– Wkrótce państwa członkowskie nie będą miały nic do powiedzenia, a administracja europejska z góry będzie narzucała, kto gdzie może rządzić – ostrzegał w Parlamencie Europejskim eurodeputowany EKR Patryk Jaki podczas debaty na temat stanu negocjacji między Komisją Europejską a rządem Węgier, dotyczących tzw. mechanizmu warunkowości oraz planu odbudowy i zwiększania odporności.
W niedzielę rozpoczęły się piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Aktywista LGBT Bart Staszewski zapowiedział bojkot wydarzenia. Internauci wytknęli mu hipokryzję.
Kancelaria Prezydenta RP poinformowała w oficjalnym komunikacie we wtorek rano, że po eksplozji rakiety w Przewodowie doszło do telefonicznej próby oszustwa prezydenta Andrzeja Dudy.
– W ramach programu „Mój Prąd” podnosimy od 15 grudnia br. poziom dofinansowania dla instalacji PV do 6 tys. zł – zapowiedziała we wtorek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że osiągalny jest cel 50 GW w odnawialnych źródłach energii w 2030 r.
„Super Express” informuje, że Maciej Kurzajewski złożył doniesienie na policję na swoją byłą żonę, Paulinę Smaszcz. Informacje w rozmowie z tabloidem potwierdził sam Kurzajewski.
Sąd okręgowy w Warszawie skazał we wtorek Tomasza U., kierowcę miejskiego autobusu, na 7 lat pozbawienia wolności za spowodowanie śmiertelnego wypadku na moście Grota-Roweckiego. Mężczyzna ma też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok jest nieprawomocny.
Dziennik „Washington Post” informuje we wtorek, że dziennikarz James LaPorta, który dostarczył informacje do depeszy nt. eksplozji rakiety w Przewodowie, został zwolniony.
Już od 1 grudnia bieżącego roku serwis społecznościowy Facebook wprowadzi istotne zmiany dla użytkowników dotyczące informacji, które będą wyświetlać się na ich profilach.
Obradujące w Madrycie Zgromadzenie Parlamentarne NATO przyjęło w poniedziałek rezolucję, w której wzywa państwa członkowskie Sojuszu do „jasnego ogłoszenia, że państwo rosyjskie pod obecnym reżimem jest państwem terrorystycznym”. Podobną uchwałę podjęło wcześniej Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy.
– Należy zrobić wszystko, żeby o te pieniądze walczyć; to jest w naszym głęboko rozumianym interesie – powiedział w poniedziałek minister ds. europejskich RP Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do pytania o to, na jakim etapie jest sprawa pieniędzy z KPO.
Rosyjski dziennik „Kommiersant” zabrał głos nt. niewpuszczenia przez Polskę szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa na szczyt OBWE w Łodzi.
W jaki sposób estetyka postmodernizmu przenikła do świata polityki, kapitalizmu i relacji społecznych? Czy postmodernizm powinien mieć prawo do szydzenia z religii, kwestionowania pism świętych i moralnego autorytetu w islamie i chrześcijaństwie? Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza do udziału w dyskusji pod tytułem „Postmodernim: dobry czy zły?” z cyklu „Napięcia kulturowe”.
Mianowanie Andrija Melnyka na wiceszefa MSZ Ukrainy to suwerenna decyzja ukraińskich władz – ocenił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Dodał, że strona polska nie formułowała not protestacyjnych w tej sprawie.
Brak odpowiedzi liderów politycznych na problemy w zarządzie województwa, brak wsparcia w niektórych kwestiach to – jak powiedział marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski – ostateczne powody jego przystąpienia do Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski!”.
Jak informuje portal TVP Info, sąd podjął decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie, którą prokurator Ewa Wrzosek złożyła przeciwko redaktorowi naczelnemu tvp.info Samuelowi Pereirze.
Sąd w RPA zdecydował w poniedziałek o warunkowym zwolnieniu Janusza Walusia, polskiego imigranta, który spędził w południowoafrykańskim więzieniu niemal 30 lat za zabójstwo w 1993 roku komunistycznego działacza ruchu zwalczającego apartheid Chrisa Haniego.
„Jesteśmy przekonani o uczciwości Maćka i czekamy na rozstrzygnięcie sprawy” – głosi komunikat opublikowany przez Kanał Sportowy na Twitterze.
Wirtualna Polska informuje w poniedziałek, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie znane postacie ze świata polskiej piłki nożnej – wiceprezesa PZPN Jakuba T. oraz byłego sekretarza generalnego związku, a obecnie szefa Kanału Sportowego Macieja S.
Od czasu wybuchu wojny na Ukrainie Niemcy nie mają dobrej prasy, co wiąże się zarówno z katastrofą ich polityki wschodniej, jak i ambiwalentną postawą wobec stron konfliktu. Licznie zapowiadane „przełomy” w tej polityce nie znalazły w większości odzwierciedlenia w świecie realnym.
Marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski zachował się bez jakiejkolwiek krzty klasy politycznej i brak mu odwagi cywilnej, by powiedzieć wprost o powodach, dla których zmienia stronę polityczną - mówił PAP sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski po decyzji marszałka o odejściu z PiS.