Nie żyje amerykański piosenkarz i autor tekstów, Jimmy Buffett. Znany z piosenki "Margaritaville". Miał 76 lat.
W Warszawie, w niedzielę, doszło uszkodzenia sieci trakcyjnej. Występują poważne utrudnienia w ruchu pociągów. Jak powiedział PAP rzecznik prasowy PKP PLK Karol Jakubowski - normalny ruch rozkładowy powinien zostać przywrócony około południa.
Sześciu cudzoziemców próbowało w sobotę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski, byli to obywatele Czadu i Konga – podała Straż Graniczna w raporcie z minionej doby.
Kanclerz Olaf Scholz (SPD) doznał kontuzji podczas joggingu i „nie czuje się zbyt dobrze” – podał w sobotę portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND). W związku z wypadkiem sportowym kanclerz odwołał udział w zaplanowanym na niedzielę spotkaniu w związku z trwającą w Hesji kampanią wyborczą.
1 września 1939 roku Niemcy napadli na Polskę i rozpoczęła się II Wojna Światowa. Cały świat do dziś leczy rany po niemieckim bestialstwie tamtego okresu. Jak skomentował rocznicę wybuchu wojny kanclerz Niemiec Olaf Scholz?
Odtwarzamy jednostki wojskowe i powołujemy nowe; unowocześniamy armię i zwiększamy jej liczebność - mówił w sobotę w Lublinie szef MON Mariusz Błaszczak. "Wychodzimy z założenia, że każdy skrawek polskiej ziemi ma być broniony" – akcentował.
Napaść III Rzeszy na Polskę była nie tylko początkiem najtragiczniejszej wojny w XX wieku, wojny jak się miało okazać o zasięgu globalnym. Dzień 1 września 1939 roku stał się również początkiem, szczególnie bolesnym dla Polski, końca pewnego świata.
Policja szuka sprawców dramatycznego incydentu, do jakiego doszło na ulicach Lublina w piątek, 1 września przy ul. Lubartowskiej. Dwóch nastolatków (w wieku prawdopodobnie ok. 17 lat) bez skrupułów wepchnęło bezdomnego mężczyznę pod nadjeżdżający trolejbus. O szczegółach donosi portal lublin112.pl.
Plotki ws. Harry'ego i Meghan w ostatnich miesiącach przybrały na sile. Książęca para według doniesień brytyjskich mediów coraz rzadziej widywana jest razem. Ma również nie dogadywać się w codziennym życiu, co rodzi spekulacje, czy przypadkiem nie dojdzie do rozwodu.
Do kolizji z udziałem rowerzysty, który wtargnął na przejście do pieszych, doszło w sobotę po południu w miejscowości Lutogniew k. Krotoszyna. Samochodem kierowała minister zdrowia Katarzyna Sójka – informacje potwierdził PAP rzecznik wielkopolskiej policji.
Aktor Andrzej Chyra w czasie czwartkowego Tour de Konstytucja wypowiedział się ws. wyborów parlamentarnych. Przy okazji uderzył w polskie służby graniczne, mówiąc, chociażby, że wojsko przerzuca przez drut kolczasty dzieci na Białoruś. Do jego słów odniosła się porucznik Anna Michalska, z którą skontaktowali się dziennikarze portalu Niezalezna.pl.
Media obiegła informacja o śmierci Piotra Zalewskiego, który był lokalnym działaczem charytatywnym z Koszalina. Wiadomość ta wstrząsnęła mieszkańcami miasta.
W sobotę, w rejonie grani Tatr, pomiędzy Szpiglasową Przełęczą a Wrotami Chałubińskiego turysta spadł w przepaść około 150 – 200 m. Zginął na miejscu – poinformował ratownik TOPR Adam Marasek.
Piotr Polk, aktor znany m.in. z serialu "Ojciec Mateusz" podzielił się dramatycznym wyznaniem. Okazuje się, że jeszcze dwa lata temu cierpiał z powodu poważnej choroby nerek.
Donald Tusk zmusił Polaków do dłuższej pracy – przypominał premier Mateusz Morawiecki w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych w sobotę rano. I zarzucił Tuskowi, że „kręci w sprawie wieku emerytalnego”.
W Barcicach Górnych niedaleko Nowego Sącza doszło do dramatycznego wypadku. Auto w pewnej chwili wypadło z jezdni i zderzyło się z jadącym pociągiem.
Sześć boksów wypełnionych ubraniami płonie wewnątrz hali w Wólce Kosowskiej koło Warszawy; trwa ewakuacja, na miejsce docierają kolejne zastępy straży pożarnej.
W mieście Einbeck w Dolnej Saksonii mężczyzna zrzucił z mostu 10-letniego chłopca z Ukrainy. Niemiecka prokuratura wszczęła śledztwo ws. usiłowania zabójstwa.
Prawo i Sprawiedliwość prezentuje w sobotę listy wyborcze w poszczególnych okręgach.
- Polski śmigłowiec wojskowy Mi-24 przekroczył granicę państwową na bardzo niskiej wysokości, wleciał na głębokość 1200 metrów na terytorium Białorusi, a następnie zawrócił - stwierdziły 1 września służby graniczne Białorusi.