Portugalskie media chwalą postawę Polski. „Wywierali presję na Niemcy”

Polska w dużym stopniu przyczyniła się do wywarcia presji na Niemcy w kwestii przekazania Ukrainie czołgów Leopard, twierdzą w środę portugalskie media. Zaznaczają, że Warszawa jest jednym z najwierniejszych sprzymierzeńców Kijowa walczącego z rosyjską inwazją.
 Portugalskie media chwalą postawę Polski. „Wywierali presję na Niemcy”

Zgoda Berlina może być punktem zwrotnym wojny na Ukrainie, przechylając jej szale na korzyść Kijowa, zauważają portugalscy komentatorzy.

Stojąca na czele największych sprzymierzeńców Ukrainy Polska w sposób zdeterminowany zabiegała w Berlinie o wysyłkę Leopardów dla zaatakowanego przez Rosję kraju

– dodaje telewizja CNN Portugal. Stacja zauważa, że dla położonej w bezpośrednim sąsiedztwie konfliktu Polski korzyścią jest możliwie jak najszybsze odsunięcie go od swoich granic wojny.

Warszawa nie tylko koordynowała działania koalicji państw zabiegających o czołgi Leopard dla Ukrainy, ale również zadeklarowała, że polscy czołgiści przeszkolą w obsłudze tych maszyn żołnierzy ukraińskich – zaznacza CNN Portugal.

Chwiejna postawa Macrona

Z kolei dziennikarze telewizji RTP i SIC Noticias odnotowują, że wahaniom kanclerza Niemiec Olafa Scholza w sprawie Leopardów towarzyszyła chwiejna postawa prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Komentatorzy RTP zastanawiają się czy dystans Niemiec wobec skierowania czołgów dla wojsk ukraińskich nie wynika z obawy Berlina o pogorszenie relacji z Moskwą. “Prędzej czy później władze Unii Europejskiej będą musiały je przecież uporządkować”, dywaguje portugalska telewizja.

Publiczna stacja, twierdząc, że Leopardy przyczynią się do dalszego wypychania Rosji z terytorium Ukrainy zastanawia się, czy ofensywa wojsk tego kraju zatrzyma się na granicach obu państw oraz pyta retorycznie czy Kijów nie będzie mieć pokusy, aby kontynuować posuwanie się swoich wojsk w głąb terytorium Rosji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Kadyrow grzmi nt. Polski na Telegramie. Kuriozalne słowa o satanizmie i... Śląsku Wiadomości
Kadyrow grzmi nt. Polski na Telegramie. Kuriozalne słowa o satanizmie i... Śląsku

Podległy Rosji przywódca Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow najnowszy wpis na Telegramie poświęcił Polsce.

Czeska policja poszukuje podejrzanego o zabójstwo kobiety. Może przebywać w Polsce Wiadomości
Czeska policja poszukuje podejrzanego o zabójstwo kobiety. Może przebywać w Polsce

Prascy śledczy poszukują 42-letniego Petra Krausa podejrzewanego o zabójstwo kobiety, do którego doszło w czeskiej Pradze. Mężczyzna może przebywać na terenie Polski. Jest niebezpieczny i może być uzbrojony.

OKO.press: „UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO” Wiadomości
OKO.press: „UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO”

Portal OKO.press informuje we wtorkowej publikacji, że Polska nie może obecnie liczyć nie tylko na pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, ale na praktycznie żadne fundusze z budżetu Unii Europejskiej. Według urzędników z Brukseli Polska nie spełnia kryterium dotyczącego Karty Praw Podstawowych UE. O sprawie informuje również RMF FM.

„To nie jest dobra wiadomość”. Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji Wiadomości
„To nie jest dobra wiadomość”. Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji

„W obliczu wojny na Ukrainie Kreml nakazuje ogólnokrajowy remont schronów przeciwbombowych” – pisze na łamach „The Moscow Times” Piotr Kozłow. „The Moscow Times” był darmowym dziennikiem, który w wersji papierowej funkcjonował do 2017 roku. Obecnie w formie elektronicznej jest prowadzony przez redakcję, która została przeniesiona do Amsterdamu.

Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. „Top Model” Wiadomości
Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. „Top Model”

W rozmowie z Jastrząb Post Edward Miszczak został zapytany o popularny program TVN „Top Model”. Czy podobny format ruszy niebawem w Polsacie?

Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych? Wiadomości
Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych?

Kilka dni temu Media Narodowe zostały usunięte z platformy Youtube. Tymczasem Telewizja Media Narodowe Prosta Spółka Akcyjna złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nadawanie w sieciach kablowych programu „TVMN”. -To ideowa kontynuacja internetowej telewizji „Media Narodowe”, ale jednocześnie zupełnie nowy produkt na rynku medialnym – mówi Piotr Barełkowski, członek zarządu spółki.

Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos Wiadomości
Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos

Thomas Thurnbichler przed kamerami ogłosił, że Kamil Stoch nie poleci do USA na zawody Pucharu Świata. Skoczek z Zębu zostanie w domu, aby odpocząć. Głos w sprawie zabrał Apoloniusz Tajner.

Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres” Wiadomości
Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres”

Minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk był gościem „Graffiti” w Polsat News.

„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy Wiadomości
„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy

– Polska 2050 i PSL chcą stworzyć wspólną listę spraw do załatwienia przez przyszły rząd po przejęciu władzy – zapowiedział we wtorek Szymon Hołownia na konferencji z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. – To pierwszy krok w naszej długiej i owocnej współpracy – dodał.

Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu” Wiadomości
Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu”

Ukraińska straż graniczna oświadczyła we wtorek, że jej funkcjonariusze zestrzelili nad Bachmutem w obwodzie donieckim rosyjski samolot szturmowy Su-25. Nie jest znany los pilota maszyny – informują pogranicznicy w oświadczeniu na serwisie Telegram.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe