W związku z licznymi protestami dotyczącymi zachowania izraelskich żołnierzy wobec palestyńskiej ludności cywilnej Organizacja Narodów Zjednoczonych prowadziła śledztwo w tej sprawie. Wyniki dochodzenia opublikowano pod koniec tego tygodnia.
Jutro 3 marca, pierwsza niedziela miesiąca. Będzie ona dniem, w którym obowiązuje ograniczenie handlu
W Stanach Zjednoczonych nie zostanie wprowadzony zakaz uśmiercania dzieci, które przyszły na świat żywe w wyniku przeprowadzanej na nich aborcji. Tak zadecydował amerykański senat.
Eldad Beck, izraelski dziennikarz mieszkający w Berlinie, udzielił wywiadu "Rzeczpospolitej". Jak sam przyznaje dawniej czuł do Polski niecheć, czy nawet obrzydzenie, ale w związku z zeszłorocznym kryzysem w relacjach zaczął czytać o Polsce. Dziennikarz twierdzi, że polska historia jest w Izraelu kompletnie nieznana, dominuje bowiem narracja, że obozy powstały w Polsce ze względu na panujący tu antysemityzm.
Dziennikarz TVP Info Michał Rachoń skomentował wypowiedź Leszka Balcerowicza.
Magdalena Korzekwa-Kaliszuk skomentowała zalecenia Światowej Ogranizacji Zdrowia dotyczące edukacji sektualnej dzec i młodzieży w zestawieniu w prawem obowiązującym na terenie RP.
W związku z dyskusją nt. edukacji seksualnej, wywołaną planami prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego dotyczącymi edukacji seksualnej dzieci w warszawskich szkołach opartej na tak zwanych "standardach WHO", przypominamy fragment programu "Warto Rozmawiać" sprzed kilku lat, w którym zaprezentowane zostały fragmenty skierowanej do rodziców broszury dot. edukacji seksualnej niemieckiego Federalnego Centrum Edukacji Zdrowotnej pt. "Ciało, miłość, zabawa w doktora". Cytaty podano na podstawie tłumaczenia z Rzeczpospolitej przytoczonego w programie "Warto rozmawiać"
Sylwia Spurek, do czwartku zastępczyni RPO Adama Bodnara, od wczoraj prawa ręka Roberta Biedronia w partii Wiosna w rozmowie w RMF FM odniosła się do postulatów swojej partii. Pani Spurek, jak sama przyznaje w wywiadzie, pozostaje w związku partnerskim z wiceprzewodniczącym partii Biedronia.
Jarosław Dudzicz, zastępca rzecznika KRS, odniósł się do opublikowanej przez Iustitię mapy zakresu terytorialnego, na którym zgromadzenia sędziów odmówiły współpracy z KRS w zakresie opiniowania kandydatów. Do rozmowy włączył się mec. Kwaśniewski.
Red. Wojciech Wybranowski zwócił uwagę na stronniczość udzielanego poparcia dla manifestantów przez władze stolicy Wielkopolski.
Podczas Europejskiego Forum Rolnictwa premier mówił o potrzebie jakości, specjalizacji rodzimego rolnictwa oraz obecności polskiej tradycyjnej żywności na zagranicznych rynkach. Na forum obecni są także Komisarz UE ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich - Phil Hogan oraz min. Ardanowski.
Były prezydent Lech Wałęsa po raz kolejny twierdzi, że wszelkie paiery dotyczące jego współpracy ze Służą Bezpieczeństwa zostały sfabrykowane...
Poseł Krystyna Pawłowicz zwróciła się do mieszkańców Warszawy w emocjonalnym apelem.
David Harris przewodniczący Komitetu Żydów Amerykańskich odniósł się do publikacji "The Jewish Voice", w której posłużono się zdjęciem przedstawiającym zupełnie inną sytuację, by manipulować odbiorcą w sprawie Jedwabnego. Harris stwierdził, że polski ambasador w Izraelu ma rację stawiając tej manipulacji ostre veto.
Gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM był dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Wygląda na to, że na stanowisku dyżurnego bohatera memów Ryszarda Petru zastąpi Robert Biedroń
Ten i inne rysunki znajdziesz w najnowszym numerze Tygodnika Solidarność
Na co musieli przysięgać żołnierze Ludowego Wojska Polskiego a na co chcieli żołnierze Armii Krajowej?
Dzisiaj ulicami Warszawy i innych miast przeszedł marsz Żołnierzy Wyklętych. W Warszawie oczywiście nie odbyło się bez prowokacji ze strony "obrońców demokracji". Policja sprawnie usunęła prowokatorów
Nikt nie prowadzi szczegółowych badań socjologicznych, co taki zwykły polski wyborca „łyka” z telewizyjnych przekazów, jaki to ma wpływ na jego obraz rzeczywistości i czy w ogóle tworzy się on głównie poprzez telewizję. A to jest ważna sprawa, ponieważ potocznie sądzi się, że wyborcy Prawa i Sprawiedliwości czerpią wiedzę z TVP, a wyborcy PO z TVN. Ci drudzy powinni być czujni, bo za moment staną być może przed poważnymi wyzwaniami, które ukaże im ulubiona stacja.