"Kolejna ciężka noc ciężkiej służby przed nami..." - napisali na Twitterze funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej odnosząc się do kryzysu wywołanego przez białoruskie służby.
W nieludzkich warunkach obozu w Pruszkowie znaleźli się mieszkańcy Warszawy, którzy zostawili za sobą całe swoje życie - napisał premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników sobotnich uroczystości przed pomnikiem "Tędy przeszła Warszawa" na terenie byłego obozu Dulag 121.
Zatrzymany na lotnisku w Londynie przez brytyjskie służby dziennikarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz został wypuszczony na wolność. Musi jednak niezwłocznie wrócić do Polski.
"Brytyjskie służby nie zatrzymały masy imigrantów, ale zatrzymały Rafała Ziemkiewicza" - napisała na Twitterze dziennikarka Ewa Zajączkowska - Hernik.
Policja zabrała głos w sprawie dziennikarza "Gazety Wyborczej", z którego laptopa miały pochodzić groźby kierowane pod adresem posłów.
Szef KPRP Grażyna Ignaczak-Bandych reprezentowała Prezydenta RP Andrzeja Dudę podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/2022 na Uniwersytecie Warszawskim. Niestety, jej wystąpienie zostało przerwane przez krzyki osób zakłócających uroczystość. Wszystko odbyło się przy milczeniu władz uczelni.
Publicysta „Do Rzeczy” i autor książek Rafał Ziemkiewicz został zatrzymany przez brytyjskie służby na lotnisku. Ziemkiewicz wylądował dzisiaj w Wielkiej Brytanii, gdzie towarzyszył córce, która miała rozpocząć naukę w Oxfordzie – poinformował serwis DoRzeczy.pl.
Wśród ludu Warszawy podczas powstania wyjątkowo okrutny los spotykał kobiety; wszystkie największe dramaty powstania pisane były krwią zabijanych, zamęczonych, bestialsko krzywdzonych kobiet - napisał prezydent Andrzej Duda w dniu odsłonięcia pomnika "Kobietom Powstania Warszawskiego".
Zatrzymanie Rafała Ziemkiewicza przez brytyjskie służby na lotnisku w Londynie oprócz wyrazów współczucia i solidarności, wywołało niestety także lawinę potężnego hejtu pod adresem dziennikarza.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat w związku z zatrzymaniem na lotnisku w Londynie dziennikarza i publicysty Rafała Ziemkiewicza.
Zatrzymanie przez brytyjskie służby pisarza i publicysty Rafała Ziemkiewicza wywołało oburzenie wielu dziennikarzy i części opinii publicznej. W mediach społecznościowych pojawiły się wyrazy solidarności z zatrzymanym i apele o niezwłoczną reakcję do polskich władz.
Publicysta „Do Rzeczy” i autor książek Rafał Ziemkiewicz został zatrzymany przez brytyjskie służby na lotnisku. Ziemkiewicz wylądował dzisiaj w Wielkiej Brytanii, gdzie towarzyszył córce, która miała rozpocząć naukę w Oxfordzie – poinformował serwis DoRzeczy.pl.
Relacje Gruzji i Ukrainy nie mogą zależeć od jednego człowieka – powiedział szef gruzińskiego MSZ Dawid Zalkaliani, komentując aresztowanie w przededniu wyborów w tym kraju byłego prezydenta Micheila Saakaszwilego, który ma obecnie obywatelstwo Ukrainy.
Tajwan poinformował w piątek o największym w historii wtargnięciu chińskich sił powietrznych w jego strefę obrony powietrznej. Wzięło w nim udział 38 samolotów lecących w dwóch falach.
Trwa ustalanie tożsamości wyłowionych w sobotę rano z rzeki Narew ciał dziecka i kobiety. Przy zwłokach nie znaleziono żadnych dokumentów tożsamości. Sekcja zwłok zaplanowana jest na poniedziałek.
W niemieckim Hanau w podziemnym parkingu wyznaczono trzy miejsca postojowe dla "grup, które potrzebują szczególnej ochrony". Chodzi o ludzi identyfikujących się jako LGBT i imigrantów. Wyznaczone miejsca oznaczone są szcześciokolorową symboliką LGBT.
Gospodarz programu „Nowy Dzień” na antenie Polsat News nie zdawał sobie sprawy, że jest już na antenie.
Wczoraj byłem przesłuchany. Żadnej ochrony nie chcę, ale przyznam, że przez pierwszą godzinę byłem zszokowany – powiedział Onetowi poseł PiS Jerzy Materna, który w ostatnich dniach dostał pogróżki na swojego maila. Jak twierdzi policja, to właśnie w tej sprawie funkcjonariusze weszli dziś do mieszkania jednego z dziennikarzy „Gazety Wyborczej”.
- Policja zabezpiecza urządzenie, na podstawie ustalonego IP, z którego kierowane były groźby karalne pod adresem posłów - pisze Maciej Wąsik sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, od 2015 sekretarz Kolegium do Spraw Służb Specjalnych. Dziennikarz wydał oświadczenie.
Według informacji przekazanych przez szefa szef redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej” Mikołaja Chrzana, w mieszkaniu jednego z dziennikarzy gazety w Zielonej Górze zjawiła się policja.