Zwyciężyliśmy, chociaż myślę, że do języka polskiego i języka polskiej polityki wejdzie to sformułowanie "na żyletki" - powiedział kandydat KO Rafał Trzaskowski po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów na prezydenta. Dodał, że od początku mówił, że każdy głos będzie się liczył i że będzie bardzo blisko.
Rachel Hall i Rachel Keenan z redakcji „The Guardian” przeprowadziły śledztwo, by sprawdzić, na ile prawdziwe są informacje zawarte w trendujących filmach na TikToku o zdrowiu psychicznym. Okazało się, że wyniki są niepokojące. Ponad połowa z popularnych nagrań zawierała błędne lub wprowadzające w błąd treści. Często wykorzystywano fachową terminologię bez zrozumienia jej znaczenia, obiecywano natychmiastowe efekty i przedstawiano niesprawdzone stwierdzenia jako fakty.
W niedzielę o godz. 21 zakończyło się głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich w Polsce. Są wyniki exit poll pracowni Ipsos oraz Ogólnopolskiej Grupy Badawczej. Wynika z nich, że Rafał Trzaskowski wygrał z Karolem Nawrockim.
Wybory to czas skupienia, powagi i obywatelskiego obowiązku. Jednak w jednym z lokali wyborczych w Wielkopolsce emocje sięgnęły zupełnie innego poziomu. W Krępsku, niewielkiej miejscowości w gminie Szydłowo, miało miejsce wydarzenie, które z pewnością zapisze się w lokalnej historii.
Wypadek na festynie z okazji Dnia Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu – koń wpadł w tłum. Jedno z dzieci trafiło do szpitala.
Policjanci z Ciechanowa w niedzielę nad ranem odnaleźli 15-letnią Liliannę z Opinogóry Dolnej (Mazowieckie), która zaginęła w piątek i od tego czasu była poszukiwana. Okazało się, że dziewczynka przebywała u znajomych. Cała i zdrowa trafiła już pod opiekę rodziny.
Frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich na godz. 17 wyniosła 54,91 proc. – poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza.
Geert Wilders, lider Partii Wolności (PVV) w Holandii, przedstawił w ostatnich dnia roku rygorystyczny plan, który ma na celu ukrócenie dotychczasowej polityki azylowej. Plan ten jest odpowiedzią na jego wcześniejsze deklaracje o wprowadzeniu najsurowszej polityki imigracyjnej w historii. Podłożem zaostrzenia polityki azylowej w Holandii jest niezadowolenie z rządu pod wodzą premiera Dicka Schoofa, w którym PVV ma decydujący wkład.
30 maja b.r. Sąd Rejonowy w Zabrzu ogłosił wyrok w procesie przeciwko red. Przemysławowi Jaraszowi, dziennikarzowi śledczemu Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej. Sąd uniewinnił dziennikarza i potwierdził, że informacje zawarte w artykule „Nielegalne papierosy” były prawdziwe i rzetelnie zweryfikowane, a stawiane w nim pytania prasowe były zasadne. Dziennikarza pozwała w trybie karnym z art. 212 kk Anna Sosnowska, radna klubu KO–Nowe Zabrze. CMWP SDP objęło monitoringiem tę sprawę w lutym 2025 r. CMWP SDP apelowało o umorzenie postępowania w tej sprawie oraz o uwolnienie red. Przemysława Jarasza od zarzutów związanych z profesjonalnym wykonywaniem przez niego zawodu dziennikarza.
W gorącej atmosferze przedwyborczej Grafzero vlog literacki o jednej z najlepszych japońskich animacji ostatnich lat. Serial anime "Attack on Titan" (Atack Tytanów) to opowieść o dziwnym w świecie, w którym ludzie stawić muszą czoła monstrualnym potworom.
„Pomaganie uszczęśliwia” – takie motto przyświecało sekcie Colonia Dignidad, założonej przez niemieckiego pedofila Paula Schäfera na poczatku lat 60. XX w. w Chile. Schäfer przez kilka dekad wykorzystywał seksualnie chłopców zarówno niemieckich jak i chilijskich. Jak wynika z danych opublikowanych przez Bundestag, Niemcy do listopada ub. r. wypłaciły ofiarom pedofila i sadysty odszkodowanie w wysokości 1,89 mln. euro. A to jeszcze nie koniec.
W wieku zaledwie 31 lat zmarł Łukasz Świstowski, funkcjonariusz Straży Granicznej pełniący służbę na warszawskim lotnisku Okęcie. Smutną wiadomość przekazał Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy Nadwiślańskim Oddziale SG.
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zagłosowali w niedzielę po południu w Krakowie w drugiej turze wyborów prezydenckich. „Prezydentowi Rzeczypospolitej potrzebny jest silny mandat, ten silny mandat dają mu wyborcy” - powiedział Andrzej Duda po oddaniu głosu.
Brytyjskie media obiegła zaskakująca wiadomość – książę Harry ma rozważać zmianę nazwiska. O sprawie informuje "Daily Mail".
W Krynicy Morskiej (woj. pomorskie) do godz. 12 swój głos w wyborach prezydenckich oddało już 55,12 proc. uprawnionych do głosowania. To najwyższy wynik w całej Polsce.
Najmłodszy syn księcia Williama i księżnej Kate, książę Louis, odkrył w sobie nową pasję - naukę gry na perkusji. Dla pięcioletniego księcia to ekscytujące zajęcie, ale dla jego rodziny bywa... sporym wyzwaniem. William opowiedział o tym z charakterystycznym humorem: „Mój najmłodszy uczy się gry na perkusji, dlatego całe życie spędzam z palcami w uszach” - wyznał w rozmowie cytowanej przez Daily Mail.
Iga Świątek ponownie udowodniła, że potrafi grać z ogromną determinacją i opanowaniem. W meczu o ćwierćfinał Roland Garros 2025 zmierzyła się z Jeleną Rybakiną. Choć spotkanie zaczęło się fatalnie – Polka przegrała pierwszego seta aż 1:6 – nie straciła wiary w zwycięstwo i w kolejnych partiach wróciła do gry z pełną mocą.
Tragedia w krakowskim lokalu wyborczym – 75-latek zasłabł w kolejce i mimo reanimacji zmarł w drodze do szpitala.
W nocy z soboty na niedzielę w szpitalu Marienkrankenhaus w Hamburgu doszło do tragicznego pożaru. Zginęli trzej starsi mężczyźni, a ponad trzydzieści osób zostało rannych. Wciąż trwa dochodzenie w sprawie przyczyny tragedii.
Rosyjskie rakiety zaatakowały w niedzielę jedną z jednostek szkoleniowych ukraińskiej armii. W efekcie zginęło 12 osób, a ponad 60 jest rannych. Informację przekazały wojska lądowe Sił Zbrojnych Ukrainy, nie Nie podano jednak, gdzie dokładnie doszło do masakry.