Dziś w TVP i Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się premiera filmu dokumentalnego "Wojna Światów". Wydarzenie jest elementem obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Film dokumentalny jest rekonstrukcją cyfrową materiałów z czasów Wojny 1920 wzbogaconym o autentyczne relacje uczestników. Komentarze po premierze są entuzjastyczne
Premier Mateusz Morawiecki jest w stałym kontakcie z europejskimi przywódcami w związku z sytuacją na Białorusi; w niedzielę rozmawiał m. in. z szefem Rady Europejskiej, kanclerz Niemiec i premierem Czech Andrejem - poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.
Jeden z uczestników protestu osób LGBT w rozmowie z dziennikarzem Onetu powiedział, że skończył się czas delikatności w walce o prawa LGBT, zapowiedział także wieszanie tęczowych flag na każdym budynku i pomniku.
Odchodzi pokolenie tych, którzy walczyli o wolną Polskę i budowali „Solidarność”. I choć obecnie ludzie owego pokolenia są po różnych stronach, to warto zacząć spisywać ich historię.
Co najmniej pięć osób zginęło, a około 10 zostało rannych w niedzielę w ataku na położony nad morzem hotel w stolicy Somalii Mogadiszu - poinformowała AFP powołując się na źródła w lokalnych siłach bezpieczeństwa.
Setna rocznica Bitwy Warszawskiej, która była przełomem w wojnie z bolszewikami – w 1920 roku obroniliśmy Polskę i Europę przed „czerwoną zarazą”. Wspomnienie tego zwycięstwa powinno nas skłaniać nie tylko do czczenia wydarzenia pomnikami i muzeum bitwy (czego niestety ciągle nie ma), ale skłaniać do refleksji jak mamy postępować, aby także w przyszłości odeprzeć zagrożenie dla niepodległości Polski – polityka uprawiana przez Federację Rosyjską nie pozostawia złudzeń, że takie zagrożenie jest realne. Próby odbudowy rosyjskiego imperium, co dziś widzimy na Ukrainie, czego obawiają się państwa nadbałtyckie i co może dotknąć Polskę każą poważnie myśleć o przygotowaniu obrony naszego kraju.
W niedzielę odbył się w stolicy protest przeciwko noszeniu maseczek oraz ograniczeniom związanym z pandemią koronawirusa. Uczestnicy mieli transparenty z napisami m.in. "Stop dyktaturze maseczek", "Zakończyć pandemię", "Zdrada plus". Demonstrujący przeszli z placu Zamkowego pod Sejm.
Klucz do tego, czy Białoruś uzyska suwerenność, czy być może jakąś ograniczoną suwerenność, leży w Rosji - uważa poseł PiS Przemysław Czarnek. Według niego słabością ruchu wyzwoleńczego na Białorusi jest to, że nie ma on lidera.
- Dmitrij Trenin, znany rosyjski ekspert ds. międzynarodowych jest zdania, że ostatnie wydarzenia na Białorusi i rola, którą odgrywa Warszawa udowadnia, że Polska jest regionalną siłą - informuje na Twitterze ekspert ds. Rosji i postsowieckiego wschodu, a także publicysta m.in portalu Tysol.pl Marek Budzisz.
Na Białorusi trwają brutalnie tłumione przez milicję demonstracje po, jak twierdzi opozycja, sfałszowanych wyborach prezydenckich. Łukaszenka i Putin zapewniają o wzajemnym wsparciu. Łukaszenka twierdzi, że inspiracje obecnych wydarzeń, mają swoje źródło m.in. w Warszawie. A w rosyjskiej telewzji takie obrazy...
Tysiące uczestników niedzielnego marszu wolności w Mińsku idzie na Plac Niepodległości, gdzie mieszczą się budynki administracji rządowej Białorusi. Domagają się odejścia prezydenta Alaksandra Łukaszenki i wypuszczenia z aresztów uczestników wcześniejszych protestów powyborczych. Prawdziwe obrazki z miasta pokazała nawet reżimowa białoruska telewizja.
Obrazki z protestów na Zachodzie dostępne są w internecie w znacznej ilości. Spalone samochody, złupione sklepy, przemoc. W Polsce profanacje i plucie na dziennikarzy. A na Białorusi?
Chodzi o głosowanie opozycji ws. podniesienia pensji dla posłów i urzędników. Przypomnijmy, że posłowie Koalicji Obywatelskiej w znacznym procencie poparli projekt podwyżek.
"Drugie życie łajdaka. Jerzy Urban: kiedyś – twarz stanu wojennego, dziś – król internetu" - to najnowszy okładkowy temat tygodnika "Newsweek". Jeden z głównych autorów propagandy państwowej i cenzury PRL, staje się dzisiaj za sprawą lewicowego tygodnika kimś w rodzaju medialnego celebryty? Internet zatrząsł się z oburzenia.
W ramach obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej w niedzielę bp Romuald Kamiński poświęcił w Radzyminie spiżową figurę Matki Bożej Łaskawej - patronki Warszawy i Strażniczki Polski, która stanęła przy trasie S8, obok wznoszonego sanktuarium świętego Jana Pawła II.
W dniach 14-31 sierpnia celebrujemy 40. rocznicę Sierpnia'80. Zdaje się, że "Newsweek" postanowił uczcić wydarzenie w dość swoisty sposób.
Polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna Anna Popek w mocnym wpisie na Instagramie skrytykowała zachowanie pro-aborcyjnych celebrytów.
Niemiecki "Bild" donosi o kolejnym ruchu koncernów w sprawie poprawności politycznej. Tym razem chodzi o Knorra.
Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy ludzi zebrało się już pod pomnikiem Miasta Bohatera w centrum Mińska. Uczestnicy marszu wolności domagają się uczciwych wyborów i zmiany władzy w kraju.
Młodszy brat prezydenta Donalda Trumpa, Robert , zmarł w sobotę w nowojorskim szpitalu w wieku 71 lat - poinformował prezydent w opublikowanym oświadczeniu. Przyczyny zgonu nie ujawniono.