- Każdego dnia staram się być patriotką i nie potrzebuję świąt, dni wolnych od pracy, demonstracji, czołgów, żołnierzy i żołnierek na ulicach, samolotów bojowych zostawiających gigantyczny ślad węglowy, tylko po to, żeby ktoś mógł powiedzieć - jestem patriotą. Ja potrzebuję szacunku, poszanowania godności każdego i każdej, zrozumienia, że każdy i każda jest równy i równa, bez względu na płeć, rasę, orientację seksualną, pochodzenie, narodowość, niepełnosprawność - pisze o patriotyzmie w Dzień Niepodległości lewicowa europosłanka Wiosny Sylwia Spurek.
- W związku z zapowiedziami pani Gawor z warszawskiego ratusza o możliwym rozwiązaniu Marszu rozpoczynam właśnie interwencję poselską w Centrum Zarządzania Kryzysowego - poinformował w mediach społecznościowych jeden z liderów Konfederacji, poseł Robert Winnicki.
Specjalnie dla Państwa relacjonujemy przebieg obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w tym relację z Marszu Niepodległości. Na miejscu są nasi reporterzy. Serdecznie zapraszamy!
11 listopada w Święto Niepodległości ulicami Warszawy jak co roku przejdzie Marsz Niepodległości organizowany przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Choć oficjalne rozpoczęcie uroczystości startuje o godz. 14, a sam marsz ruszy o 15, uczestnicy zaczęli gromadzić się na miejscu dużo wcześniej.
Podczas międzynarodowego szczytu ONZ w Nairobi dojdzie do próby uznania aborcji za prawo człowieka i narzucenia państwom przymusowej wulgarnej edukacji seksualnej. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele organizacji proaborcyjnych m.in. Planned Parenthood. Jak donosi mec. Jerzy Kwaśniewski z Instytutu Ordo Iuris, największe światowe organizacje pro-rodzinne i pro-life nie zostały do tej pory dopuszczone do udziału w szczycie.
To nie koniec skandalicznej i dyskredytującej abp. Marka Jędraszewskiego nagonki za słowa o "tęczowej zarazie". Jak się okazuje, duchowny trafił do... "Brunatnej Księgi" stowarzyszenia Nigdy Więcej.
W niedzielę przypadła kolejna miesięcznica katastrofy smoleńskiej. „Okazję” do happeningu wykorzystała "Lotna Brygada Opozycji", która manifestowała przy pomniku zmarłego prezydenta z transparentami „Gdzie jest wrak?” oraz kartonowym czołgiem. Sprawa wywołała wzburzenie w sieci.
Publicystka i historyk dr Ewa Kurek była gościem w programie Niezależny Lublin. W nawiązaniu do żydowskich roszczeń i ustawy Just Acr 447 opowiedziała o historycznym rozdziale, o którym mało kto pamięta, czyli o tzw. "długach na synagogach" z XVIII wieku.
W dniu 11 listopada w 1941 r. na podwórzu bloku nr 11 pod Ścianą Straceń w KL Auschwitz odbyła się pierwsza egzekucja dokonana przez strzał w tył głowy z broni małokalibrowej. Skazańcy rozebrani do naga, ze skrępowanymi z tyłu rękami, byli rozstrzeliwani pojedynczo. Przed egzekucją wypisano każdemu z nich numer obozowy na piersiach. Jej przebieg obserwował komendant obozu Rudolf Höss oraz kierownik obozu i lekarz obozowy. Rozstrzeliwał podoficer raportowy Gerhard Palitzsch, każdorazowo ładując do karabinka nowy nabój. W tym dniu rozstrzelał on 151 więźniów, prawie samych Polaków.
Do sieci trafiło video fragmentu wstrząsającego świadectwa lekarza-aborcjonisty. Mężczyzna na nagraniu twierdzi, że dokonał 1200 aborcji, z czego 100 późnych i zdradza wstrząsające szczegóły z zabiegu - m.in fakt, że po aborcji lekarz powinien "poskładać" dziecko z powrotem, by upewnić się, że żadna część maleńkiego ciała nie ostała się w łonie matki. Dopiero tragiczna śmierć jego własnej córki sprawiła, że zaczął w abortowanych dzieciach dostrzegać czyichś synów i córki.
Emerytowany oficer CBŚ Jacek Wrona opublikował serię zdjęć ze swojej drogi na Marsz Niepodległości. Na jednym ze zdjęć jest z teologiem dr Bawerem Aondo-Akaa na tle naziemnych elementów warszawskiej stacji Metro Centrum
Dziś 11 listopada - 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki klęsce odniesionej w I wojnie światowej przez zaborców nasza Ojczyzna po 123. latach niewoli wróciła na mapy świata. Dziś wielu polityków, publicystów, artystów zabiera w tej sprawie głos. Wśród nich popularny raper Tau, znany od kilku lat nie tylko z tworzenia muzyki na wysokim poziomie, ale także z nawrócenia i głoszenia światu wartości - przede wszystkim Ewangelii Jezusa Chrystusa, ale także przywiązania do rodziny i miłości do Ojczyzny.
„Iwan Groźny z Treblinki” to nowy serial dostępny na platformie Netflix. Opowiada o Iwanie Demianiuku, strażniku obozu koncentracyjnego w Treblince. Film wzbudził spore oburzenie z powodu pojawienia się w nim mapy, która przedstawiała lokalizację obozów zagłady. Rozmieszczenie miejsc obozów śmierci zostało nałożone na ówczesne granice Polski.
Poseł Marek Jakubiak opublikował na Twitterze zaskakujący wpis, który wywołał falę komentarzy i spekulacji na temat przejęcia Izby Wyższej przez Prawo i Sprawiedliwość.
Dziś 11 listopada - 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W mediach społecznościowych z każdą minutą pojawia się coraz więcej poruszających wpisów internautów, publicystów i polityków, którzy świętują ten dzień, składając hołd i najlepsze życzenia ukochanej Ojczyźnie.
- Mamy mnóstwo politycznych sporów, mamy różne ideologie, mamy różne przekonania, mamy przecież demokrację, wolno je mieć, na tym właśnie polega jej wartość, że można mieć różne poglądy i można głosić te poglądy, ale trzeba pamiętać, że jest ta granica politycznego sporu, i tą granicą politycznego sporu jest interes Rzeczypospolitej, a więc także interes nas wszystkich - mówił prezydent Andrzej Duda 11 listopada w wywiadzie dla radiowych „Sygnałów Dnia”.
W środę na konferencji prasowej z ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher Andrzej Duda poinformował, że 11 listopada Polska dołącza do amerykańskiego programu ruchu bezwizowego. Polacy mogą starać się o wyjazd do Stanów Zjednoczonych bez wiz.
W wyborach parlamentarnych w Hiszpanii wygrała socjalistyczna PSOE z wynikiem 28,1%. Wciąż nie jest pewne, czy nie będzie miała kłopotów z powołaniem rządu. Ma mieć bowiem od 114 do 119 miejsc w 350-osobowym parlamencie (dane pracowni GAD3) co stanowi spadek w stosunku do poprzedniego wyniku (123 miejsca)
Jak co roku przed Marszem Niepodległości nakręcana jest histeria. Nie po raz pierwszy chyba w budowaniu tego typu emocji wziął udział przywódca radykalnej grupy Obywatele RP, "autorytet" wielu "wiodących mediów" Paweł Kasprzak
Bartłomiej Sienkiewicz jest politykiem związanym z Platformą Obywatelską, z której ramienia był ministrem spraw wewnętrznych i koordynatorem służb specjalnych. To o nim na taśmach nagranych "u Sowy" Paweł Wojtunik mówił, że miał zlecić podpalenie tzw. "ruskiej budki" podczas Marszu Niepodległości. Tym razem w programie Wirtualnej Polski Bartłomiej Sienkiewicz odniósł się do kandydatury dziennikarza TVN Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich