Rusocin: Ogromny pożar samochodów na parkingu. Straty są gigantyczne

Policja ustala przyczyny pożaru do którego doszło w nocy w warsztacie samochodowym w Rusocinie (woj. pomorskie). Służby poinformowały, że zostało zniszczonych 16 pojazdów. Strażacy nadal przepompowują olej napędowy z rozszczelnionych zbiorników paliwa.
Pożar samochodów Rusocin: Ogromny pożar samochodów na parkingu. Straty są gigantyczne
Pożar samochodów / Facebook screen / Komenda Powiatowa PSP w Pruszczu Gdańskim

W pożarze, do którego doszło w warsztacie samochodowym w Rusocinie, zniszczonych zostało 16 pojazdów. Wcześniej służby informowały o 12 spalonych samochodach.

"Bilans pożaru to pięć spalonych ciągników siodłowych z trzema naczepami, trzy całkowicie zniszczone samochody osobowe oraz jeden samochód dostawczy" - podsumował oficer prasowy KMP w Pruszczu Gdańskim mł. asp. Karol Kościuk.

Dodał, że częściowemu uszkodzeniu uległy również cztery inne ciężarówki.

Na miejscu pracują służby

O pożarze służby zostały powiadomione o godz. 5 w nocy. Po kilkugodzinnej akcji gaszenia pożaru, na miejsce została wezwana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego ze Starogardu Gdańskiego, która nadal przepompowuje olej napędowy z rozszczelnionych zbiorników paliwa.

Na miejscu pracują również policjanci, wykonują oględziny m.in. spalonych pojazdów. Kościuk dodał, że na miejscu będzie pracować także biegły z zakresu pożarnictwa, który wstępnie określi, co mogło być przyczyną pożaru.

Oficer prasowa KWP w Gdańsku podkom. Karina Kamińska dodała, że funkcjonariusze rozmawiają z osobami, które mogą mieć wiedzę na temat tego zdarzenia. "Sprawdzamy i przeglądamy zapisy z kamer monitoringu" - zaznaczyła.

Straty wstępnie oszacowano na ok. 2 mln złotych.(PAP)

autor: Piotr Mirowicz

 

1 listopada 2022 r. Pożar na parkingu w miejscowości Rusocin, w wyniku którego zniszczeniu lub uszkodzeniu uległo 12...

Opublikowany przez Komenda Powiatowa PSP w Pruszczu Gdańskim Wtorek, 1 listopada 2022

 

pm/ ann/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości Wiadomości
Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości

Jest prawomocny wyrok sądu. Za jego sprawą redaktor naczelny TVN24 musi opublikować sprostowanie nieprawdziwych informacji w kwestii sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości.

Miedwiediew nie przebiera w słowach: NATO stanie się celem naszych sił zbrojnych Wiadomości
Miedwiediew nie przebiera w słowach: NATO stanie się celem naszych sił zbrojnych

Były prezydent i premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew nie szczędził słów krytyki pod adresem Sojuszu. Ocenił, że "cywilizowany świat go nie potrzebuje".

Awaria wodociągowa w Warszawie. Zapadła się jezdnia Wiadomości
Awaria wodociągowa w Warszawie. Zapadła się jezdnia

W wyniku nocnej awarii wodociągowej doszło do podmycia jezdni na placu Hallera. W zapadlisko wpadły dwa samochody. Kierowca pierwszego nie zauważył dziury w kałuży. Prowadzący drugie auto myślał, że zdoła przejechać.

Czesław Michniewicz zdradził, czego zabronił piłkarzom przed meczem z Argentyną. Trudno się odpowiednio przygotować Wiadomości
Czesław Michniewicz zdradził, czego zabronił piłkarzom przed meczem z Argentyną. "Trudno się odpowiednio przygotować"

Już niedługo obejrzymy mecz Polska - Argentyna. Emocje narastają nie tylko wśród kibiców, ale także piłkarzy, którzy z niecierpliwością wyczekują godz. 22:00 czasu miejscowego (w Polsce godz. 20:00). "Trudno się odpowiednio przygotować" - stwierdza trener biało-czerwonych.

Wybuch w ambasadzie Ukrainy w Madrycie. Poszkodowana jedna osoba Wiadomości
Wybuch w ambasadzie Ukrainy w Madrycie. Poszkodowana jedna osoba

Jeden z pracowników ambasady Ukrainy w Madrycie odniósł obrażenia w efekcie wybuchu, do którego doszło w środę przed południem.

Podejrzane zachowanie Putina. Uwagę zwraca jego stopa [WIDEO] Wiadomości
Podejrzane zachowanie Putina. Uwagę zwraca jego stopa [WIDEO]

Od wielu miesięcy w mediach nie brakuje doniesień o pogarszającym się stanie zdrowia Władimira Putina. Według informacji, do których mieli dotrzeć dziennikarze "The Sun" rosyjski przywódca jest poważnie chory. W grę wchodzi nawet rak trzustki i prostaty, a także choroba Parkinsona.

10 mld m3 gazu rocznie. Gazociąg Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość Wiadomości
10 mld m3 gazu rocznie. Gazociąg Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość

30 listopada br. gazociąg podmorski uzyskał docelową moc przesyłową w kierunku Polski, czyli 10 mld m3 rocznie. Energinet, duński operator systemu przesyłowego zakończył proces podłączenia tłoczni w Zealand do infrastruktury Baltic Pipe.

Nie żyje były chiński przywódca Jiang Zemin Wiadomości
Nie żyje były chiński przywódca Jiang Zemin

W wieku 96 lat z powodu białaczki i niewydolności organów zmarł w środę były przywódca Chin Jiang Zemin – poinformowały państwowe chińskie media. Był sekretarzem generalnym Komunistycznej Partii Chin (KPCh) w latach 1989-2002.

Wiadomości
Przesyłki kurierskie czy paczki pocztowe – które rozwiązanie jest lepsze? Poznaj ich zalety i wady!

Od wielu lat w Polsce kwitnie branża sprzedaży internetowej. Do jej wzrostu w ostatnim czasie przyczyniła się pandemia koronawirsua oraz wprowadzane ograniczenia w funkcjonowaniu sklepów stacjonarnych. Dla wielu z nas zakupy online stały się codziennością. W naszym artykule podpowiadamy, co wybrać, jeżeli chodzi o wysyłkę zamówień – paczki kurierskie czy jednak paczki pocztowe?

Awantura w Sejmie. „Powiedziałem, żeby się nie wydzierał!” Mariusz Błaszczak starł się z Marcinem Kierwińskim [WIDEO] Wiadomości
Awantura w Sejmie. „Powiedziałem, żeby się nie wydzierał!” Mariusz Błaszczak starł się z Marcinem Kierwińskim [WIDEO]

Podczas środowego posiedzenia Sejmu nie brakowało burzliwych emocji. Polityk KO Marcin Kierwiński złożył wniosek formalny o przerwę w obradach, zwołanie Konwentu Seniorów oraz uzupełnienie porządku obrad. Chodzi o informacje ministra obrony narodowej w sprawie przekazania Polsce przez Niemców zestawów Patriot.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe