Tygodnik „Wprost” w poniedziałkowych „Niedyskrecjach parlamentarnych” informuje, że w kuluarach europejskich niemieccy politycy mówią o tym, że Donald Tusk miałby otrzymać propozycję stanowiska w strukturach europejskich. Nieoficjalnie jeden z polityków PO przyznał w rozmowie z tygodnikiem, że przewodniczący jego partii przyjąłby taką propozycję.
19 września 2022 r. o godzinie 00:20 armia rosyjska przypuściła atak rakietowy na strefę przemysłową południowoukraińskiej elektrowni jądrowej w Mikołajewie – poinformował operator ukraińskich elektrowni jądrowych koncern Enerhoatom.
Prezydent USA Joe Biden oświadczył w wywiadzie dla CBS, że w przypadku „bezprecedensowego ataku Chin” na Tajwan wojska USA będą go bronić. Potwierdził też „żelazne” zaangażowanie USA na rzecz pomocy Ukrainie. Nie chciał potwierdzić, że będzie kandydował w kolejnych wyborach prezydenckich.
Niedawno w Szwecji wybory parlamentarne wygrały ugrupowania prawicowe. Oczywiście pojęcie „prawicy” w Szwecji różni się nieco od naszego wyobrażenia na ten temat, ale i tak dla Szwecji to przewrót iście kopernikański. We Włoszech 25 września wybory również, wszystko na to wskazuje, wygrają ugrupowania prawicowe. Jeśli doliczyć do tego Polskę i Węgry…
17 września otwarto kanał przez Mierzeję Wiślaną. Z miejsca wystartowała histeria opozycyjnych polityków i opozycyjnych mediów.
Nie żyje Ilona Kuśmierska-Kocyłak. O śmierci aktorki i reżyserki poinformowała rodzina.
17 września otwarto kanał przez Mierzeję Wiślaną. Od tamtej pory trwa festiwal szyderstw ze strony polityków i mediów opozycyjnych.
Poezja Johna F. Deana chwyta za gardło i pozwala zadać sobie i innym niezwykle poważne religijne pytania. A jednocześnie przywraca nadzieję w rozedrganym, zmiennym świecie.
Polska otworzyła kanał, którym statki z Elbląga mogą dotrzeć do Morza Bałtyckiego, nie przekraczając wód rosyjskich, napisał w niedzielę największy dziennik Holandii „De Telegraaf”. Gazeta cytuje w tytule artykułu słowa premiera Mateusza Morawieckiego: „Polska zrywa ostatnie kajdany zależności od Rosji".
17 września 1939 r. Związek Sowiecki zbrojnie zaatakował Polskę. W taki sposób Stalin wywiązał się z sierpniowego porozumienia z Hitlerem (pakt Ribbentrop-Mołotow). Przewidywało ono wspólną agresję na Rzeczpospolitą, podział jej terenów i docelowo likwidację państwa polskiego. Data ta jest dla Polski wyjątkowo tragiczna.
Zdaniem NATO Rosja nie zmieni scenariusza swoich działań i nadal będzie dążyła do zajęcia regionu donieckiego pomimo strat na wielu polach.
Rosyjska piosenkarka Ałła Pugaczowa opublikowała na Instagramie oświadczenie, w którym stanęła po stronie swojego męża, Maksima Gałkina. Ponadto potępiła działania wojenne.
Niemiecka wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego stała się w Polsce sławna po tym jak zaproponowała głodzenie Polski i Węgier w niemieckich mediach.
Były szef rumuńskiego ministerstwa spraw zagranicznych Andrei Marga, wypowiedział zaskakujące słowa. Polityk stwierdził, że Ukraina znajduje się w "nienaturalnych granicach". Na odpowiedź ambasady Ukrainy w Bukareszcie nie musiał długo czekać.
"By uruchomić taką procedurę (jak dziś wobec Węgier) w przypadku Polski, nie mieliśmy wystarczających dowodów" - powiedziała Polsat News wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova.
Prezydent Rosji Władimir Putin jest pod presją, ma coraz więcej problemów i ponosi klęskę, jeśli chodzi o cele strategiczne i moralne - powiedział w niedzielę BBC dowódca brytyjskich sił zbrojnych, admirał Tony Radakin.
W internecie pojawiły się nagrania z walk w centrum Chersonia. Jest to zastanawiające o tyle, że okupowane miasto wciąż pozostaje pod kontrolą Rosjan.
„Uważam, że są to jedne z lepiej wydanych pieniędzy przez rząd Prawa i Sprawiedliwości” - powiedziała w programie „Woronicza 17” poseł Lewicy Anna Maria Żukowska. Tymi słowami odniosła się do przekopu Mierzei Wiślanej.
Fundacja TVN zorganizowała bal, na który zaproszone zostały gwiazdy, które współpracują ze stacją. Na wydarzeniu zabrakło Kingi Rusin. Celebrytka wydała oświadczenie, w którym postanowiła po raz kolejny zaatakować rząd PiS.
Gen. bryg. pil. Ireneusz Nowak, szef Zarządu Wojsk Lotniczych - zastępca inspektora sił powietrznych udzielił wywiadu Polsce Zbrojnej. Był pytany o zakup koreańskich samolotów bojowych FA-50, w których testowaniu uczestniczył.