Holenderski minister sprawiedliwości Sander Dekker opublikował na oficjalnej, rządowej stronie internetowej krytyczny raport z pobytu w Polsce.
Gościem porannej rozmowy w Radiu Szczecin był minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Skomentował niedzielne wystąpienie podczas 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera.
Redaktor "Gazety Wyborczej" Maciej Stasiński był gościem Dominiki Wielowieyskiej na antenie TOK FM. Dziennikarz m.in skomentował obchody II Wojny Światowej i skomentował sprawę uzyskania wojennych odszkodowań od Niemiec.
Huragan Dorian z potężną siłą uderzył w Wyspy Bahama. Według informacji spływających z Wysp, zniszczenia są ogromne.
Gościem porannej rozmowy w TOK FM był wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, który poinformował o bieżącej sytuacji na Wiśle.
Jak pisze red. Joanna Miziołek dla tygodnika "Wprost" Platforma Obywatelska zaczęła szukać nowej strategii kampanijnej. W tym celu Grzegorz Schetyna miał wynająć izraelską firmę doradczą; niestety sugestie wynajętego podmiotu miały sprawić, iż "Grzegorz wpadł w szał". Doradcy zaproponowali bowiem, by lider PO "usunął się w cień" na czas kampanii.
Według sondażu przeprowadzonego przez Polskę Press Grupę Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 45 proc. poparcie społeczeństwa.
W sobotę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Była to pierwsza oficjalna wizyta w Polsce ukraińskiej głowy państwa. Zełenski postanowił skomentować wizytę za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Izraelski dziennik "Haaretz" w bardzo krytycznym tonie skomentował obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Korespondent dziennika zarzuca polskim władzom "niemal całkowite pominięcie" Żydów w trakcie uroczystości i dodaje, że Polakom udało się przekonać Niemców i Amerykanów do swojej historycznej narracji.
Jak czytamy na portalu infosecurity24.pl, w kolejnym budżecie służby specjalne czeka wzrost finansowania. Więcej pieniędzy otrzyma ABW, CBA, natomiast jedyną służbą specjalną, która otrzyma w przyszłym roku mniej środków jest Agencja Wywiadu.
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas rozmowy w Kwadransie Politycznym skomentował „wpadkę” prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która nazwała swoich gości „egzotycznymi”.
Gościem Sygnałów Dnia na antenie radiowej Jedynki był Antoni Macierewicz. Były minister obrony narodowej skomentował wczorajsze uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. - Nigdy wcześniej cały świat nie dowiedział się w tak precyzyjny sposób o tym jak wyglądała II wojna światowa - mówił poseł PiS.
Przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin w ostrych słowach skomentował sposób, w jaki Polska obchodziła uroczystości związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Przypomnijmy: nie został zaproszony na nie Władimir Putin.
"Widać to doskonale w Stanach Zjednoczonych, gdzie niemal wszyscy najważniejsi arcybiskupi o poglądach postępowych i liberalnych są już kardynałami, a ci o poglądach konserwatywnych nimi nie są. Kamienim probierczym jest tu stosunek do Komunii świętej dla rozwodników w nowych związkach" - pisze katolicki publicysta Tomasz Terlikowski we wpisie nt. polityki papieża Franciszka.
Witold Gadowski skomentował wczorajszą wpadkę prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz.
Z okazji 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej mieliśmy i mamy do czynienia z wieloma inicjatywami. Jednak projekt "Ministerstwo Bohaterów" zachęcający do poszukiwania bohaterów w najbliższym otoczeniu, jest czymś wyjątkowym
„Israel Hayom” w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej opublikował wywiad z Prezydentem RP.
Jak to często bywa, najciemniej pod latarnią. Patrzyliśmy wszyscy na obchody rocznicowe pewnie przez dużą część dnia, ale czy wychwyciliśmy ten szczegół?
Spekulacjom wokół przełożenia wizyty Donalda Trumpa w Polsce nie ma końca. A tymczasem sam Donald Trump mówi tak:
– Im więcej czasu mija od zakończenia II wojny światowej, im mniej żyje jej autentycznych uczestników i świadków, w tym większym stopniu ci, których sumieniom zbrodnie dokonane podczas ostatniej wojny światowej przez nich samych, ich ojców i dziadków, nie dają spokoju, usiłują relatywizować role zbrodniarzy, agresorów i ofiar. Tym bardziej że jest to kwestia nie tylko sumienia, ale też narzędzi prowadzenia geopolityki – we wstępniaku do najnowszego „Tygodnika Solidarność” pisze Michał Ossowski, redaktor naczelny. To właśnie 80. rocznica wybuchu II wojny światowej jest tematem 36. numeru "TS".