Piotr Żyła zajął 11. miejsce w noworocznym konkursie skoków narciarskich w Garmisch-Partenkirchen, drugim etapie narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni. Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, który umocnił się na prowadzeniu w imprezie i został liderem Pucharu Świata.
Warto zastanowić się, co najważniejszego wydarzy się w światowym i polskim żużlu w nadchodzącym roku 2022.
Krzysztof Brejza w ostrych słowach odniósł się do wypowiedzi byłej polityk PiS Elżbiety Jakubiak, zapowiadając, iż jeśli nie wycofa ona swoich słów, spotkają się w sądzie.
Chińczycy dokonali kolejnej fuzji jądrowej w ramach programu Tokamak - EAST. Oznacza to, że zapalili oni "sztuczne słońce".
Jak informuje niemiecka policja, z Białorusi do Niemiec od sierpnia przedostało się 11 213 imigrantów.
Na Białorusi jest obecnie 970 więźniów politycznych - poinformowało w sobotę Centrum praw człowieka Wiasna. W ciągu grudnia ich grono zwiększyło się o 82 osoby.
Holenderski rząd zakazał w tym roku wykorzystania fajerwerków w świętowaniu nadejścia nowego roku. Holendrzy nie przejęli się jednak zakazem.
Dziennikarka, która przez 9 lat pracowała w stacji telewizyjnej TVN 24, postanowiła podjąć nowe wyzwanie. W nowej roli ma ona zadebiutować już dziś wieczorem.
Prezydent Tajwanu Caj Ing-wen w orędziu noworocznym przestrzegła komunistyczne władze ChRL przed wszczynaniem konfliktu zbrojnego. Pekin odpowiedział stanowczym ostrzeżeniem, że jeśli Tajpej przekroczy czerwoną linię, dojdzie do „głębokiej katastrofy”.
Gazociąg Nord Stream 2 będzie borykać się z poważnymi problemami prawnymi w 2022 roku - przewiduje w rozmowie z PAP analityk rynku energetycznego z Berlina Thomas O'Donnell. Oprócz tego projekt mogą "wykończyć" sankcje europejskie i amerykańskie za jakąkolwiek rosyjską zbrojną interwencję na Ukrainie - dodaje.
Minister rolnictwa Niemiec Cem Özdemir chce wydać wojnę przetworzonej żywności. W tym celu chce ją obciążyć czymś, co nazywa "dodatkowym kosztem środowiskowym".
Fundacja zbierająca datki na odbudowę katedry Notre Dame zabrała do tej pory ponad 853 mln euro od darczyńców z całego świata. Opinia publiczna nadal nie zna jednak szczegółów projektu odbudowy zaproponowanego przez Diecezję Paryża.
Jak pisze Piotr Grabica na portalu spidersweb.pl, coraz częściej na tory wyjeżdżać mają lokomotywy spalinowe. Powodem ma być kryzys energetyczny. Czy wśród przyczyn takiego stanu rzeczy nie należy szukać czasem handlu pozwoleniami na emisję ETS, zielonego ładu i rosnącego uzależnienia energetycznego UE od gazu z Rosji?
Podczas gdy pod Tatrami czterdzieści tysięcy ludzi bawiło się na Sylwestrze Marzeń, byli i tacy, którzy spędzali ten rozrywkowy czas w mniej sympatycznych okolicznościach.
Petarda odpalona pod blokiem przy ul. Jugosławiańskiej spowodowała pożar balkonu i mieszkania. Podobna sytuacja miała miejsce na Targówku przy ul. Remiszewskiej. Na Białołęce spaliła się wiata i zbiornik z gazem do ogrzewania.
W ostatni dzień 2021 roku doszło do trzech zdarzeń na granicy Polski z Białorusią. 44 osoby próbowały nielegalnie przekroczyć granicę - poinformowała PAP rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.
1 stycznia 2022 r. formalnie rozpoczęła się roczna prezydencja Polski w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau przez rok będzie sprawował funkcję Przewodniczącego OBWE (Chairperson in Office).
8 stycznia 1951 r. komuniści aresztowali bp Czesława Kaczmarka. Ordynariusz kielecki był poddawany konwejerowi – trwającym non stop, w dzień i w nocy przesłuchaniom przez zmieniających się „oficerów” śledczych. Ubecy podawali biskupowi środki odurzające. „Przekonywali go”, że jest zdrajcą i jako takiego wszyscy się go wyrzekli.
11 października 1939 roku, a więc kilka dni po ostatecznej kapitulacji SGO Polesie, ukazał się pierwszy numer „Nowego Kuriera Warszawskiego”. Prawie w tym samym czasie opuściły drukarnie także i inne „gadzinowe” tytuły (na przykład Goniec Krakowski) na terenie okupowanej przez Niemców Polski.
- W dniu 30.11. 2021br. SO w Warszawie wydał wyrok in absentia i nakazał M. Lempart oraz K. Suchanow przeprosić dziennikarkę @Cyntia_Harasim za naruszenie jej dóbr osobistych oraz zapłacić zadośćuczynienie w ponad 50.000 zł. Reduta @DobreImiePolski wspiera prawnie Cyntię! Sukces! - pisze na Twitterze szef Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski.