W przestrzeni publicznej pojawia się żądanie ustąpienia Grzegorza Schetyny. Ten jednak na konferencji prasowej nie prouszył tego tematu - Opozycja wygrała wybory do Senatu (...) Senat powinien kontrolować rząd (...) Dobra współpraca między ugrupowaniami parlamentarnymi (...) Tylko zintegrowana i współpracująca ze sobą opozycja daje szanse na zwycięstwo w wyborach [prezydenckich - przyp. red.] - mówił Grzegorz Schetyna na wspólnej konferencji z Małgorzatą Kidawą-Błońską i Bogdanem Borusewiczem
Z informacji podanej przez Radio ZET wynika, że Konfederacja złoży do SN protest wyborczy ws. unieważnienia niedzielnych wyborów parlamentarnych.
Janusz Korwin-Mikke wydawał się być "schowany" na ostatnim etapie kampanii wyborczej Konfederacji. Najwyraźniej ten okres mamy już za sobą. Oto co lider Konfederacji mówił podczas zorganizowanego przez siebie czatu internetowego pytany o możliwość przekonania wyborców PiS przez Sławomira Mentzena
Podczas pierwszego posiedzenia rządu od czasu nagłej śmierci byłego szefa resortu ochrony środowiska, członkowie Rady Ministrów uczcili jego pamięć minutą ciszy.
Arkadiusz Mularczyk komentował wyniki wyborów w Radio Kraków, wypowiadał się między innymi na temat minimalnej przewagi opozycji w Senacie
Witold Gadowski wylicza zadania jakie według niego stoją przed Prawem i Sprawiedliwością w najbliższej kadencji.
Klinika Mobilna będzie pomagać uchodźcom kurdyjskim w Kurdystanie irackim.
Główny Urząd Statystyczny podał średni wzrost cen w ciągu ostatniego roku - od września 2018 roku do września br.
W Katalonii trwają demonstracje niepodległościowe. Obrazy, które docierają do opinii publicznej, zarówno za pośrednictwem największych stacji telewizyjnych, jak i mediów społecznościowych, budzą poruszenie.
Bogdan Zdrojewski w rozmowie z "Rzeczpospolitą" ostro krytykował kampanię i retoryczny tor Platformy kierowanej przez Grzegorza Schetynę.
Konserwatywny think-tank Ośrodek Myśli Politycznej odniósł się do niektórych opinii związanych z wynikami niedzielnych wyborów parlamentarnych w Polsce.
Szefa kampanii Prawa i Sprawiedliwości, europoseł Joachim Brudziński, w rozmowie z Radiem Maryja odniósł się do prób relatywizacji wygranej swojej partii w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Były szef MSWiA zapewnił także, że przedwyborcze zapowiedzi programowe PiS-u zostaną dotrzymane. Podkreślił również, że autorem wyborczego sukcesu jest Jarosław Kaczyński.
Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych zarejestrował niezwykłe spotkanie podczas zjazdu "Polacy Ratujący Żydów" w Ziemi Świętej.
Znana z walki o lewicowe postulaty członkini Rady Krajowej Federacji Młodych Demokratów, Justyna Klimasara, zwróciła się do osób kwestionujących lub relatywizujących wygraną Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych.
Według informacji podanych przez PKW Prawo i Sprawiedliwość ma dysponować 235 mandatami w sejmie, co daje mu samodzielną większość.
- Jeżeli któryś z senatorów chce poprzeć dobre projekty dla Polski, to my jesteśmy na to zawsze otwarci - oświadczył w rozmowie na antenie RMF FM zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel.
„Zło dobrem zwyciężaj” – te słowa powszechnie kojarzą się z bł. ks. Jerzym Popiełuszką. Niosą one prostą w przekazie treść, ale wypisana w nich jest mądrość, która może sprawić, że świat stanie się lepszym miejscem. Czy taki też nie był nasz patron, bestialsko zamordowany przez komunistycznych cyngli?
Były premier wyjawił na antenie radia TOK FM, że jego zdaniem Kaczyński zostanie szefem rządu pod koniec kadencji Sejmu.
Klaudia Jachira, kontrowersyjna youtuberka i blogerka znajdzie się w Sejmie IX kadencji.
- Słuchajcie, może z okazji zasłużonej klęski pajaców i niezasłużonego zwycięstwa dziadów borowych ktoś zechciałby podzielić się w mediach społecznościowych błyskotliwą analizą zwycięstwa tego przyczyn - pisze w mediach społecznościowych pisarz Szczepan Twardoch.