- Donald Tusk jest najważniejszą osobą w historii Polski. No kto jest ważniejszy oprócz Jana Pawła II? Ale to z innego rozdania. Mówimy o prezydencie Europy - bronił zajadle Donalda Tuska w programie "Minęła 20" TVP Info senator PO Jerzy Fedorowicz.
Rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mucha zażądał w poniedziałek od władz Warszawy przedstawienia informacji dot. ilości drzew wyciętych w latach 2014-16 w stolicy. - "Dlatego, że politycy PO nadają sprawie usuwania drzew na prywatnych posesjach wymiar polityczny, chcemy dowiedzieć się, jaki procent w tych latach stanowiły zgody na usunięcie drzewa, a jaki odmowy" - komentuje rzecznik MŚ. - "Te dane powinny wykazać hipokryzję polityków PO" - stwierdził.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, przedłożony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, przedłożony przez ministra zdrowia.
Reforma zdrowia przesunięta o kolejne dwa miesiące. Ustawa o tzw. sieci szpitali wejdzie w życie od 1 października, a nie od 1 lipca jak pierwotnie planowano. Premier Szydło zapewnia, że ma to zapewnić lepsze przygotowanie reformy.
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza na pokazy premierowe filmu "Inka. Są sprawy ważniejsze niż śmierć" w reżyserii Jacka Frankowskiego. Pokazy odbędą się w Łodzi i Radomsku. Wstęp wolny.
Wprowadzenie świadczeń na dzieci na wzór polskiego programu 500 plus na Litwie – to nowy pomysł posłów Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin. Świadczenie wypłacane, podobnie jak w Polsce, na drugie i kolejne dziecko miałoby wynieść 120 euro.
Po nieco ponad czterech latach ponownie zaostrza się sytuacja w Szpitalu Specjalistycznym im. Babińskiego. Dyrektor decyzją o skrajnie rozbieżnych podwyżkach podzielił załogę. Dlaczego jedni otrzymają 1500 zł, a inni 100 zł?
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik zaznaczył w oświadczeniu, że spektakl "Klątwa” w reżyserii Olivera Frljića ma znamiona bluźnierstwa. W trakcie spektaklu sprofanowano m.in. krzyż i figurę św. Jana Pawła II.
O ok. 3 proc. w lutym zwiększy się produkcja przemysłowa - twierdzą analitycy Ministerstwa Rozwoju.
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz otworzył oficjalnie ćwiczenie dowódczo-sztabowe pk. ZIMA’17, w którym uczestniczy ponad 1700 oficerów i żołnierzy różnych szczebli.
W Sądzie Okręgowym w Krakowie odbyła się pierwsza rozprawa przeciwko Onet.pl za użycie zdjęcia ofiary niemieckiego terroru do ilustracji tekstu na temat prostytucji podczas okupacji.
BARDZO PRZYKRYM WYDARZENIEM BYŁ TEN SKANDALICZNY I OBSCENICZNY SPEKTAKL POD POLITYCZNYM PATRONATEM BEZRADNEJ CZĘŚCI OPOZYCJI. ZASŁUGUJE TO NA NASZE NAJWIĘKSZE POTĘPIENIE... - napisał minister kultury Piotr Gliński
Porozumienie w celu rozwoju branży elektromobilności w Polsce zawarł Polski Fundusz Rozwoju, a także Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Energii, NCBiR, NFOŚiGW oraz samorządowców z 41 polskich miast i gmin pod auspicjami Związku Miast Polskich.
Teatr Powszechny po premierze spektaklu "Klątwa", w którym mają miejsce sceny seksu oralnego z figurą Jana Pawła II oraz sugestie zbierania pieniędzy na zabójstwa Jarosława Kaczyńskiego umieścił an swoim profilu FB groźbę wyciągnięcia konsekwencji prawnych za rozpowszechnianie nagrań ze spektaklu mających naruszać prawa autorskie. Oto jak skomentowali to internauci
- Jednocześnie informujemy, że rozpowszechnianie materiałów wideo fragmentów spektaklu „Klątwa”, które zostały wykonane w sposób nielegalny będzie stanowiło naruszenie praw autorskich Teatru Powszechnego - pisze Teatr Powszechny na swoim profilu FB
- Teatr, który promuje płatne zabójstwo JK to nie sztuka, ale przestępstwo. Niech się tym zajmie prokuratura - napisał na swoim profilu na Twitterze Roman Giertych. Jak widać, nawet jego oburzyło najnowsze przedstawienie pt. "Klątwa" wystawione w stołecznym Teatrze Powszechnym.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (inaczej: Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego) to coroczne święto, które przypada właśnie dzisiaj, czyli 21 lutego. W założeniu ma ono dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
Niemal milion Polaków obecnie przebywa w Wielkiej Brytanii. Ilu z nich po Brexicie będzie musiało wyjechać? Tygodnik „The Observer” dotarł do tajnej notki Parlamentu Europejskiego, z której wynika, że Premier Theresa May ma zagwarantować prawo do osiedlenia tylko tym obywatelom innych państw unijnych, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii przed Brexitem. Wkrótce ma zostać ogłoszona data graniczna. Ci, którzy przyjechali na Wyspy już po niej, nie będą mogli zostać.
O godzinie 10:00 rozpoczęto kolejne przesłuchania komisji śledczej ds. Amber Gold. Przesłuchiwani będą Andrzej Jakubiak, były Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, oraz były prezes NBP Marek Belka.