Pięciu pracowników ambasady RP w Moskwie zostało uznanych przez MSZ Rosji za osoby niepożądane i mają oni opuścić Rosję do końca dnia 15 maja - poinformowało w piątek w komunikacie rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.
Prokuratura zaskarży decyzję Izby Dyscyplinarnej SN w sprawie sędziego Igora Tuleyi, na którego przymusowe doprowadzenie na przesłuchanie nie wyraziła w czwartek zgody. "Na prokuraturze ciąży obowiązek postawienia podejrzanemu zarzutów. Dotyczy to wszystkich podejrzanych, bez względu na to, czy sprawują godność sędziowską, czy nie" – podała PK.
Resort zdrowia podał najnowsze dane.
Do końca majówki nie będzie już żadnego dodatkowego luzowania obostrzeń - informuje RMF FM.
Ambasador RP w Moskwie Krzysztof Krajewski został wezwany do MSZ Rosji. Dyplomata przybył tam w piątek około godz. 11 (godz. 10 w Polsce). Według agencji RIA Nowosti ambasador został wezwany w związku z decyzją polskich władz o wydaleniu rosyjskich dyplomatów.
Były premier Leszek Miller przyznał w Radiu ZET, że jeszcze przed prezydenturą Aleksandra Kwaśniewskiego obaj panowie regularnie odwiedzali się w swoich mieszkaniach.
44 proc. wyborców PiS nie chce rozpadu koalicji rządowej, 23 proc. jest na tak - wynika z badania zrealizowanego na zlecenie "Super Expressu". 33 proc. pytanych nie ma zdania.
We wszystkich zakładach należących do Grupy TAURON trwają spory zbiorowe. Dziś w Katowicach o godzinie 12:00 odbędzie się konferencja prasowa NSZZ "Solidarność" ws. Grupy TAURON. Całe wydarzenie będzie transmitowane na portalu Tysol.pl.
Od wielu lat program "Jeden z dziesięciu" jest stałym elementem ramówki TVP. Ostatni odcinek wzbudził wiele emocji wśród widzów po słowach, które wypowiedział na pożegnanie prowadzący Tadeusz Sznuk. Fani wywnioskowali, że to koniec teleturnieju. Jest oświadczenie TVP.
Jeśli dynamika spadkowa pandemii utrzyma się przez kolejne dni, to maj będzie tym miesiącem, kiedy wszyscy uczniowie będą mieli szansę wrócić do nauczania stacjonarnego - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Szef Komitetu Wykonawczego PiS, poseł Krzysztof Sobolewski zawnioskował do CBA o przeprowadzenie kontroli rzetelności i prawdziwości oświadczeń majątkowych posła KO Roberta Kropiwnickiego – wynika z pisma, do którego dotarła PAP.
Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie wyraziła w czwartek w nocy zgody na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie do prokuratury warszawskiego sędziego Igora Tuleyi w celu postawienia mu zarzutów dotyczących ujawnienia tajemnicy ze śledztwa. Oto gorące komentarze do decyzji Izby.
Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie wyraziła w czwartek w nocy zgody na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie do prokuratury warszawskiego sędziego Igora Tuleyi w celu postawienia mu zarzutów dotyczących ujawnienia tajemnicy ze śledztwa.
To szokująca okrucieństwem historia. Mały dwuletni Marcelek miał doświadczyć niebywałego okrucieństwa ze strony ojczyma Martina K. i matki Anity W. z Chodzieży, która miała udusić go kołdrą. Właśnie ruszył proces.
Toksyczne śmieci w pobliżu siedzib ludzkich, pożar na nielegalnym składowisku odpadów oraz bezczynność instytucji publicznych. Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” podążają tropem niebezpiecznych odpadów zalewających gminy w zachodniej Polsce.
Białoruś i Rosja uzgodniły 26-27 tzw. map drogowych, czyli dokumentów dotyczących pogłębionej integracji gospodarczej obu krajów - powiedział w czwartek w Moskwie białoruski przywódca Alaksandr Łukaszenka na spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
Okazuje się, że aresztowany przez policję youtuber niedługo wcześniej otrzymał wyrok za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków.
Organizacja LGB Alliance otrzymała status organizacji charytatywnej. Spowodowało to trzęsienie ziemi w ruchu LGBT, a „sojusz” został oskarżony o „transfobię”. Pośród aktywistów progresywnej lewicy narasta konflikt wokół radykalnych postulatów transaktywistów, które uderzają nie tylko w tradycyjne wartości, ale również w feminizm "dekonstruując" definicję kobiety.
Bardzo długo Michel Houellebecq postrzegany był niemal wyłącznie jako powieściopisarz, podczas gdy jego eseistyczne prace z jego ostrymi atakami na współczesny świat i z jego pozornie nihilistycznym defetyzmem były w najlepszym razie postrzegane jako okazjonalna, wyrachowana prowokacja; rodzaj świadomej samomistyfikacji, z jaką autor stara się jedynie obudować i podkreślić swoją reputację „enfant terrible”, ale bynajmniej nie jest „wyznaniem”, które pozwoliłoby wyciągnąć wnioski co do wewnętrznej treści jego dzieł. Teraz zaś staje się coraz bardziej oczywiste, że literaturoznawstwo potknęło się tutaj o własne sznurówki – również a może i przede wszystkim w Niemczech, gdzie niewątpliwie podteksty konserwatywne Houellebecqa są wciąż ignorowane. Autorzy „prawicowi” (przynajmniej póki żyją) coraz częściej pozbawiani są wszelkiego prawa do udziału w poważnej dyskusji, pomijani są w felietonach i czasopismach literackich; ze względu na ich „postawę” polityczną odmawia im się „forum” dla przedstawienia i upowszechniania ich „nieokrzesanych”, idei (jak to w najlepszym wypadku dzisiaj się określa). Niemniej jednak Houellebecq pozostaje jednym z najważniejszych głosów we współczesnej literaturze europejskiej i pomimo (czy może właśnie z powodu?) jego niewygodnych wypowiedzi otrzymał już wiele nagród literackich (ostatnio nawet francuską Legię Honorową), tak więc jego dzieła „chcąc nie chcąc” muszą być w Niemczech czytane: co prawda nie jako druzgocące oskarżenie lewicowo-liberalnego zamachu na wszystko, co jeszcze ocalało z tradycyjnych wartości, lecz raczej jako „zaangażowany” głos wobec walki z „kapitalizmem”, „patriarchatem” i „prawicowym hejtem”.
MSZ Rosji poinformowało w czwartek, że żąda od Czech dalszego zmniejszenia liczby pracowników ambasady w Moskwie. Resort oznajmił, że pozostawia sobie prawo do kolejnych działań "w razie dalszego rozkręcania histerycznej kampanii antyrosyjskiej w Czechach".