Nieoficjalnie. „SE” ujawnia „tajny plan PiS”

Inflacja. Kryzys uchodźczy. „Głodzenie” Polski przez instytucje Unii Europejskiej. To niewątpliwie potężne wyzwania, z którymi muszą się mierzyć rządzący. „Super Express” twierdzi, że poznał „tajny plan PiS”.
Jarosław Kaczyński Nieoficjalnie. „SE” ujawnia „tajny plan PiS”
Jarosław Kaczyński / Wikipedia CC BY-SA 3,0 pl Adrian Grycuk

Według „Super Expressu” PiS przygotowuje się do wcześniejszych wyborów. Wybory miałyby się odbyć na początku 2023 roku. Wcześniej mogłyby – wobec tego, co się dzieje na Ukrainie – być niezrozumiałe dla elektoratu. – Czołowi politycy partii władzy, z którymi rozmawialiśmy, jak jeden mąż kreślą scenariusz z wcześniejszymi wyborami na wiosnę 2023 roku – twierdzi „Super Express”.

– Prezydent może m.in. skrócić kadencję Sejmu w razie nieuchwalenia ustawy budżetowej przez parlamentarną większość, a nasza koalicja wisi na włosku już teraz. Dlatego plan jest taki, że idziemy na wiosnę 2023 roku na wybory, a wcześniej tłumaczymy Polakom powody takiej decyzji i narzucamy odpowiednią narrację

– mówi w rozmowie z „Super Expressem” anonimowy ważny polityk PiS.

 

Tarcia w koalicji

Pomimo dobrych wyników Zjednoczonej Pawicy w sondażach trwają spekulacje na temat ewentualnego rozstania PiS z Solidarną Polską. Średnia sondażowych wyników z ostatnich tygodni nie daje PiS samodzielnej większości.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe