Niektóre decyzje personalne dotyczące list wyborczych Koalicji Obywatelskiej budzą zdziwienie [Krzysztof Brejza na listach wyborczych do senatu, nie do sejmu], zażenowanie [Maria Nurowska na listach do sejmu] a jeszcze inne dość powszechną wesołość [Klaudia Jachira do sejmu]. Przypominamy twórczość "artystki".
Jan Śpiewak, aktywista miejski z Warszawy, na Twitterze w dosadny sposób podsumował stan opozycji przed jesiennymi wyborami.
Wczoraj nad ranem na mazurskim jeziorem Kisajno koło Giżycka zaginął 39-letni Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy i biznesmen. Dziś do poszukiwań milionera włączyły się Wojska Obrony Terytorialnej.
Okres wakacyjny i związany z nim sezon urlopowy to dla wielu czas na ograniczenie zawodowej aktywności. W wielu dziedzinach gospodarki wszystko toczy się jakby wolniej, zgodnie z letnim i wakacyjnym rytmem. Nie dotyczy to jednak Solidarności.
W wieku 80 lat 15 sierpnia 2019 r. odeszła Teresa Brodzka, przedstawicielka Komitetu Helsińskiego na Region Śląsko-Dąbrowski, autorka listy osób represjonowanych w województwie katowickim, odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 22 sierpnia o godz. 13.00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie (ul. Rakowicka 26).
Niespodziewana wolta. Szef sztabu Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza nie znalazł się na listach Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Polityk powalczy za to o mandat senatora.
Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że pozbawienie ojca możliwości kontaktów z córką z powodu fałszywego oskarżenia o przemoc domową stanowi pogwałcenie jego prawa do poszanowania życia rodzinnego. W toku sprawy hiszpańskie sądy pominęły wiele istotnych okoliczności. Władze Hiszpanii powinny teraz ponownie rozpatrzeć sprawę tej rodziny.
Tomasz Rzymkowski w rozmowie z porankiem „Siódma 9” skomentował wspólne listy SLD, Wiosny i Razem oraz wypowiedział się w ciąż rozgrzewającym emocje temacie ofensywy LGBT na polskich ulicach.
Znana ze swojej niechęci, czy wręcz nienawiści do rządu Zjednoczonej Prawicy feministka i pisarka Maria Nurowska zakomunikowała na Facebooku, że otrzymała propozycję startu w wyborach do Senatu.
Krzysztof Kwiatkowski złożył na ręce marszałka Sejmu rezygnację z funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli, którą pełnił od lipca 2013 roku. Powodem jest start w nadchodzących wyborach parlamentarnych i chęć zachowania apolityczności tej instytucji.
Debata nt. ideologii LGBT i praw mniejszości homoseksualnych w Polsce zatacza coraz szersze kręgi. Jak się okazuje, dyskusja w ostatnim czasie weszła na wręcz irracjonalny poziom - zaciekli ideolodzy nie oszczędzili nawet... pingwinów.
"I na koniec wyjaśniania jak naprawdę było z marszem LGBT w Białymstoku. Pismo z Policji" - pisze Marek Jakubiak, poseł na Sejm RP, publikując w mediach społecznościowych pismo od mł. insp. Jacka Kumpiałowskiego.
Projekt Baltic Pipe jest realizowany zgodnie z harmonogramem, a termin 2022 roku zostanie dotrzymany – poinformował pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Gaz-System zawarł już pierwszy, wart ponad 0,5 mld zł kontrakt inwestorki w ramach tego projektu. Umowa z amerykańską firmą Solar Turbines jest jednocześnie jednym z największych w Polsce kontraktów w sektorze gazu. Jak podkreśla Naimski, współpraca polsko-amerykańska w sektorze energetycznym się zacieśnia, a stanowiska USA, m.in. w sprawie gazociągu North Stream 2, są zbieżne z polskimi.
Jak donosi polska wersja niemieckiego "Deustche Welle" dw.com, w Szwecji istnieją przedszkola "neutralne płciowo". Wychowawcy nie rozróżniają w nich płci dzieci, nie używają słów "dziewczynka" czy "chłopiec". Jedna z takich placówek ze Sztokholmu - "Egalia" - to najbardziej skrajny wyraz ideologii genderowej.
Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna" nadchodzi gospodarcza recesja, którą w Polsce może zniwelować tzw. "piątka Kaczyńskiego".
Na wschodzie bez zmian. Jak pisze Mike Bruszewski – Nie ma tygodnia, by ktoś nie zginął albo nie został ranny na froncie. Na domy cywilów cały czas spadają artyleryjskie pociski wystrzeliwane przez „separów”. Nie przez przypadek to właśnie na wschodniej Ukrainie, rzecz jasna, nie licząc obwodów zajętych przez prorosyjskich separatystów, Zełeński uzyskał najlepszy wynik (87,7 proc. głosów). To z jego kandydaturą wiąże się nadzieje na zmianę sytuacji, być może nawet zakończenie wojny, która trwa już piąty rok i pochłonęła 35 tysięcy rannych i zabitych, a w wyniku rebelii „separów” 1,5 mln osób opuściło swoje domy – to właśnie problemy naszych Ukraińskich sąsiadów stanowią temat numeru najnowszego „Tygodnika Solidarność”.
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski był gościem w "Rozmowie Piaseckiego" na antenie TVN24, gdzie skomentował zjednoczenie lewicy, a także działania Wiosny i jej lidera Roberta Biedronia.
Podczas pikniku rodzinnego Prawa i Sprawiedliwości w Stalowej Woli Jarosław Kaczyński w wyrazistym przemówieniu skomentował ofensywę ideologii LGBT w Polsce. Podziękował również arcybiskupowi Jędraszewskiemu za obronę wartości.
– Dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów – napisał bp Marek Mendyk, Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP, w apelu skierowanym do rodziców w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych.
Alan Klimala, były działacz klubu Kukiz'15, a - jak podaje dziennikarz śledczy Marcin Dobski - jedna z ważniejszych, choć szerzej nieznanych osób w Kukiz'15 - opublikował w mediach społecznościowych ostry wpis nt Pawła Kukiza, komentując jego sojusz z PSL i słowa nt braku struktur w K'15.