We wtorek w Warszawie odbywa się spotkanie byłych prezydentów oraz liderów opozycji. W wydarzeniu biorą udział m.in. Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Włodzimierz Czarzasty czy Władysław Kosiniak-Kamysz. „Fascynujące to spotkanie. Przemawia Włodzimierz Czarzasty. Nie porywa tłumu” – pisze dziennikarz TVP Info Radosław Poszwiński i publikuje zdjęcia.
- Niedługo będzie 20 lat od śmierci Jana Pawła II. Od tego czasu wyrosło nowe pokolenie ukształtowane przez różnych celebrytów internetowych, pokolenie które boleśnie doświadcza rozpadu swoich rodzin i rozwodów rodziców, ale jednocześnie to pokolenie jest konfrontowane z milczeniem Kościoła. Wielu hierarchów dało sobie wmówić przez stronę laicką, że trzeba milczeć, jeśli chodzi o ważne kwestie społeczne – mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem prof. Grzegorz Kucharczyk z Instytutu Historii PAN, pisarz i publicysta.
Trudno nie odnieść wrażenia, że w ramach kontaktów z polskimi politykami, ambasador Stanów Zjednoczonych Mark Brzeziński faworyzuje jedną ze stron sporu politycznego w Polsce.
Policja prowadzi dochodzenie w sprawie domniemanego ataku koktajlem Mołotowa ambasady rosyjskiej w Ottawie – przekazały kanadyjskie służby po tym jak MSZ Rosji zażądało od Kanady zwiększenia ochrony budynku placówki dyplomatycznej.
Rządzący Niemcami nie mają ostatnio dobrej prasy. Spotykają się z ostrą krytyką zarówno prasy niemieckiej, co do tej pory było czymś niesłychanym, jak i zagranicznej. Teraz na łamach Politico profesor Uniwersytetu w Hong Kongu Stefan Auer krytykuje wezwanie kanclerza Olafa Scholza do zniesienia prawa weta w decyzjach podejmowanych przez Unię Europejską w tekście "Wezwania do jednomyślności dzielą Europę"
Dziennikarz TVN Piotr Kraśko został skazany przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce za prowadzenie samochodu bez uprawnień – przekazał serwis tvp.info.
Tempo wzrostu produkcji pozostaje wysokie – zwrócił uwagę Marcin Klucznik z Polskiego Instytutu Ekonomicznego, komentując wtorkowe dane GUS. Według niego firmy przemysłowe powinny utrzymać wysokie przychody w II połowie roku, pomimo niższej produkcji.
Komisja Europejska podpisała umowy z Polską dotyczące finansowania z Funduszu Odbudowy – poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka KE Veerle Nuyts. Dodała, że trzeba jeszcze podpisać porozumienia operacyjne.
W rozmowie z „Super Expressem” Małgorzata Rozenek przyznała, że ogląda każdy odcinek ze swoim udziałem, by wyłapać ewentualne potknięcia. Celebrytka podjęła decyzję.
„Pytacie mnie Państwo w komentarzach i wiadomościach prywatnych, kto podał mi narkotyki 16 stycznia 2000 r.? Odpowiadam” – napisał we wtorek na Twitterze Gabriel Janowski i opublikował nagranie.
Zawsze byłam pod wrażeniem tego, co pan prezes robił z telewizją, jak w taki sposób ambitny podchodził do tej misji telewizji i wierzę, że stworzył coś, co jest silne, tak mocne i na tak wysokim poziomie, że cieszę się, że byłam tego częścią – mówi o byłym prezesie TVP Ida Nowakowska.
Nowym prezesem Poczty Polskiej został dotychczasowy pełniący obowiązki szefa tej spółki, Krzysztof Falkowski – informuje we wtorek rano serwis i.pl.
Tutaj mam dla pana ministra zeszyt, kredki, żeby pan sobie rysował łąki, pola, traktory i na tym żeby pan skończył swoją przygodę z rolnictwem. Mamy dziś w polskim rolnictwie bardzo trudny czas, a tutaj taki żart – mówił na antenie Polsat News lider AgroUnii.
Wizyta w Nowym Jorku to będą trzy dni poświęcone podstawowemu problemowi, czyli agresji rosyjskiej, która toczy się u naszych granic – przekazał w poniedziałek szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch. Jak dodał, priorytetem prezydenta w ONZ będzie "przekonywanie nieprzekonanych".
Dlaczego zachowuje się tak dziwnie? A może po dwóch latach spędzonych w bunkrze naprawdę stracił kontakt z rzeczywistością? – pyta niezależny białoruski dziennikarz i publikuje nagranie z niedawnego szczytu w Uzbekistanie.
W Jakucji pracownicy jednego z oddziałów koncernu Gazprom zostali zobowiązani do udziału w zbiórce na pomoc rannym żołnierzom, ponieważ w szpitalach wojskowych „katastrofalnie brakuje leków” – powiadomiło Radio Swoboda, powołując się na korespondencję w służbowych czatach.
Frédéric André Sargeant jest francusko-amerykańskim działaczem na rzecz praw gejów . Brał udział w zamieszkach w Stonewall w 1969 i był jednym z czterech współzałożycieli pierwszego marszu Gay Pride w Nowym Jorku w 1970 roku. Nie jest jednak zwolennikiem ideologii gender.
Nowa prowadząca "Dzień Dobry TVN" Małgorzata Rozenek nie spotkała się ze specjalnie ciepłym powitaniem widzów. Nie bez powodu.
Trwa ukraińska kontrofensywa na wschodzie Ukrainy. W jej wyniku wyzwolono spod rosyjskiej okupacji strategicznie położone ukraińskie miasto Izium. Według nieoficjalnych informacji przywódca donieckich separatystów Denis Puszylin musiał salwować się ucieczką. – Moskwę czeka wstrząs – mówią Wirtualnej Polsce eksperci ds. wojskowości.
Dziś media społecznościowe obiegły migawki z polską parą prezydencką na pogrzebie Królowej Elżbiety II. Prezydent i prezydentowa siedzieli przed amerykańską parą prezydencką. Jedni uznali to za faux pas Brytyjczyków wobec Joe Bidena, a inni za oznakę pozycji Prezydenta RP w hierarchii sojuszników USA.