REKLAMA

Ukraina: Suma przetargów badanych w ramach śledztwa dot. Sławomira N. wynosi 270 mln euro

Szef Narodowego Biura Antykorupcyjnego Ukrainy Artiom Sytnik poinformował na konferencji prasowej, że suma przetargów badanych w ramach śledztwa związanego z ukraińską państwową agencją drogową Ukrawtodor wynosi 270 milionów euro. 
 Ukraina: Suma przetargów badanych w ramach śledztwa dot. Sławomira N. wynosi 270 mln euro
/ Wikipedia CC BY-SA 2.0
Były p.o. szefa Ukrawtodoru Sławomir N. wykorzystywał swoją pozycję dla nielegalnych korzyści majątkowych, proponował m.in. w zamian za określone wynagrodzenie przedłużanie umów - oznajmił w poniedziałek p.o. dyrektora Specjalnej Prokuratury Antykorupcyjnej Ukrainy Maksym Hryszczuk.

Jedna ze spraw polegała na tym, że ukraińskie firmy budujące drogi nie wykonały zlecenia w czasie i p.o. szefa Ukrawtodoru proponował za określone wynagrodzenie przedłużanie umów, uniknięcie opłaty niektórych sankcji karnych - wyjaśnił Hryszczuk.

"Sposób był specyficzny, na terytorium Polski utworzono przedsiębiorstwo i poprzez nielegalną korzyść (majątkową), która była przekazywana przez trzecie osoby prawne albo gotówką, powiększany był kapitał zakładowy przedsiębiorstwa" - poinformował na briefingu Hryszczuk. 

źródło: PAP/opracowanie własne

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura