Papież Franciszek wyraził gotowość do złożenia wizyty w Kanadzie - ogłosił w środę Watykan. Wizyta ta miałaby związek z procesem pojednania z ludnością tubylczą. Wstrząs wywołało tam znalezienie masowych grobów tysięcy dzieci, które chodziły do przymusowych, prowadzonych przez kościoły protestanckie i Kościół katolicki szkół dla uczniów ze rdzennych narodów Kanady.
Marszałek Polski Edward Śmigły-Rydz, Naczelny Wódz we wrześniu 1939 r., nie zmarł 2 grudnia 1941 r., tylko nawet ponad rok później, a może został zamordowany? Nie wiadomo również, czyje szczątki kryje grób na Starych Powązkach w Warszawie.
Jako bardzo szczerą i otwartą określił prezydent Andrzej Duda swą środową rozmowę z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. W jego ocenie rozmowa ta rysuje "bardzo jasną przyszłość współpracy polsko-francuskiej".
Zaabsorbowani “trzecią wojną światową”, którą toczą wspólnie Niemcy i Rosja, aby podporządkować sobie Europę nie przyglądamy się bacznie, co dzieje się po drugiej stronie Atlantyku, gdzie Joe Biden odnotował historyczny rekord. W trzy kwartały od objęcia władzy osiągnął najniższy stopień społecznej aprobaty od czasu wprowadzenia ankietowych ocen rządów prezydenta.
Jest wiele przyczyn konfliktu Polski z Brukselą; są potężne różnice zdań, jest też wiele kłamstwa, co jest bardzo trudne do przyjęcia; jest ogromny ładunek kłamstwa w relacjach o tym, co się dzieje w Polsce - powiedział prezydent Andrzej Duda. Rozmawiałem także o tym z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem - dodał.
Ten list trzeba przeczytać. To jeden z najważniejszych przekazów, jakie daje nam Kościół na nadchodzący czas.
Holenderscy kibice jak co roku oddali hołd polskim żołnierzom z 1 Dywizji Pancernej Generała Maczka poległym podczas wyzwalania Bredy w 1944 roku.
Serial "Squid Game" prawdopodobnie będzie miał duży wpływ na kształt tegorocznego Halloween w Niemczech; ciemnozielone dresy i czerwone kombinezony cieszą się dużym wzięciem - pisze w środę dziennik "Rheinische Post" i dodaje, że "policja patrzy na to z pewnym niepokojem".
Nowela ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, która m.in wydłuża do końca 2023 r. możliwość przekazywania kopalń do spółki restrukturyzacyjnej (SRK), wraca z poprawkami do senackiej komisji gospodarki narodowej i innowacyjności.
Przewodniczący KRRiT zwraca się do organów konstytucyjnych z wnioskiem o zbadanie zgodności art. 35 ust. 3 ustawy o radiofonii i telewizji z przepisami Konstytucji - poinformowała w środę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.
Szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości apeluje o tłumny udział w Marszu 11 listopada.
Domyślamy się, że rozmowy ws. odkupienia przez Skarb Państwa Polskich Nagrań zostały zerwane z powodów politycznych, po zmianie przedstawiciela Warner Music na Europę - powiedział w środę w rozmowie z PAP wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
Polsko-francuskie relacje nabierają wymiaru strategicznego, mamy do czynienia z przełomem – podkreślił szef BBN Paweł Soloch odnosząc się do roboczej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Paryżu.
Była premier Beata Szydło skomentowała decyzję TSUE o nałożeniu kary na Polskę.
Sejm w czwartek rozpocznie posiedzenie; zajmie się m.in. przepisami ws. podwyżki akcyzy na alkohol oraz zakładającymi zaostrzenie kar dla sprawców wykroczeń drogowych. Możliwe, że Sejm zajmie się też stanowiskami Senatu do ustaw podatkowych z Polskiego Ładu oraz do ustawy o budowie zapory na granicy.
Partnerstwo strategiczne w sprawach energetyki, redukcja napięć między Polską a instytucjami Unii Europejskiej i przełamywanie podziałów w Unii były wśród tematów spotkania prezydentów Polski Andrzeja Dudy i Francji Emmanuela Macrona - poinformował PAP szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
Prokuratura hrabstwa Santa Fe w stanie Nowy Meksyk w USA nie wyklucza postawienia zarzutów karnych w śledztwie dotyczącym śmiertelnego wypadku z udziałem Aleca Baldwina na planie filmu "Rust" - podał "New York Times".
Centrum Życia i Rodziny uruchomiło kampanię społeczną "Szlachetny Piątek". Ma być ona odpowiedzią na "Tęczowy Piątek" inspirowany przez środowiska LGBT. Organizatorzy zachęcają do ubrania w najbliższy piątek białego elementu garderoby i opublikowania zdjęcia z hasztagiem #SzlachetnyPiątek.
Ustawa modernizacyjna to wielka inwestycja w bezpieczeństwo Polaków i realne wzmocnienie naszych służb; w latach 2022-2025 w ramach programu modernizacji na rozwój służb mundurowych przeznaczymy ok. 10 mld złotych - poinformował szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.
Kwestia regulowania organizacji wymiaru sprawiedliwości jest wyłączną kompetencją państw członkowskich; polski rząd publicznie mówił o konieczność dokonania zmian w tym obszarze, droga kar i szantażu wobec naszego kraju to nie jest właściwa droga - ocenił rzecznik rządu Piotr Müller.