej".
Adam Andruszkiewicz skomentował fakt, że Donald Tusk ma się nie pojawić na obchodach 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Polsce - Organizatorzy tegorocznych obchodów dali mi jasno do zrozumienia: nie jestem mile widziany. Dlatego nie zamierzam pojawić się w Warszawie 1 września - mówił na antenie TVN24 Tusk
Dawid Wildstein skomentował narrację, jaka towarzyszy awarii oczyszczalni ścieków Czajka, w mediach o liberalno-lewicowej linii redakcyjnej.
Leśnik i geomatyk Kamil Onoszko pokazał w jaki sposób na zdjęciach satelitarnych, wykonanych dla Instytutu Geodezji i Kartografii, widoczne są ścieki, które w wyniku awarii oczyszczalni Czajka płyną Wisłą 28 sierpnia br.
"Nieprzejednany, zimnokrwisty łowca nazistów, Stanisław Maczek, był wcieleniem idealnego mściciela\nPozwól, że opowiem ci historię genialnego żołnierza i niezachwianego patrioty, który bezlitośnie ścigał Niemców podczas II wojny światowej" - pisze Marek Magierowski w izraelskim medium.
Radosław Sikorski opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widoczni są Jarosław Kaczyński i Matthew Tyrmand. Polityk opatrzył wizerunek nieprzychylnym, dwuznacznym komentarzem. Tyrmand skomentował zachowanie Sikorskiego.
Na terenie byłego aresztu śledczego przy ul. Rakowieckiej w Warszawie odnaleziono szczątki ośmiu osób – poinformował wiceprezes IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk. - Jedne są niekompletne, przy kilku nie znaleźliśmy żadnych artefaktów, a przy trójce były resztki niemieckich mundurów. Warto przy tej okazji przypomnieć, czym była ta niemiecka, a potem ubecka katownia.