– Nasze dobre relacje i współpraca wymagają tego, żeby Polska została sprawiedliwie potraktowana i otrzymała rekompensaty za szkody wyrządzone przez Niemcy w Polsce podczas II wojny światowej – zaznaczył premier Morawiecki.
„Pełna inwazja na Ukrainę byłaby ryzykowna dla Rosji i prezydenta Władimira Putina” – ocenił w rozmowie z Polska Times szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
– My, kobiety, będziemy protestowały w taki sposób, jaki uznajemy za stosowne, ponieważ nasze prawa są bezczelnie zabierane nam w naszym kraju. Nasze prawo do aborcji jest święte – powiedziała poseł Małgorzata Prokop-Paczkowska.
Polska jest chyba jedynym państwem, którego przedstawiciele opozycji atakują na forum Unii Europejskiej swój własny kraj. My, jako rząd, walczymy o Polskę, a totalna opozycja walczy z Polską – ocenił na łamach „Do Rzeczy” minister funduszu i polityki regionalnej Grzegorz Puda.
Polscy funkcjonariusze każdego dnia zmagają się z presją migracyjną wywołaną przez reżim Aleksandra Łukaszenki. Mundurowi bronią granicy RP przed próbami jej siłowego przekroczenia przez migrantów z Białorusi.
Grozi nam status protektoratu, czyli państwa, które formalnie ma swoje władze i organy administracji, ale w istotnych sprawach jest uzależnione od mocniejszego sąsiada. Taką rolę pisze dla nas UE z dominującym udziałem polityków niemieckich – ocenił w wywiadzie dla „Sieci” Zbigniew Ziobro.
W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja Komitetu Obrony Demokracji pt. „6 lat KOD”. Na spotkaniu gromki brawami powitano nie tylko organizacje i środowiska prawnicze, ale także aktywistów związanych z opozycją, których oklaskiwali sami sędziowie.
Tadeusz Giczan jest białoruskim opozycyjnym dziennikarzem, który ujawnił w Polsce kulisy operacji „Śluza”
Kontrowersje internautów wzbudziło zdjęcie, którym Muzeum Auschwitz zilustrowało życzenia z okazji żydowskiego święta Chanuka. Ukazuje m.in. afgańskie kobiety w burce. Dyrektor placówki Piotr Cywiński wyjaśnił, że fotografia ma „uzmysłowić kontekst świętowania”.
Komik kabaretu Ani Mru Mru opublikował na Instagramie swoje zdjęcie w koszulce z ośmioma gwiazdkami. Chyba spodziewał się innej reakcji, bo po komentarzach internautów wyłączył możliwość komentowania. Dla użytkowników, których nie obserwuje.
W programie „7 dzień tygodnia” w Radiu ZET doszło do awantury pomiędzy Joanną Scheuring-Wielgus a ministrem Tomaszem Rzymkowskim.
Unia Europejska jak najbardziej zjednoczona to jest metoda na pokojowe, przyjazne ograniczanie roli takich państw jak Niemcy – powiedział w niedzielę w Gdańsku przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.
Szwajcarzy w większości poparli w niedzielnym referendum ustawę z marca, która m.in. wprowadziła paszport covidowy, wymagany obecnie przy wstępie do restauracji i innych zamkniętych przestrzeni publicznych – wskazują oficjalne rezultaty, na które powołuje się agencja AP.
Niedługo ruszy odbudowa zniszczonej po pożarze paryskiej katedry Notre Dame. Według mediów jej wnętrze nie będzie jednak przypominać oryginału.
W wieku 79 lat zmarł legendarny Sir Frank Williams, założyciel i wieloletni szef zespołu Formuły 1 Williams Racing – poinformował w niedzielę brytyjski team.
UE "kręci nosem" na Polskę z powodu warunków panujących na granicy z Białorusią. A co ze zmarłymi w kanale La Manche? Hipokryzją jest ocenianie Polski za sposób, w jaki odpiera migrantów, których sprowadził Łukaszenka - pisze w "Suedeutsche Zeitung" Josef Kelnberger w tekście pod tytułem "Hipokryci".
W sieci pojawiło się nagranie z jednego z przejść na pieszych na ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu.
Niemcy starają się przekonać kongresmenów USA, by nie nakładali nowych sankcji przeciwko Nord Stream 2 – podaje w niedzielę portal Axios, publikując nieoficjalny dokument ambasady Niemiec w USA. Placówka argumentuje w nim m.in., że sankcje będą "zwycięstwem dla Putina", i prezentuje ewentualny zakres działań przeciwko Rosji.
Komik kabaretu Ani Mru-Mru opublikował na Instagramie swoje zdjęcie w koszulce z ośmioma gwiazdkami. Chyba spodziewał się innej reakcji swoich fanów, bo po fali krytycznych wypowiedzi internautów wyłączył możliwość komentowania.
Petr Fiala, którego prezydent Czech Milosz Zeman mianował w niedzielę premierem, to 13. szef rządu w historii niezależnej Republiki Czeskiej. Określany jako polityk mało charyzmatyczny i stroniący od udzielania się w mediach, Fiala krytycznie wypowiadał się w przeszłości m.in. o Europejskim Zielonym Ładzie czy udziale Rosji i Chin w rozbudowie czeskiej elektrowni atomowej.