Papież i Messi wymienili się koszulkami Wiadomości
Papież i Messi wymienili się koszulkami

Lionel Messi otrzymał koszulkę watykańskiego klubu sportowego z papieskim autografem i błogosławieństwem. W ten sposób Franciszek odwzajemnił się swemu rodakowi, który w październiku przesłał mu swą koszulkę z autografem za pośrednictwem francuskiego premiera. Argentyński piłkarz gra bowiem w barwach Paris Saint-Germain.

[video] Dopóki TVN nie przeprosi za kłamstwa.... Gorąco w Sejmie: Kukiz odmówił rozmowy z mediami z ostatniej chwili
[video] "Dopóki TVN nie przeprosi za kłamstwa...". Gorąco w Sejmie: Kukiz odmówił rozmowy z mediami

W środę doszło w Sejmie do gorącej wymiany zdań pomiędzy dziennikarzami, a przewodniczącym koła Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia Pawłem Kukizem. Polityk odmówił udzielenia wypowiedzi dla mediów z powodu obecności przedstawicieli stacji TVN24. - Dopóki nie przeproszą, nie będę rozmawiał - postawił sprawę na ostrzu noża Paweł Kukiz.

XII Dzień islamu w Kościele katolickim w Polsce Wiadomości
XII Dzień islamu w Kościele katolickim w Polsce

Pod hasłem: "Chrześcijanie i muzułmanie świadkami nadziei", 26 stycznia obchodzony będzie XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Organizatorem inicjatywy - pionierskiej w skali świata - jest Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Konferencji Episkopatu Polski. Tradycyjnie już podczas wydarzenia przedstawiciele obydwu religii czytać będą Biblię i Koran, modlić się i dyskutować.

Pirat drogowy Frog zatrzymany w Wlk. Brytanii! Był kompletnie zaskoczony z ostatniej chwili
Pirat drogowy Frog zatrzymany w Wlk. Brytanii! "Był kompletnie zaskoczony"

W środę w Wielkiej Brytanii policjanci zatrzymali poszukiwanego Roberta N. ps. "Frog" - poinformował PAP rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.

Sprawa Pegasusa. Jest reakcja Kamińskiego: Taki program został zakupiony w 2012 i korzystano z niego za Donalda Tuska z ostatniej chwili
Sprawa Pegasusa. Jest reakcja Kamińskiego: Taki program został zakupiony w 2012 i korzystano z niego za Donalda Tuska

Według amerykańskiej agencji prasowej Associated Press, powołującej się na ustalenia działającej przy Uniwersytecie w Toronto grupy Citizen Lab, za pomocą oprogramowania Pegasus inwigilowany był senator KO Krzysztof Brejza, a także adwokat Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek.

Staszewski chce ujawniać czyjeś skłonności seksualne z powodu poglądów politycznych? Homofobiczny wpis z ostatniej chwili
"Staszewski chce ujawniać czyjeś skłonności seksualne z powodu poglądów politycznych? Homofobiczny wpis"

Dr nauk prawnych i mecenas związany z Instytutem Ordo Iuris Bartosz Lewandowski zgłosił jako naruszenie standardów na Twitterze wpis aktywisty LGBT Barta Staszewskiego. "Dawno tak homofobicznego wpisu nie widziałem…" - skomentował prawnik.

Strzały na granicy z Białorusią. Straż Graniczna przekazuje nowe informacje z ostatniej chwili
Strzały na granicy z Białorusią. Straż Graniczna przekazuje nowe informacje

Straż Graniczna przekazała niepokojące informacje z granicy polsko - białoruskiej

Holandia: Rząd szykuje się na „ekstremalne scenariusze” w przypadku odcięcia gazu przez Rosję z ostatniej chwili
Holandia: Rząd szykuje się na „ekstremalne scenariusze” w przypadku odcięcia gazu przez Rosję

Gabinet szykuje się na „ekstremalne scenariusze”, gdyby Rosja wstrzymała dostarczanie gazu w wyniku w związku z konfliktem z Ukrainą, powiedział posłom minister klimatu i energii Rob Jetten.

Warszawa: Skazano mężczyznę za przygotowywanie zamachu. Swoje plany wzorował na Andersie Breiviku z ostatniej chwili
Warszawa: Skazano mężczyznę za przygotowywanie zamachu. Swoje plany wzorował na Andersie Breiviku

Na pięć i pół roku pozbawienia wolności oraz karę grzywny za przygotowanie zamachu terrorystycznego z wykorzystaniem materiałów wybuchowych został skazany Marcin K., przeciw któremu śledztwo prowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

[video] Polish Power. Jak ona to zrobiła?. Zachwyt w sieci po brawurowej akcji Igi Świątek w Australian Open z ostatniej chwili
[video] "Polish Power". "Jak ona to zrobiła?". Zachwyt w sieci po brawurowej akcji Igi Świątek w Australian Open

Iga Świątek pokonała estońską tenisistkę Kaię Kanepi 4:6, 7:6 (7-2), 6:3 w ćwierćfinale Australian Open. Polka - która po raz drugi dotarła do "czwórki" w Wielkim Szlemie, a w Melbourne debiutuje na tym etapie zmagań - zagra teraz z Amerykanką Danielle Collins. Internauci nie kryją zachwytu wobec Polki, która w dramatycznej wymianie w piłce meczowej pokazała niebywały hart ducha i umiejętności.

Amerykański magazyn: Najbardziej prawdopodobne jest pełnoskalowe natarcie na Ukrainę z ostatniej chwili
Amerykański magazyn: Najbardziej prawdopodobne jest pełnoskalowe natarcie na Ukrainę

Prezydent Rosji Władimir Putin dąży do przekształcenia Ukrainy w państwo upadłe - pisze amerykański magazyn "Foreign Affairs". Trzeba się przygotować na trzy możliwości rosyjskiego ataku na Ukrainę: aneksję lub formalne uznanie niepodległości Donbasu, ograniczoną inwazję na wschód kraju i okupacja tych terenów oraz - zdaniem magazynu najbardziej prawdopodobną - pełnoskalowe natarcie na wielu frontach skupiające się na niszczeniu wojska i infrastruktury.

Za to miał zgarnąć blisko 240 tys. zł. Nowe informacje ws. zarzutów dla Nowaka z ostatniej chwili
"Za to miał zgarnąć blisko 240 tys. zł". Nowe informacje ws. zarzutów dla Nowaka

Według prokuratury były minister transportu w rządzie Donalda Tuska miał obiecywać notowanej na giełdzie spółce logistycznej korzystne rozstrzygnięcie przez Komisję Europejską sporu tego podmiotu z władzami Czarnogóry – informuje w środę "Gazeta Polska".

Marszałek Terlecki: W środę prawdopodobnie wpłynie projekt ustawy, który zastąpi projekt lex Hoc z ostatniej chwili
Marszałek Terlecki: W środę prawdopodobnie wpłynie projekt ustawy, który zastąpi projekt "lex Hoc"

W środę prawdopodobnie wpłynie projekt ustawy, który zastąpi projekt "lex Hoc" - zapowiedział wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Według Terleckiego także w środę sejmowa komisja ponownie zajmie się wnioskiem dotyczącym immunitetu prezesa NIK Mariana Banasia.

Także Białoruś zapłaci wysoką cenę. NATO może być zmuszone, by dokonać rewizji dyslokacji sił w regionie z ostatniej chwili
"Także Białoruś zapłaci wysoką cenę. NATO może być zmuszone, by dokonać rewizji dyslokacji sił w regionie"

Także Białoruś zapłaci wysoką cenę, jeśli pozwoli na inwazję Ukrainy ze swego terytorium - powiedział we wtorek rzecznik Departamentu Stanu Ned Price w odpowiedzi na pytanie PAP. Jeśli rosyjskie wojska zostaną na Białorusi na stałe, NATO może dokonać rewizji dyslokacji swych sił w regionie.

Jestem do tego zmuszony. Łukaszenka: W razie potrzeby będziemy się bronić z ostatniej chwili
"Jestem do tego zmuszony". Łukaszenka: "W razie potrzeby będziemy się bronić"

Aleksander Łukaszenka zapowiedział wzmocnienie granicy z Ukrainą.

KARUZELA Z BLOGERAMI. Grzegorz „GrzechG”  Gołębiewski: „SŁABA EUROPA” z ostatniej chwili
KARUZELA Z BLOGERAMI. Grzegorz „GrzechG” Gołębiewski: „SŁABA EUROPA”

Truizmem jest dziś powiedzieć, że na naszych oczach rozpada się stabilny porządek europejski, jaki narodził się po 1989 roku. Demokratyczne systemy rządów poszerzyły swoje granice aż do Bugu i Morza Czarnego, ale w samym sercu komunistycznego systemu, Związku Sowieckim, raczkująca demokracja szybko przerodziła się w rządy autorytarne Władimira Putina.

[video] Pan opowiada bzdury!. Ciężka przeprawa Hołowni w Końskich z ostatniej chwili
[video] "Pan opowiada bzdury!". Ciężka przeprawa Hołowni w Końskich

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia zainaugurował w Końskich (Świętokrzyskie) kampanię "Strategia zwycięstwa", gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta na miejscowym targowisku. Zadeklarował, że do wyborów parlamentarnych w 2023 roku przedstawiciele jego ugrupowania odwiedzą każdą gminę, by spotkać się z mieszkańcami i prezentować propozycje programowe Polski 2050. Okazało się jednak, że mieszkańców Końskich niełatwo było zadowolić gładkimi słówkami; pomiędzy członkami lokalnej społeczności, a politykiem doszło do gorącej wymiany zdań.

[Felieton „TS”] Waldemar Biniecki: Opublikujcie list prezesa Spuli! z ostatniej chwili
[Felieton „TS”] Waldemar Biniecki: Opublikujcie list prezesa Spuli!

Na początku stycznia 2022 napisałem tekst w „Tygodniku Solidarność” pt. „W cieniu Teheranu”. Tekst ten opublikowałem również po angielsku w „Kuryerze Polskim” w Milwaukee. W tym krótkim felietonie porównuję sytuację z Teheranu i rozmów Biden–Putin, które toczą się w Genewie.

Biden: Wszyscy od Polski po nas mają powód, by być zaniepokojeni tym, co może się stać z ostatniej chwili
Biden: "Wszyscy od Polski po nas mają powód, by być zaniepokojeni tym, co może się stać"

Prezydent USA Joe Biden oświadczył we wtorek, że rozważa nałożenie bezpośrednich sankcji na prezydenta Rosji Władimira Putina w przypadku rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Celowe pomijanie faktów.... S. Żaryn zabiera głos ws. inwigilowania Kołodziejczaka i Szwejgierta Pegasusem z ostatniej chwili
"Celowe pomijanie faktów...". S. Żaryn zabiera głos ws. inwigilowania Kołodziejczaka i Szwejgierta Pegasusem

Agencja AP i John Scott-Railton, ekspert Citizen Lab, poinformowali o tym, że lider Agrounii Michał Kołodziejczak, a także współautor książki o Mariuszu Kamińskim Tomasz Szwejgiert mieli być inwigilowani przy użycia oprogramowania szpiegowskiego Pegasus. Głos w sprawie zabrał Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych, Stanisław Żaryn.