Zmiany w ekipie „Pytania na śniadanie”! Jak informuje serwis WirtualneMedia.pl, po czterech latach z załogą popularnej śniadaniówki pożegna się Robert El Gendy.
Kiedy Jacek Jaśkowiak startował w wyborach na prezydenta Poznania twierdził, że chce być włodarzem tego miasta tylko przez dwie kadencje. Oznaczałoby to, że jest to jego ostatnia kadencja. Polityk coraz częściej jednak przyznaje, że nie wyklucza startu w kolejnych wyborach. "Rozmawiam na ten temat z Tuskiem" - mówi.
Lech Wałęsa otrzymał zaproszenie na pogrzeb królowej Elżbiety II. Były prezydent ostatnie dwa tygodnie aktywnie spędził w Stanach Zjednoczonych. Co odpowiedział?
Jest szansa tylko wtedy, gdy polski rząd porozumie się co do wspólnego postępowania z Grecją, która już złożyła taką notę do Berlina – twierdzi niemiecki historyk Karl Heinz Roth w rozmowie z Deutsche Welle.
Trzeba rozwijać te ziemie. Musimy myśleć o kolejnych krokach. Z tą wiarą, tą nadzieją te moje krótkie wystąpienie kończę. Wierzę, że to nowy impuls. Wierzę, że to kolejny akt tego, co było przez bardzo długie lata naszym marzeniem. By Polska była naprawdę niepodległa, naprawdę suwerenna, silna i licząca się – mówił podczas otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Na TikToku pojawiło się nagranie, na którym widać, jak jeden z Brytyjczyków chciał przywitać się z królem Karolem III "żółwikiem". Wszystko zarejestrowała kamera telefonu.
Trumna z ciałem zmarłej królowej Elżbiety II stoi w Westminster Hall. Przed trumną stoi ogromna kolejka Brytyjczyków chcących pożegnać swoją królową. W pitek wieczorem miał tu miejsce poważny incydent.
Otwarcie tego kanału to wielkie zwycięstwo Polski, patriotów, wszystkich tych, którzy rozumieją znaczenie solidarności – powiedział prezydent Andrzej Duda.
Roman Giertych chce mnie pozwać za pytania, które zadałem mu podczas posiedzenia komisji PE w sprawie Pegasusa – przekazał europoseł PiS Dominik Tarczyński.
Rekordowy wzrost cen energii stawia niemieckich piekarzy w niezwykle ciężkiej sytuacji. Według Federacji Przemysłu Niemieckiego, jedna trzecia przedsiębiorstw przemysłowych widzi zagrożenie dla swojego istnienia.
Kanclerze Niemiec Olaf Scholz stwierdził, że rozmowy telefoniczne z Władimirem Putinem od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę przebiegają „zawsze w tonie przyjaznym, nawet pomimo odmiennych poglądów w tej sprawie”.
Hotelarze i restauratorzy z Elbląga liczą, że otwarcie nowej drogi wodnej z Bałtyku przez Zalew Wiślany do ich miasta spowoduje napływ zagranicznych turystów. Mieszkańcy chcą, by Elbląg odżył i przestał być "sypialnią Gdańska".
Takie przedstawienie sprawy i interpretacja są absolutnie błędne. Jest wręcz przeciwnie – komentuje materiał wyemitowany przez TVP Info ambasador Niemiec w Warszawie Thomas Bagger.
W niedzielę o godz. 8.30 rozpocznie się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Europejskiej
W sobotę, 17 września, otwarty zostanie kanał żeglugowy będący częścią nowej drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Dzięki przekopowi Mierzei Wiślanej Polska zyska niezależne od Rosji przejście z Zalewu na Bałtyk. Kanał Żeglugowy gwarantuje Polsce bezpieczeństwo i suwerenność – podkreśla rząd.
83 lata temu, 17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.
Wbrew obiegowym opiniom i rozkazowi naczelnego wodza Edwarda Śmigłego-Rydza Polacy starali się odeprzeć sowiecką inwazję, rozpoczętą o świcie 17 września 1939 roku. Największy ciężar walk wziął na siebie Korpus Ochrony Pogranicza.
Nie po raz pierwszy Onet szokuje czytelników. Dość przypomnieć pochwały na temat tężyzny fizycznej Władimira Putina niedługo przed wybuchem wojny na Ukrainie, tekst o "najsmutniejszych świętach Wehrmachtu" czy ostatnio tekst niemieckiego publicysty Svena Felixa Kellerhoff, który miał zniechęcić Polaków do żądania reparacji, bo te "nigdy nie przyniosły niczego pozytywnego". Tym razem na łamach Onetu Polaków poucza rosyjski pisarz Wiktor Jerofiejew.
Ten i inne rysunki znajdziesz w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność.
Wobec katastrofy wizerunku "niezwyciężonej Rosji" związanej wywołaną rosyjską agresją wojny na Ukrainie, pozycja międzynarodowa zarówno Rosji, jak i prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, wydaje się spadać, również, a być może najbardziej w przestrzeni postradzieckiej, uważanej dotąd za rosyjską strefę wpływów.