Sierpień jest miesiącem w polskiej historii obfitującym w ważne historyczne wydarzenia. Trzy z nich – Powstanie Warszawskie, Bitwa Warszawska i narodziny Solidarności – zajmują w sercach Polaków szczególne znaczenie. To im właśnie im Jan Pietrzak poświęcił cykl najbliższych koncertów.
Świat jest w szoku: włoska bokserka przerwała walkę z Imanem Khelifem z Algierii, twierdząc, że walka była niesprawiedliwa. Khelif ma być bowiem mężczyzną i transseksualistą. Tak twierdzą media, stające po stronie Włoszki. Ta sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana.
– Kiedy powstało Muzeum Powstania Warszawskiego, wielu przedstawicieli elit niemieckich było sceptycznych. Wskazywali na rzekomy nacjonalizm powstańców, nie podobała im się zbyt duża – w ich przekonaniu – gloryfikacja udziału młodzieży w walkach. To pokazuje ich problem w rozumieniu naszej historii – mówi Mateusz Fałkowski w rozmowie z Jakubem Pacanem.
„Zakończyła się operacja wymiany więźniów, dzięki której Rosję opuścili bohaterowie rosyjskiej opozycji oraz obywatele państw NATO. Akcja była możliwa dzięki zaangażowaniu naszego państwa, dziękuję prezydentowi i służbom za wzorową współpracę” – oświadczył premier Donald Tusk.
Zapadł wyrok w sprawie zawieszonej kajakarki Doroty Borowskiej. Wykluczenie polskiej kajakarki zostało podtrzymane. Oznacza to, że polska zawodniczka nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.
Nie milkną echa walki włoszki Angeli Carini, która poddała walkę z Imane Khelif z Algierii. „Kolejny żenujący pokaz na olimpiadzie, który nie ma nic wspólnego z duchem sportu i fair play” – twierdzi były premier Mateusz Morawiecki.
Joanna Scheuring-Wielgus pozostanie bezkarna za zakłócenie Mszy św. w Toruniu. Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratora generalnego.
"Angela Carini słusznie postępowała zgodnie ze swoim instynktem i priorytetowo traktowała bezpieczeństwo fizyczne" – pisze o włoskiej pięściarce Specjalna Sprawozdawca ONZ ds. przemocy wobec kobiet i dziewcząt Reem Alsalem.
Skandal wizowy w Niemczech dotyczący przede wszystkim Afgańczyków się nasila. Są nowe oskarżenia
O godz. 17, jak co roku, w godzinę „W” zawyły syreny alarmowe. Na stołecznych ulicach zatrzymały się samochody, a mieszkańcy Warszawy stanęli na baczność, niektórzy odpalili race i w milczeniu oddali hołd Powstańcom Warszawskim.
Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie, windsurferka Zofia Klepacka dołącza do Telewizji Republika.
Policjanci z rypińskiej jednostki prowadzą poszukiwania 30-latki, która w dniu 6 lipca 2024 roku wyszła z domu w miejscowości Lisiny, gm. Rogowo i do chwili obecnej nie powróciła, jak również nie nawiązała kontaktu z rodziną. Osoba, która pomoże odnaleźć zaginioną 30-latkę, będzie mogła liczyć na wysoką nagrodę finansową.
Włoszka Angela Carini poddała walkę na igrzyskach olimpijskich w Paryżu po 46 sekundach.
Do kuriozalnej sytuacji doszło w Warszawie, gdzie tuż przed obchodami 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zamalowano specjalnie na tę okazję przygotowany mural. Ratusz przeprasza „za pomyłkę”.
Telewizja Polska poinformowała w czwartek, że Przemysław Babiarz wraca do komentowania igrzysk olimpijskich w Paryżu. Powrót komentatora nastąpi w najbliższy piątek przy okazji transmisji zawodów lekkoatletycznych.
Agata Puścikowska w 80. rocznicę powstania warszawskiego wraca do zapomnianych bohaterów tamtych dni: sióstr zakonnych, księży, zakonników. Niewiele mówi się o roli duchownych podczas powstania, a przecież ich heroiczna postawa i oddanie sprawie zasługuje na najwyższe uznanie. Książka Agaty Puścikowskiej przypomina ich historie i przywraca należną im pamięć.
Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek przegrała w półfinale turnieju olimpijskiego na kortach ziemnych w Paryżu z Chinką Qinwen Zheng 2:6, 5:7. W wywiadzie po meczu Polska zaczęła płakać.
Już dziś, podczas Marszu Powstania Warszawskiego w Warszawie, zbierane będą podpisy popierające projekt referendum ws. Zielonego Ładu zaproponowany przez Solidarność!
W czwartek rano Przemysław Babiarz spotkał się z prezesem TVP Tomaszem Sygutem oraz dyrektorem TVP Sport Jakubem Kwiatkowskim w siedzibie TVP przy ulicy Woronicza. Według dziennika „Fakt” podczas spotkania zapadła decyzja o przywróceniu dziennikarza do pracy.
„80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji na Patelni przy metrze Centrum pojawił się wyjątkowy mural. Przechodzicie akurat obok? Zatrzymajcie się na chwilę i przyjrzyjcie się dokładnie” – napisano na profilu warszawskiego ratusza 17 lipca. Niestety, warszawiacy nie zobaczą muralu.