„Jedna poprawka w PE kosztowała 50 tys. euro”. Tarczyński przedstawia nowe informacje nt. afery korupcyjnej w PE

Na środowej konferencji prasowej w Sejmie posłowie PiS Rafał Bochenek oraz Kacper Płażyński oraz europoseł PiS Dominik Tarczyński zdradzili nowe informacje nt. afery korupcyjnej w Parlamencie Europejskim oraz zapowiedzieli, że będzie jej poświęcone środowe posiedzenie Komisji ds. UE.
Konferencja prasowa posłów PiS „Jedna poprawka w PE kosztowała 50 tys. euro”. Tarczyński przedstawia nowe informacje nt. afery korupcyjnej w PE
Konferencja prasowa posłów PiS / screen YT - Telewizja Republika

Rzecznik PiS Rafał Bochenek zapowiedział, że temat korupcji w PE zostanie poruszony podczas środowego posiedzenia komisji ds. UE. – Unia Europejska i jej instytucje, które powinny być wzorem dla państw członkowskich, jeśli chodzi o jawność i transparentność podejmowania decyzji, (…) dzisiaj jest tego smutnym zaprzeczeniem – podkreślił rzecznik PiS.

Zwrócił też uwagę, że politycy uwikłani w aferę łapówkarską „podejmowali skrajnie niekorzystne decyzje dla Polski”.

Przewodniczący sejmowej komisji ds. UE Kacper Płażyński przekonywał, że afera w PE to jest sprawa, której „nie można zamieść pod dywan, jak to było z aferą «Liberation»”. Zapowiedział, że na posiedzeniu komisji będzie dziennikarz „Liberation”, który tę sprawę opisał, a także inne afery w instytucjach unijnych.

„Jedna poprawka w Parlamencie Europejskim kosztowała 50 tys. euro”

Europoseł Dominik Tarczyński, powołując się na „doniesienia medialne”, ujawnił, że jedna poprawka w Parlamencie Europejskim kosztowała 50 tys. euro.

W przypadku Maroka to było 147 poprawek – 7 milionów 350 tysięcy euro jest poszukiwanych przez służby

– mówił. Dodał, że w instytucjach unijnych za pieniądze podejmowane były działania „pro-Maroko czy Katar, ale też anty-Algieria”, natomiast „jedno spotkanie konsultacyjne kosztowało 250 tysięcy euro”.

Chciałem tutaj zapytać panią senator Sekułę z Platformy, kim jest dla niej Jalal Bensaid, jej asystent, pochodzenia marokańskiego, który był w bardzo bliskich kontaktach z ambasadorem Maroka w Polsce? Ten człowiek jest nadal jej asystentem

– powiedział Tarczyński.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
„Casus Belli - Po co komu ta wojna?”. Filmowe spotkanie Klubu Publicystyki Kulturalnej SDP Wiadomości
„Casus Belli - Po co komu ta wojna?”. Filmowe spotkanie Klubu Publicystyki Kulturalnej SDP

Filmowe spotkanie Klubu Publicystyki Kulturalnej SDP. Gośćmi będą Michał Orzechowski i Maciej Maciejewski

Polska była atakowana pieniądzem rosyjskim, a wykonawcy byli w PE Wiadomości
"Polska była atakowana pieniądzem rosyjskim, a wykonawcy byli w PE"

Polska była atakowana pieniądzem rosyjskim - taka jest moja teza, a wykonawcy byli w Parlamencie Europejskim, pełnili funkcje europosłów - powiedział we wtorek europoseł PiS Tomasz Poręba. Myślę, że wcześniej, czy później to zostanie udowodnione - dodał.

Senat za nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym. 14 poprawek Wiadomości
Senat za nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym. 14 poprawek

Senat przyjął we wtorek późnym wieczorem nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym; wniósł do niej rekomendowane uprzednio przez senackie komisje14 poprawek, które znacząco przekształcają przepisy noweli.

Kobieta z bliznami, odzież uciskająca genitalia. Popularna gra The Sims z elementami transgender [FOTO] Wiadomości
Kobieta z bliznami, odzież uciskająca genitalia. Popularna gra "The Sims" z elementami transgender [FOTO]

Popularna gra symulacyjna "The Sims" wprowadziła uaktualnienie z elementami, które sprawiają wrażenie promocji postaw transseksualnych. Gra jest popularna wśród młodzieży.

USA: Biały Dom nie potwierdza wizyty Bidena w Polsce Wiadomości
USA: Biały Dom nie potwierdza wizyty Bidena w Polsce

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby odmówił we wtorek potwierdzenia, że prezydent Joe Biden odbędzie podróż do Polski. Nie odpowiedział też, czy "nie" Bidena dla dostaw myśliwców F-16 dla Ukrainy oznacza też brak zgody na wysłanie samolotów przez sojuszników.

Awaria terminali płatniczych w całej Polsce Wiadomości
Awaria terminali płatniczych w całej Polsce

Jak podaje portal Businessinsider, w poniedziałek wieczorem media społecznościowe zalała fala informacje dot. niemożnością płacenia terminali w sklepach. W wielu miejscach można płacić tylko gotówką. Informację o awarii potwierdza jeden z największych dostawców terminali w Polsce, firma PolCard.

Koniec ery najsłynniejszego samolotu pasażerskiego. Oddano do użytku ostatni egzemplarz Wiadomości
Koniec ery najsłynniejszego samolotu pasażerskiego. Oddano do użytku ostatni egzemplarz

Zakończyła się produkcja legendarnego Jumbo Jeta - ostatni Boeing 747 został oddany do użytku i będzie używany przez przewoźnika Atlas Air. "Oznacza to koniec ery, w której pierwszy w historii Jumbo Jet rządził w przestworzach" - informuje we wtorek agencja Reutera. Producenci zapowiadają, że 747 będzie jeszcze latać przez całe dziesięciolecia.

Trzy postacie z tytułem Człowieka Roku tygodnika „Wprost”, w tym... minister Mariusz Błaszczak Wiadomości
Trzy postacie z tytułem Człowieka Roku tygodnika „Wprost”, w tym... minister Mariusz Błaszczak

31 stycznia Tygodnik „Wprost” przyznał nagrodę Człowieka Roku. Zaszczytny tytuł otrzymał minister Obrony Narodowej i wicepremier Mariusz Błaszczak. Honorowym tytułem Człowieka Roku zostali uhonorowani prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, oraz Sekretarz Stanu USA Antony Blinken. 

Z. Kuźmiuk: Jakiego rodzaju „haki” Rosjanie mają na polityków PO? Wiadomości
Z. Kuźmiuk: Jakiego rodzaju „haki” Rosjanie mają na polityków PO?

Po skandalicznej wypowiedzi europosła Radosława Sikorskiego w radiu Zet, że Polska rozważała udział w rozbiorze Ukrainy, wydawało się przez parę godzin, że Platforma się od niej odetnie, a jej autora spotkają partyjne sankcje.

Jarosław Kaczyński przyjął ofertę Sikorskiego. Prezes PiS dokonał wpłaty 50 tys. zł Wiadomości
Jarosław Kaczyński przyjął ofertę Sikorskiego. Prezes PiS dokonał wpłaty 50 tys. zł

Ukraina walczy o swoją niepodległość i wolność, ale również o nasze bezpieczeństwo. Wspieramy ją i będziemy wspierać. Skoro wpłata na fundusz wsparcia Sił Zbrojnych Ukrainy zamyka mój kontrowersyjny spór z Radosławem Sikorskim, czynię to z satysfakcją - poinformował PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe