"To co czuję, wyrażę słowami mojego rodaka, który dokonał desperackiego aktu samospalenia niedawno w centrum Warszawy. Jego słowa: wstydzę się, że muszę tłumaczyć moim zagranicznym znajomym, że Polska to nie to samo co polski rząd" - mówił podczas dzisiejszej debaty w Parlamencie Europejskim Janusz Lewandowski z Platformy Obywatelskiej.
„Rozstrzelani za uratowanie kobiety” – ruszyła społeczna akcja zbiórki na wydanie książki o wydarzeniu, o którym milczano przez dziesiątki lat. Chodzi o potyczkę żołnierzy Wojska Polskiego i Armii Sowieckiej w obronie kobiety, do której doszło w 1947 roku w Lesznie.
"W sprawie problemu korupcji w rządzie na Malcie pan, panie Timmermans, milczy i nie uruchamia procedury. Czy dlatego, że to rząd pańskiej rodziny politycznej - socjalistów? Nie miał pan takich zahamowań żeby wytoczyć działa kłamliwych oskarżeń wobec Polski, przepisując słowo w słowo polskiej totalnej opozycji, broniącej patologii polskich sądów i pozostałości po komunizmie. Nazywam to "Paradoksem Timmermansa" - mówił europarlamentarzysta Jacek Saryusz-Wolski podczas dzisiejszej debaty w PE.
Pracownicy Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej zakończyli wczoraj prace poszukiwawcze na cmentarzu przy ul. Unickiej w Lublinie.
"My Polacy dokładnie pamiętamy czas, kiedy to decyzje o tym, co nam wolno, a czego nie, zapadały w Moskwie. Tam ustalano granice naszej politycznej wolności i suwerenności. Zmieniło się od tamtej pory bardzo wiele. Ale zmieniło się teraz to, że obecnie granice naszej politycznej wolności i suwerenności chce wyznaczać Bruksela i Strasburg" - mówił podczas dzisiejszej debaty w Parlamencie Europejskim poseł Kongresu Nowej Prawicy Michał Marusik.
Większość europosłów zgadza się z opinią Komisji Europejskiej i Komisji Weneckiej w sprawie sytuacji w Polsce i chce, aby PE niezależnie od tych organów zajął się sytuacją w naszym kraju. Rezolucja oznacza zainicjowanie procedury zmierzającej do uruchomienia art. 7 traktatu wobec Polski.
Na zlecenie Polskiego Radia 24 pracownia Kantar Public zapytała Polaków czy podzielają opinię byłego rzecznika Hillary Clinton, który nazwał uczestników ostatniego Marszu Niepodległości "60 tysiącami nazistów".
"To niebywałe. Przedstawiliśmy naprawdę rzetelnie, jacy ludzie byli obecni na Marszu Niepodległości. Pokazaliśmy, że to nie banda faszystów czy antysemitów, ale rodziny z dziećmi. Jest mi niezwykle żal, że jako niezależna telewizja musimy w Polsce toczyć walkę z zagraniczną korporacją, jaką jest Youtube" - mówił w rozmowie z Tysol.pl redaktor naczelny telewizji wRealu24.pl, Marcin Rola.
Jak poinformował na Twitterze redaktor naczelny telewizji wRealu24.pl Marcin Rola, serwis Youtube skasował redakcji wszystkie opublikowane materiały z sobotniego Marszu Niepodległości. Zdaniem dziennikarza temat jest bardzo poważny, ponieważ w chwili obecnej wszystko co jest związane z niepodległością Polski (słowa kluczowe) są zakazane w sieci. Do sprawy odniosła się na Twitterze minister cyfryzacji Anna Streżyńska.
Marian Kowalski założył nową partię. Formacja byłego lidera Ruchu Narodowego swoją nazwą nawiązuje do Święta Niepodległości.
Senat przyjął dzisiaj uchwałę przypominającą 150. rocznicę urodzin prof. Ignacego Mościckiego, prezydenta RP w latach 1926-39.
W kampanii wyborczej strony PiS padały liczne deklaracje na temat reformy ochrony zdrowia, ale z tych zapewnień niewiele zostało. Dlatego trudno dziś założyć wiarygodność dialogu z rządem w tej sprawie – mówiła na posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego przewodnicząca Sekretariatu Zdrowia NSZZ Solidarność Maria Ochman.
Znany fotograf Chris Niedenthal robił zdjęcia 11 listopada na Marszu Niepodległości i opublikował na je Facebooku. Okazało się jednak, że narusza w ten sposób "standardy społeczności" portalu. Serwis usunął fotografie i zablokował jego profil.
Na ulice Zimbabwe wjechały czołgi. Media informują, że w południowoafrykańskim kraju doszło do wojskowej rewolty. Generał miejscowej armii dementuje jednak te doniesienia.
"Od reszty świata różni nas język, tradycja, historia, kultura, tożsamość! Jeżeli ktoś chce się jej wyprzeć – bardzo proszę!" - przypominamy wypowiedź znanego aktora Emiliana Kamińskiego.
- Polacy mieli dość zamkniętych na głucho posterunków. Dziś możemy powiedzieć, że mieszkańcy 57 miejscowości mogą się zwrócić o pomoc do policjantów - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. W MSWiA odbyła się konferencja podsumowująca półmetek kadencji.
- Zabierając mafiom, przemytnikom przekazaliśmy ludziom, rodzinom 30 mld złotych. (...) Gdyby nie rządowy program 500 plus, z kraju wyjechałoby milion osób - ocenił wicepremier Mateusz Morawiecki podczas konferencji podsumowującej 2 lata rządów PiS. - Rozwijamy gospodarkę, żeby w Polsce zatrzymać jak najwięcej osób - podkreślił.
"Nie ma żadnych przeszkód w dostępie do miejsca katastrofy samolotu polskiego prezydenta" - napisali rosyjscy urzędnicy w odpowiedzi na pytania RMF FM w sprawie dostępu do miejsca katastrofy w Smoleńsku. Teren został sprzedany przedsiębiorcy ze Smoleńska, na drodze pojawił się szlaban z tablicą informującą, że wstęp jest czasowo ograniczony.
Sprawę ujawnionych przez Telewizję Republika stenogramów z rozmów członków komisji Millera skomentowali, w rozmowie z Adrianem Stankowskim, płk. Piotr Wroński i Witold Gadowski. - Tusk nie przeciwstawił się Rosji, jednak skutecznie walczył z wdowami smoleńskimi. – To Tusk i jego format. Rosjanom się nie postawił, ale z kobietami wojował. To jest damski bokser - mówił o byłym premierze redaktor Gadowski.
"To nie chodzi o żaden dialog, to nie jest żadna debata, nie oszukujemy się, to jest kolejny orwellowski seans, to jest pokaz siły w stosunku do Polaków i do polskiego rządu. (...) Państwo macie jakąś obsesję jeśli chodzi o polski rząd, to przykład niebywałej arogancji w elicie w Europie Zachodniej, w mediach niemieckich to jest antypolska orgia. Niagara kłamstwa" - mówił oburzony europoseł PiS prof. Ryszard Legutko podczas dzisiejszej debaty w PE, po czym opuścił salę.