Prezydent Andrzej Duda odwiedził we Wszystkich Świętych grób Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu w Krakowie. Jak zaznaczył prezydent, modlitwa i chwila zadumy przy grobie pary prezydenckiej są dla niego ważne, dlatego stara się być tam jak najczęściej.
Jak donoszą niemieckie media, Claudia Roth – komisarz rządu federalnego ds. kultury i mediów – uważa, że symbole chrześcijańskie na Pałacu Berlińskim nie są "kosmopolityczne" i dlatego są niestosowne. Trwają prace nad ich usunięciem.
Na początku kwietnia przewodniczący Platformy Donald Tusk, nagrał i umieścił na portalach społecznościowych filmik pokazujący wagony węglem, które wjeżdżają do Polski przez granicę z Białorusią.
We wtorek przestanie obowiązywać we Włoszech nakaz szczepień przeciw Covid-19, nałożony na pracowników służby zdrowia - ogłosił w poniedziałek rząd Giorgii Meloni. Utrzymany został obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i w domach opieki.
Caritas Achidiecezji Łódzkiej informuje, że w poniedziałek, 31 października 2022 roku w domu sióstr urszulanek w Łodzi przy ul. Obywatelskiej 60, rozległ się dzwonek informujący o otwarciu Okna życia.
Założyciel słynnej grupy Wagnera, Jewgienij Prigożyn, publicznie stwierdził, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski to... "stanowczy, pewny siebie, miły facet".
Podczas godzinnego wywiadu, przeprowadzonego w bunkrze w Kijowie, ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski nie ukrywał swojego rozczarowania Izraelem za to, że nie zajął wyraźnego stanowiska na korzyść Ukrainy wobec rosyjskiej inwazji.
Kościół katolicki 1 listopada obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Przypomina ona, że każdy wierny ma powołanie do świętości. W polskiej tradycji jest to również dzień zadumy i nawiedzania grobów bliskich.
W poniedziałek zapadł wyrok w sprawie działaczy KOD, którzy byli oskarżeni o napaść na reporterów „Magazynu Śledczego Anity Gargas”. Dziennikarze zostali zaatakowani w 2017 roku w czasie spotkania z redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej" Adamem Michnikiem.
Niemieckie służby informują o zwiększonym zasoleniu w Odrze. Brandenburgia podjęła decyzję, że wniesie do sądu skargę w kwestii rozbudowy Odry prowadzonej przez Polskę.
Ryzyko użycia przez Rosję broni atomowej staje się coraz większe. Główny komentator spraw zagranicznych dziennika „Financial Times” Gideon Rachman wymienia cztery możliwe scenariusze.
Jak poinformował w poniedziałek asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu, zmarła 68-letnia torunianka, która w czwartek wybrała się na grzyby i nie wróciła do domu. Dopiero w niedzielę, bardzo wyziębiona została odnaleziona przez przypadkową osobę spacerującą po lesie w podtoruńskim Lubiczu.
Ministerstwo spraw zagranicznych Mołdawii poinformowało w poniedziałek, że uznało przedstawiciela rosyjskiej ambasady w Kiszyniowie za persona non grata po tym, jak odłamki rosyjskiej rakiety spadły na terytorium Mołdawii.
Maciej Kurzajewski nie będzie mógł przez pewien czas prowadzić śniadaniowego programu w TVP. Chodzi o „Pytanie na śniadanie”. Prezenter podzielił się z fanami informacją o swoich najbliższych planach, które uniemożliwią mu występy w telewizji.
ONZ, Turcja i Ukraina zgodziły się w niedzielę na plan odblokowania 14 statków, które znajdują się na wodach tureckich, dzień po tym, jak Rosja zawiesiła swój udział w inicjatywie zbożowej na Morzu Czarnym, która pozwoliła na eksport żywności z ukraińskich portów – poinformowała w niedzielę agencja Reutera.
Dziennik „Sueddeutsche Zeitung” w mocnych słowach podsumował politykę kanclerza Scholza. Niemiecki polityk 4 listopada ma udać się do Pekinu. Będzie pierwszym unijnym liderem, który odwiedzi Chiny od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. „Z Chinami nie można robić interesów tak jak dotąd. Ale niemiecki kanclerz zdaje się tego nie rozumieć” – piszą dziennikarze gazety.
Serwis Downdetector informuje o poważnych problemach z Instagramem. Prawdopodobnie w grę wchodzi awaria o globalnym zasięgu.
Maciej Orłoś za pośrednictwem Twittera poinformował, że zawiesza współpracę z internetowym Radiem Nowy Świat. Każdego tygodnia prowadził w nim poranną audycję. Dziennikarz podał powód swojej decyzji.
Nikołaj Storonski, rosyjski miliarder i dyrektor generalny londyńskiego start-upu Revolut, zrzekł się rosyjskiego obywatelstwa. Okazuje się, że biznesmen zdecydowanie sprzeciwia się wydarzeniom na Ukrainie. – Wojna jest całkowicie odrażająca – mówi.
Donald Tusk odmówił debaty z Mateuszem Morawieckim, tak jak od dawna odmawia wizyty w TVP. Politycy Platformy usiłują tę niezręczną dla lidera PO sytuację racjonalizować.