Miała w Krakowie roznosić ulotki dużej sieci handlowej. Na początku stycznia podpisała umowę-zlecenie, w ramach której zleceniodawca miał płacić określoną kwotę za każdą ulotkę. Był też zapis, że wynagrodzenie nie będzie niższe niż ustawowa godzinowa stawka minimalna.
Przedstawiciele pracowników i pracodawców w Wojewódzkich Radach Dialogu Społecznego mają wiele zapału do działania. Są najbliższej spraw lokalnych i czują się za ich bieg odpowiedzialni. Brakuje im jednak pieniędzy, a często także zainteresowania ze strony właściwych ministrów. To, jak sami twierdzą, spycha ich do roli towarzystw dyskusyjnych, bez realnego wpływu na rzeczywistość.
Poczta Polska szykuje kolejne zmiany dla swoich klientów. Po ostatnich podwyżkach w opłatach za listy, możemy spodziewać się kolejnych. Poczta będzie też monopolistą w dostarczaniu przesyłek sądowych i administracyjnych. Zmiana, która najbardziej może zmartwić klientów, to brak odszkodowań za niedostarczone listy.
Jak poinformowało MRPiPS, ruszyła edycja 2017 otwartego konkursu ofert w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Na jego realizację ministerstwo przeznaczyło w 2017 r. kwotę 30 mln zł.
Ta regulacja miała zlikwidować fikcję urzędniczą, czyli fakt, że 90 – 95 procent w niektórych samorządach decyzji o usunięciu drzewa kończyło się zgodą na usunięcie. Ta regulacja została wydana po to żeby stan, który de facto istnieje, usankcjonować – mówił na dzisiejszym briefingu prasowym wiceminister środowiska Andrzej Szweda-Lewandowski tłumacząc genezę budzących kontrowersje zmian w ograniczeniach wycinki drzew na prywatnych posesjach.
Jutro mija termin "ultimatum" jakie wystosowała Komisja Europejska wobec wątpliwości w sprawie rzekomych naruszeń praworządności w Polsce. Komisja Europejska grozi Polsce sankcjami. Rzecznik polskiego rządu nazywa groźbę sankcji "brukselskimi strachami na lachy". Jednak polski rząd chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości KE przedstawił dziś odpowiednie wyjaśnienia. Poniżej oświadczenie MSZ w tej sprawie, które publikujemy w całości
Już po raz piąty w 230 miastach w całej Polsce i poza jej granicami odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. W ten sposób biegacze oddadzą hołd Żołnierzom Wyklętym. Bieg zaplanowano na niedzielę, 26 lutego br.
Tomasz Giziński, Janusz Niedziela i Maciej Świrski zostali nowymi członkami rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej (PAP). Decyzję w sprawie ich powołania podjęła Rada Mediów Narodowych (RMN).
– „Rząd chce zabrać emerytury”, „zamach na pieniądze przyszłych emerytów” czy „potężny cios w przyszłych” – to tylko wybrane komentarze dotyczące Pana wystąpienia podczas posiedzenia sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny…\n– Komentarze, które pani przytoczyła, nie mają nic wspólnego z tym, o czym mówiłem. Burza, która powstała wokół wspomnianego wystąpienia, opiera się na wyrwanych z kontekstu wypowiedziach, na wybranym wybiórczo z dyskusji wątku. Tym samym szereg pojawiających się komentarzy wprowadza opinię publiczną w błąd i straszy Polaków, że nie otrzymają emerytur – podkreśla prof. Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, w rozmowie z Izabelą Kozłowską.
W bieszczadzkich lasach i w Beskidzie Niskim jelenie rozpoczęły zrzucanie poroża. Tyka poroża może ważyć nawet kilka kilogramów.
W niemal wszystkich znaczących czeskich mediach ukazały się w ostatnich dniach teksty przypominające o 75. rocznicy powstania Armii Krajowej. Inicjatorem przypomnienia czeskiej publiczności fenomenu Polskiego Państwa Podziemnego był Instytut Polski w Pradze.
Sześć osób, w tym dwóch liderów zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP). Przez ich przestępstwa Skarb Państwa stracił 1,6 mln zł.
Wyrównanie poziomu jakości życia między obszarami wiejskimi a miastami jest jednym z celów zapisanych w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. 14 lutego br. Rada Ministrów opracowała program rozwoju do roku 2020 (z perspektywą do 2030 r.).
W sieci rekordy popularności bije obecnie filmik, w którym prezydent Andrzej Duda wciela się w postać Jamesa Bonda z filmu "Spectre" - strzelaniny, wyścigi szpiegowskimi samochodami, wybuchy i walki zostały wymieszane z satyrycznymi dialogami polityków. „Film ten nie ma na celu nikogo obrazić. Jest on humorystycznym podsumowaniem tego wszystkiego, co mieliśmy wszyscy możliwość zaobserwować na polskiej scenie politycznej w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Nie zarabiamy też na publikacji tego filmu. Materiały w nim użyte to głównie oficjalny zwiastun filmu "Spectre", kilka wywiadów i relacji telewizyjnych oraz zdjęcia publiczne” – piszą autorzy filmu z grupy PustkaEgzystencjalna, którzy opublikowali obraz na YouTube.
O Teatrze Polskim we Wrocławiu głośno w całym kraju, ale tym, którym zależy na jego dobru, nie chodzi o taką popularność. Oby jak najprędzej mówiono o wrocławskim przybytku sztuki jedynie ze względu na jego artystyczne dokonania. Tyle, że nie wszystkim na tym zależy.
- To, co mówi Antoni Macierewicz, biorę za dobrą monetę. Nie powinniśmy zamykać oczu na twardą rzeczywistość. Logika zdarzeń od - momentu ataku na Gruzję - podpowiada, że bez udziału Rosjan nie byłoby katastrofy Smoleńskiej - powiedział w porannej rozmowie Radia Zet europoseł PiS, Zbigniew Kuźmiuk.
Przed wyborami kandydat na prezydenta Andrzej Duda deklarował daleko idącą pomoc frankowiczom. W lutym Jarosław Kaczyński stwierdził, że od teraz muszą liczyć tylko na siebie i polskie sądy. O sytuacji frankowiczów opowiada Arkadiusz Szcześniak, prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.
- Dobrze, że wreszcie resort obrony narodowej zdecydował się ogłosić przetarg, i że to wreszcie przetnie różnego rodzaju spekulacje. W najbliższym czasie będziemy mogli znać, jakim śmigłowcem będą latały wojska specjalne, jaki będzie służył ratownictwu morskiemu - powiedział w Poranku Radia TOK FM poseł PiS Marek Opioła.
- Jak powiedziałem śmigłowce zostaną dostarczone w najbliższym czasie, ale nie wątpię, że TVN będzie nam wyliczał każdą minutę i jestem do dyspozycji w tej sprawie. Minutowego nie będę przedstawiał, bo państwo przedstawicie to za mnie. W tej sprawie nie mam cienia wątpliwości - odpowiedział szef MON Antoni Macierewicz na pytania dociekliwego dziennikarza TVN-u o termin dostarczenia do Polski śmigłowców dla polskiego wojska.
W piątek wieczorem Barbara Stanisławczyk-Żyła poinformowała Radę Mediów Narodowych o rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa Polskiego Radia. Co ciekawe, w czwartek zwyciężyła w konkursie na prezesa PR. Rada Mediów Narodowych jest zaskoczona, ale nie zamierza rozpisywać nowego konkursu na prezesa. Portal Wirtualnemedia.pl ustalił, że Barbara Stanisławczyk-Żyła nie spodziewała się, że RMN wymieni dotychczasowego wiceprezesa Jerzego Kłosińskiego, z którym współpracowała od roku, na nowego.