- Kiedy byłem jeszcze ministrem sprawiedliwości to czasami nie starczało mi do pierwszego. Miałem wtedy jeszcze trójkę dzieci na utrzymaniu. Sytuacja, w której minister zamiast skupiać się na sprawach państwa, zastanawia się jak dożyć do pierwszego, nie jest zdrowa - powiedział na antenie Radia Zet wicepremier Jarosław Gowin. Wywołało to falę krytyki
Członkowie KOD Pabianice nagrali żenujące video, w którym bronią Lecha Wałęsy i dyskredytują braci Kaczyńskich.
Posłanka PiS skomentowała sprzeciw części parlamentarzystów wobec ustanowienia Dnia Polaków Ratujących Życie Żydom. Posłowie N. nie chcą tego święta 24 marca, bo wówczas jest... Dzień Życia Poczętego.
Witold Gadowski w swoim najnowszym "Komentarzu Tygodnia" odnosi się m.in. do Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, który będziemy obchodzić 1 marca oraz do książki „Skazy na pancerzach”.
- Kiedy byłem jeszcze ministrem sprawiedliwości to czasami nie starczało mi do pierwszego. Miałem wtedy jeszcze trójkę dzieci na utrzymaniu. Sytuacja, w której minister zamiast skupiać się na sprawach państwa, zastanawia się jak dożyć do pierwszego, nie jest zdrowa - powiedział na antenie Radia Zet wicepremier Jarosław Gowin.
Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE, wkrótce z polskich sklepów znikną niektóre produkty, np. masło orzechowe czy mleko kokosowe.
Poseł PO Michał Szczerba został odwołany z funkcji przewodniczącego polsko-izraelskiej grupy parlamentarnej.
Dawid Wildstein w prześmiewczy sposób skomentował niedawny program TVN pt. "Pożar w burdelu".
"Senat RP, pamiętając o dramatycznych losach Żydów polskich, w tym także o czystkach z roku ’68, wyraża w ich rocznicę zdecydowany sprzeciw wobec jakichkolwiek objawów antysemityzmu pod jakąkolwiek postacią" - to stwierdzenie, jakie znalazło się w projekcie uchwały na 50. rocznicę wydarzeń marcowych z 1968 r.
W sieci, na profilu RespectUs.pl pojawił się wstrząsający spot, w którym bohater przeprasza po kolei wszystkie narody, na koniec konstatując: "I tylko to jedno mnie przenika do głębi, że mnie k. nikt nie przeprasza"
Rozsyłaliśmy ostatnio z kolegami w mediach społecznościowych piosenkę „Dziewczyno z granatem w ręce” z „Czasu honoru”, ale w wykonaniu jedenastoletniej Martynki Wójcik. Dziewczynka wykonuje piosenkę w sposób tak żywiołowy, że nie sposób powstrzymać łez.
Samochód wiozący prezydenta Andrzeja Dudę najechał na betonowy separator, oddzielający pasy ruchu od torów tramwajowych. Informację jako pierwsze podało radio RMF FM.
W Polsce nadal utrzymują się niskie temperatury. Tylko w ciągu ostatniej doby z wychłodzenia zmarło 5 osób, a od początku lutego 24. Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne i starsze, a niepokojące sygnały przekazujmy do służb. Niezależnie od tego policjanci patrolują miejsca, gdzie przebywają bezdomni m.in. kanały ciepłownicze i ogródki działkowe - apeluje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
- Niezwykle mi zależy na tym, żebyśmy żyli w prawdzie historycznej. Serce mi pęka, kiedy słyszę, że ktoś mówi, że w Polsce my chcemy pisać historię na nowo. Żadnej historii nie chcemy pisać na nowo, chcemy tylko, żeby prawda historyczna była broniona na każdym możliwym kroku, żeby nie było oczerniania, żeby nie było niesprawiedliwych, poniżających i rozdzierających osądów, a przecież wiemy, że takie się zdarzają - powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas wtorkowego spotkania w Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie.
Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Krajowej wybrano nowego redaktora naczelnego Tygodnika Solidarność. Został nim Michał Ossowski - związany z "Solidarnością" od 13 lat, od 2015 roku prezes spółki Tysol, która z ramienia Związku Zawodowego wydaje Tygodnik Solidarność. "Chciałbym, aby Tygodnik pod moją redakcją był pismem wyrazistym i bezkompromisowym" - zapowiedział redaktor. Dotychczas obowiązki redaktora naczelnego pełniła Ewa Zarzycka.
Kolegium Redakcyjne najstarszego polskiego, wydawanego od ponad 150 lat czasopisma "Przegląd Techniczny - gazety inżynierskiej", organu prasowego Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT podjęło decyzję o przyznaniu Januszowi Śniadkowi niniejszego tytułu.
- Udział Andrzeja Seweryna w rynsztokowej produkcji w TVN sprawił mi dolegliwą przykrość. Miałem go za uczciwego człowieka, o większej niż "przeciętna aktorska" wrażliwości kulturalnej i obywatelskiej, a wczoraj zszedł na poziom Chamów i Urbanów - napisał Krzysztof Wyszkowski komentując udział znanego aktora w "Pożarze w burdelu" TVN
- Wiceszef MSZ K.Szymański poprosił w Brukseli o rzetelną ocenę sytuacji w Polsce. Trwa unijna narada poświęcona praworządności i reformie sądownictwa. Wiceszef KE F.Timmermans powiedział, że Polska ma prawo do reform, i że jest dialog, który musi się czymś skończyć - pisze relacjonując posiedzenie Rady Europejskiej Beata Płomecka korespondentka Polskiego Radia w Brukseli
W poniedziałek, 26 lutego w Pałacu Krasińskich odbyły się obchody 90. Rocznicy powołania Biblioteki Narodowej przez Ignacego Mościckiego. W uroczystościach wziął udział Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser- Dudą. Para prezydencka obejrzała najcenniejsze zbiory przechowywane w BN, a wśród nich najstarsze rękopisy – pomniki średniowiecznej historiografii, jak Rocznik dawny ze zdaniami rozpoczynającymi polską historię: „Dąbrówka przybyła do Mieszka, Mieszko został ochrzczony”.
– Boję się zjawiska, z którym mieliśmy do czynienia w ostatnich tygodniach, że poszczególne, wyrwane z kontekstu propozycje przepisów staną się okazją do próby skompromitowania półtorarocznej pracy Komisji – mówi Marcin Zieleniecki, przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy i podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.